دانلود فیلم خارجی رایگان

هزینه فریز تخمک در سال ۱۴۰۱

تاريخ : 16 ژانویه

تعرفه فریز تخمک در سال ۱۴۰۱ بسته به هزینه های احتمالی و آزمایش های ژنتیکی متفاوت برای تعیین جنسیت متغییر است. فریز تخمک تحت عنوان انجماد تخمک بالغ هم شناخته می شود. در واقع روشی است که جهت حفظ توانایی بانوان برای باردار شدن در آینده استفاده می گردد. تخمک های برداشت شده از تخمدان افراد بدون بارور شدن فریز می شوند و جهت استفاده بعدی ذخیره شده و برای لقاح آزمایشگاهی آماده شوند.

تعرفه فریز تخمک در سال ۱۴۰۱

هزینه فریز تخمک در سال ۱۴۰۱, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

آی وی اف از جمله مهم ترین روش هایی است که در زمینه درمان ناباروری برای زنان و مردان انجام می شود. خوش بختانه IVF یکی از روش هایی است که می تواند تا حد زیادی در زمینه درمان ناباروری مفید واقع شود که مهم ترین مسئله برای برخی افراد، هزینه آی وی اف است.

در گذشته روش های درمان ناباروری از جمله آی وی اف از سوی بسیاری از خانواده ها و فرهنگ ها مورد پذیرش نبود و زن و شوهر ها سخت می توانستند بپذیرند که تحت نظر پزشکان بتوانند بارداری را تجربه کنند.

اما با گذشت زمان و فرهنگ سازی هایی که صورت گرفته است در طول دو دهه اخیر خانواده ها و زوج های بیشتری نسبت به این روش های درمان ناباروری اقبال نشان داده و از امکانات درمانی بهترین متخصصین استفاده کرده اند.

در این بین مهم ترین مساله ای که مطرح می شود هزینه آی وی اف می باشد که از سوی بسیاری از خانواده ها مورد پرسش قرار می گیرد. از این رو در این مقاله محوری ترین مبحثی که دنبال خواهیم کرد، بررسی هزینه IVF خواهد بود.

آی وی اف چگونه انجام می شود؟

هزینه فریز تخمک در سال ۱۴۰۱, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

روش IVF به عنوان یکی از مهم ترین روش های درمان ناباروری طی چند مرحله ی کلی انجام می گیرد:

  • ۱- در ابتدا از داروی تحریک تخمدان استفاده می شود تا تخمدان های زن به اندازه کافی تخمک آزاد کنند. لازم به ذکر است که هر چه تعداد تخمک های آزاد شده بیشتر باشند، میزان احتمال موفقیت IVF نیز بیشتر خواهد بود.
  • ۲- از سوی دیگر اسپرم هایی از مردان برداشت می شود تا برای روند لقاح در فضای آزمایشگاه آماده شود.
  • ۳- سپس بعد از گذر مراحلی، تخمک ها و اسپرم ها با هم ترکیب می شوند و مدت زمانی این ترکیبات باقی می ماند تا جنین شکل بگیرد.
  • ۴- در نهایت بعد از این که جنین ها شکل یافتند می توان این جنین ها را با تکنیک های خاص به داخل رحم منتقل کرد.
  • ۵- حال با انتقال جنین به داخل رحم مادر، روند رشد و نمو آن آغاز می گردد.

کاربرد IVF

اولین کاربرد روش آی وی اف در شرایطی است که زنان و مردان به ناباروری مبتلا هستند و بر اثر مشکلات و سد هایی که در مسیر باروری شان وجود دارد به این روش روی می آورند.

دومین کاربرد روش آی وی اف این است که برخی از زنان و مردانی که علاقه دارند جنین شان جنسیت خاصی داشته باشد از این روش برای تعیین جنسیت جنین کمک می گیرند.

در واقع تعیین جنسیت بدین شکل است که بعد از اینکه جنین ها تشکیل شدند جنین هایی که پسر بودند یا دختر بسته به درخواست زوجین یکی از آن ها به رحم زن منتقل می شود.

هزینه IVF چقدر است؟

هزینه فریز تخمک در سال ۱۴۰۱, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

هزینه ای که در قبال انجام آی وی اف انجام می شود کاملا متغیر است. در واقع بسیاری از علل و عوامل وجود دارند که در زمینه تغییر هزینه برای انجام روش ای وی اف دخیل هستند.

از جمله عواملی که در تغییر هزینه های انجام روش IVF به عنوان یکی از موثر ترین راه های درمان ناباروری اثرگذار هستند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

میزان تخصص پزشک

درواقع پزشکانی که برای انجام روش آی وی اف اقدام می کنند با توجه به میزان تخصصی که دارند می توانند هزینه های مختلفی را برای روند آی وی اف دریافت کنند. در واقع هزینه IVF و میزان تحصیلات و تبحر و تجربه ی پزشک در انجام این روش رابطه ای مستقیم دارند.

مرکز انجام آی وی اف

مراکز انجام IVF با توجه به خدماتی که ارائه می دهند، هزینه های متفاوتی را دریافت می کنند.

محل جغرافیایی مرکز

گاها مرکز انجام روش آی وی اف در مناطق خاصی از شهر تهران و یا سایر شهر ها است که قطعا در میزان هزینه های دریافتی از سوی مرکز تاثیر خواهد داشت.

تعداد دفعاتی که آی وی اف انجام می شود

در برخی موارد، انجام یک بار آی وی اف بارداری محقق نمی شود. از این رو این روند مجددا باید تکرار شود. بر اساس تعداد دفعاتی که IVF انجام می شود هزینه های این روش نیز متغییر خواهند بود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي