آموزش وکس کردن صورت در خانه

امروزه راهکارهای زیادی برای حذف موهای زائد بدن و صورت به مردم ارائه می‌شود. با بروز تکنولوژی و رشد لوازم بهداشتی و مراقبتی، مردم هر روزه می‌توانند از ابزار بهتر و راحت‌ترین برای این کار استفاده کنند. استفاده از وکس (wax) یا موم یکی از رایج‌ترین و البته راحت‌ترین راهکارهای است که مردم برای حذف موهای زائد خود استفاده می‌کنند.

آموزش وکس کردن صورت در خانه

میزان سادگی انجام این فرایند به‌قدری است که تمام افراد می‌توانند به ساگی و تنها با فراهم سازی ابزار مورد نیاز برای وکس، این کار را در منزل انجام دهند. اما درست‌ترین فرایند برای انجام این کار چیست؟ آیا شما تا‌به‌حال تجربه وکس در خانه را داشته‌اید؟

اصلاح صورت با استفاده از وکس مانند بسیاری دیگر از روش ها دارای مزایا و معایب مختلفی است. اما نکته قابل توجه این است که مزایا استفاده از وکس بسیار چشمگیر‌تر و قابل توجه‌تر از معایب آن هستند. به همین دلیل مردم ترجیح می‌دهند که برای رهایی از موهای زائد خود از وکس استفاده کنند. اگر شما هم مانند خیلی از افراد تجربه‌ایی درمورد نحوه وکس در خانه ندارید، تا انتها این مقاله را مطالعه کنید تا ساده‌ترین شیوه برای انجام وکس را به شما بیاموزیم.

آموزش وکس کردن صورت در خانه

مزیت های استفاده از وکس

در بین روش ها و راهکارهای بسیار مختلفی که برای حذف موهای زائد ارائه می‌شود، مردم به فکر راهکاری هستند که زحمت و هزینه کمتری داشته و نتیجه دلخواه را نیز به افراد بدهد. اما کدام روش می‌تواند افراد را به این مقصود برساند؟

استفاده از وکس دارای مزیت‌های زیادی است. این روش در مدت زمان کمی تمام موهای زائد صورت را از بین برده و برای موهای زائد بدن هم دارای موم مخصوصی است که برای تمامی افراد قابل استفاده است. همچنین استفاده از وکس باعث می‌شود تا منافذ بسته صورت تحت تاثیر قرار گرفته و باز شوند، هنگامی که منافذ صورت باز شود بسیاری از میکروب ها از آن خارج می‌شوند و ظاهر زیبا‌تری را برای افراد به ارمغان می‌آورند.

مهم‌ترین مزیت وکس که باعث افزایش محبوبیت آن شده این است که باعث نرمی و شفافیت پوست خواهد شد. در پی خروج میکروب ها از منافذ، پوست به صورت روتین پاکسازی می شود و شفافیت خاصی را به چهره افراد می‌بخشد. این روش از لحاظ پاکسازی پوست شباهت زیادی به اصلاح با کرم موبر دارد. زیرا هنگامی که شما از کرم موبر برای اصلاح استفاده کنید به پاکسازی و شفافیت پوست خود هم کمک می‌کنید.

معایب استفاده از وکس

نکته بسیار مهمی که تمامی افراد پیش از انجام وکس باید به آن توجه کنند این است که وکس یا استفاده از موم‌های مختلف، مانند بسیاری از روش‌های دیگر که به بهداشت صورت و بدن مربوط می‌شود دارای برخی معایب است. پس نمی‌توان گفت که یک روش به طور یقین فقط دارای مزیت و ویژگی‌های شگفت انگیز است!

یکی از معایب استفاده مداوم از وکس این است که باعث شلی پوست می‌شود. البته این امر فقط زمانی رخ می‌دهد که افراد به طور مداوم و زیاد(برای مثال 2 یا 3 بار در ماه) از این روش استفاده کنند.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم که گاهی به عنوان عیب در نظر گرفته می‌شود بروز حساسیت در استفاده از وکس است. بدین صورت که برخی افراد پس از استفاده از وکس دچار سوزش، خارش و قرمزی پوست می‌شوند.

پیش زمینه برای انجام وکس

حال اگر بخواهید وکس را در خانه انجام دهید، اولین کار برای شروع چیست؟ اولین موردی که پیش از انجام وکس باید به آن توجه شود آماده‌سازی پوست است. افراد باید پوست صورت خود را با استفاده از یک تونر یا پاک‌کننده آرایش کاملا تمیز کرده و اگر موهای صورت آنها از 3 میلی‌متر بیشتر است، با استفاده از تیغ اصلاح کمی کوتاه کنند.

البته باید توجه داشته باشید که تیغ مناسبی را برای این کار انتخاب کنید. بسیاری از فروشگاه‌های ایرانی ارائه دهنده تیغ‌های بسیار مناسب هستند. برای مثال خرید تیغ اصلاح از مو تن رو و استفاده از آن پیش از انجام وکس، کار شما را ساده‌تر کرده و میزان درد کمتری را به همراه خواهید داشت.

انتخاب وکس مناسب!

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید وکس باید به آن توجه کنید نوع پوست و وکس موردنظر است. افراد زیادی وجود دارند که پوست بسیار حساسی دارند و نمی‌توانند از هر شیوه‌ایی برای حذف موهای زائد خود استفاده کنند.

وکس‌های اصلاح صورت در چند عصاره عسل، آلوئه ورا، زغال و به صورت سکه‌ای یا عدسی ارائه می‌شود که هرکدام از آنها برای پوست‌های خاصی است. پس بهتر از پیش از خریداری وکس نوع پوست خود را شناخته و بر اساس همان وکس موردنظر را خریداری کنید.

چگونه وکس کنم؟

اینکه از چه طریق و روشی می‌توانیم برای خود وکس انجام دهیم فرایند بسیار ساده‌ای دارد. برای انجام این کار به دستگاه مخصوص وکس و یک چوب باریک یا پارچه‌های باریک برای قرارگیری روی صورت نیاز داریم. در ابتدا باید وکس را درون دستگاه قرار داده و صبر کنیم تا آب شود. البته لازم به ذکر است که باید به میزان حرارت آن توجه داشته باشیم، زیرا در صورت داغی وکس باعث ایجاد سوختگی بر روی پوست می‌شود.

پس از اینکه وکس آب شد و تقریبا به غلظت مناسب رسید، می‌‌توان آن را با استفاده از یک چوب باریک( اصطلاحا به چوب وکس معروف است) یا پارچه‌های باریک بر روی صورت قرار داد. سپس باید مدتی صبر کنید تا وکس بر روی صورت خشک شود.

پس از اینکه حس کردید وکس به خشکی مناسب رسیده، می‌توانید با ناخون یا پارچه باریک گوشه‌ایی از وکس را به آرامی کشیده و آن را جدا کنید. به همین روال می‌توانید کم کم تمام صورت خود یا نواحی دیگر را وکس کنید.

آموزش وکس کردن صورت در خانه

پس از انجام وکس چه کنم؟

یکی از مراقبت‌های بسیار مهم که پس از اصلاح صورت انجام می‌شود استفاده از ژل‌های پس از اصلاح است. اگر پوست حاسیس دارید و پس از انجام وکس پوست صورتتان ملتهب یا قرمز می‌شود می‌توانید با مراجعه به داروخانه یا پزشک پوست، ژل یا کرم مخصوص اصلاح را تهیه و مصرف کنید.

البته برخی از افراد با استفاده از یک پارچه نخی و سرد، صورت خود را تمیز کرده و بدین روش از بروز التهاب در صورت خود جلوگیری می‌کنند. هرچند نمی‌توان این کار را روش قابل اعتمادی دانست، اما برخی از افراد باتوجه به حساسیت‌های پوستی که دارند این کار را انجام می‌دهند.

جداسازی وکس از مو

یکی از اتفاق‌های ناخوشایندی که در هنگام وکس رخ می‌دهد آغشتگی وکس به موهای اطراف پیشانی یا ابرو است. در این هنگام جداسازی وکس از مو کار دشواری است و اگر وکس را بکنیم یا سعی در قیچی آن داشته باشیم هیچ نتیجه مثبتی ندارد و تنها باعث نابودی ابرو یا موهای سر می‌شود.

در چنین شرایطی افراد می‌توانند با استفاده از یک پارچه نرم که به روغن بچه آغشته شده است، وکس را به سادگی از موهای خود جدا کنند. بدین صورت که قسمتی از مو یا ابرو که به وکس آغشته شده را بین پارچه‌ایی که با روغن بچه نرم کرده‌اید قرار داده و به آرامی می‌کشید، پس از آن می‌بینید که مو یا ابرو شما کاملا سالم هستند. پس با پیروری از همین فرایند بسیار ساده که از ابتدا مقاله گفته شد، می‌توانید تجربه یک وکس بسیار ساده را در خانه داشته باشید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه