بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی

بازیــگران ایرانی الاصل بسیاری در خارج از کشور زندگی می کنند و به حرفه ی خود ادامه می دهند. اگر شما هم علاقه مند به بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی هستید می توانید در ادامه مطلب زندگینامه این بازیگر بالیوودی را دنبال کنید.

بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی  

بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی

بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر ایرانی تبار

الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی- آلمانی در هند و پاکستان به شهرت رسیده و این روزها مشغول بازی در سریال «Sacred Game» ساخت «نت‌ فلیکس» به نام «بازی‌ مقدس» است او در این سریال، در کنار سیف علی خان و نوازالدین صدیقی به ایفای نقش پرداخته‌ است.

او از ۱۵ سالگی در آلمان کار مدلینگ را آغاز کرد و حالا حضور پررنگی در تبلیغات تلویزیونی آلمان، هند و کشورهای عربی دارد.

زمینه فعالیت: سینما
تاریخ تولد: ۱۹۹۲(26 ساله)
محل تولد: تهران
ملیت: ایرانی
پیشه: مدل، بازیگر
سال‌های فعالیت: 2008-2022

الناز نوروزی که بیشتر با نام «ناز نوروزی» مشهور است، سوپرمدل ایرانی در بمبئی است. او در آلمان، هند و پاکستان کار کرده و اکنون یکی از جوان‌ترین و موفق‌ترین مدل‌های بین‌المللی است. الناز در تهران متولد شده و سال‌های نخست زندگی را در همان شهر گذرانده است ولی در سال ۲۰۰۰ وقتی که ۸ ساله بود با خانواد‌ه‌اش مهاجرت کرد و در آلمان بزرگ شد.

بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی

عکس کودکی الناز نوروزی

الناز تنها فرزند خانواده است و از ۱۵ سالگی مدلینگ را در آلمان شروع کرد. ناز نوروزی در بسیاری از آگهی‌های تبلیغاتی مانند KIK ، Mio Animo Image ،C & A و Trinity Hair Care کار کرده و در تبلیغات تلویزیونی عربی نیز حضور داشته است. او تا ۱۹ سالگی به کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی برای حضور در پروژه‌های مدلینگ سفر کرده و در نهایت تصمیم گرفت به هند سفر کند.

وی در سال ۲۰۱۰ به شهر بمبئی کوچ کرد و در حال حاضر در همین شهر ساکن است. ناز نوروزی در بسیاری از تبلیغات تلویزیونی هندی از برندهای محلی و همچنین بین‌المللی با بازیگران برتر هندوستان چون شاهرخ‌خان کار کرده است. او در کوتاه‌مدت، به یک مدل معروف هند تبدیل و چهره‌اش روی جلد بسیاری از مجلات مد روز منتشر شد.

النار نوروزی به زبان‌های مختلف از جمله هندی، فارسی، آلمانی، انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کند.

سال گذشته بعد از ظاهر شدن در آخرین فیلم‌اش که ساخت پاکستان است، الناز نوروزی برای اولین بار در یک سریال شبکه معروف «نت فلیکس» شرکت داشت و به نظر نمی‌رسد چیزی راه او را به سوی شهرت و موفقیت بیشتر سد کند.

نام فیلم سینمایی محصول پاکستان «پس باور کن !» است که پس از پایانش الناز به هند سفر کرد تا در تابستان مقابل دوربین فیلم «توپ، چوب هاکی» قرار گیرد و در پاییز ۲۰۱۷ در سریال «بازی‌های مقدس» محصول «نت فلکیس» از کشور هند بازی کند.

مصاحبه الناز نوروزی با مجله Images 

الناز نوروزی به مجله Images گفته است: «در واقع، تا روز آخر «بازی‌های مقدس» همه چیز بی‌نظم بود و آنها مجبور بودند آن را مدیریت کنند؛ من برای رفتن به پاکستان، باید لوکیشن را ترک می‌کردم و در حقیقت برای تبلیغات اکران دیر رسیدم، برای این که مجبور بودیم «بازی‌های مقدس» را برای ارسال به نت فلیکس به پایان برسانیم.»

بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی

اگر چه مطبوعات و افراد پرنفوذ در پاکستان از ورود الناز به سینمای بومی خود (به عنوان یک تبادل فرهنگی و فراتر از تجارت سینمای هند) استقبال کردند، ولی فیلم «پس باور کن !» که در فوریه ۲۰۱۸ در سینماهای پاکستان اکران شد، واکنش گرمی در پی نداشت.

الناز می‌گوید: «عوامل زیادی یک فیلم را می‌سازد. شما هرگز نمی‌دانید که پس از تدوین فیلم، چه اتفاقی خواهد افتاد. شما می‌توانید بهترین فیلم زندگی خود را بازی کنید، اما می‌توانند آن را در تدوین نابود کنند.»

می می‌افزاید: «من پس از فیلم «پس باور کن !» اعتماد به نفس پیدا کردم، چون آبیس رازا یک کارگردان باور نکردنی است. او بهترین بازی را از من گرفت و من انتظار داشتم که این در فیلم دیده شود؛ تجربه شگفت‌انگیزی بود. در طول این فیلم بسیار آموختم و به من خیلی کمک کرد. فکر می‌کنم برای اولین فیلم، باید شما انتخاب خوبی داشته باشید ولی هرگز نمی‌دانید فیلم به چه چیزی تبدیل می‌شود.»

با این حال، الناز این شرکت در این فیلم را به عنوان اولین تجربه‌ی سینمایی خود می‌ستاید، به ویژه این که خودش را در این اثر محک زده زیرا به زبان اردو تسلط کامل نداشته است.

الناز نوروزی در فیلم «توپ، چوب‌ هاکی» در کنار ستاره تحسین‌شده پنجاب، رانجیت باوا، بازی کرده که در ۲۳ آوریل امسال قرار است به نمایش عمومی در بیاید.

این فیلم در روستای سنسارپور با بهترین بازیکنان ورزش هاکی هند ساخته شده است. فیلم درباره رقابت تیم هاکی هند و بریتانیاست. در این فیلم یک ورزشکار جوان تصمیم می‌گیرد اعتبار تیم پنجاب را به آن باز گرداند. در این فیلم زنان نقش بسیار مهمی دارند.

الناز می‌گوید: «من فقط در فیلم عاشق باوا نیستم. نقش من این است که وقتی از بازی هاکی دست می‌شوید، محرک‌اش باشم. زن دیگر فیلم، مندی تاخار، یک وکیل است که به ابعاد قانونی مسابقه هند و انگلیس کمک می‌کند. من احساس می‌کنم زنان در فیلم بسیار نقش مهمی دارند و اگر شما هر کدام از آنها را نداشتید، فیلم کاملا از دست می‌رفت. داستان این فیلم همچنین یک داستان خانوادگی است.»

بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی

عکسهای جدید الناز نوروزی در اینستاگرام

با داشتن تجربه بازیگری و مدلینگ در اروپا و آسیا در دهه گذشته، الناز این احساس را دارد که نماینده زنان جنوب آسیاست؛ زنانی که نقش‌هایی فراتر از یک زن زیبا را بازی می‌کنند. وی می‌گوید: «خوشحالم که همه چیز دارد تغییر می‌کند.

من در آلمان بزرگ شدم و به روشی که دختران می‌توانند به سلیقه خودشان زندگی کنند. من با شخصیت‌ فیلم به صورت کاملا شخصی ارتباط برقرار کردم و برایم خیلی مهم است که یک نقش نزدیک به واقعیت را بازی کنم. این نقش می‌تواند کوتاه باشد ولی اما باید در پیش بردن داستان اهمیت داشته باشد. من داستان فیلم را خیلی دوست داشتم که بر شخصیت یک زن استوار است. همچنین این شخصیت ابعاد بسیاری دارد.»

با این حال، موفقیت الناز احتمالا در جریان سریال پلیسی «بازی‌های مقدس» که محصول «نت فلیکس» است و توسط انوراج کاشیوپ و ویکرامداتیا موتوانه، شکل گرفته است. این سریال درباره جنایات سازمان یافته، سیاست‌های هند و مسائل جاسوسی است که بر اساس رمان پرفروشی به همین نام از ویکارام چاندرا است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. در این سریال، سیف علی‌خان، رادیکا آپته و نوازودین سیدیکوی از بهترین استعدادهای سینمای هند بازی می‌کنند.

الناز نوروزی درباره این سریال توضیح می‌دهد: «من نقش یک پلیس را بازی نمی‌کنم. نقش من بسیار متفاوت از دیگران است. این نقش آنقدر پیچیده است که گاهی خودمان هم نسبت به آن مطمئن نبودیم.»

بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی

او در این نقش باقی ماند و از فضای کافی برای حضور در کنار چهره‌‌های مهم و سرشناس را برخوردار شد. خودش می‌گوید: «همیشه برای همه ما فضای کافی وجود داشت. من همیشه دوست دارم که زنان بتوانند با هم کار کنند. رادخیکا و من همیشه، چیزهایی برای پیشنهاد کردن داریم و به خوبی مکمل یکدیگر هستیم. در این مورد بسیار هیجان‌زده هستم. نمی‌توانم درباره نقشم حرف بزنم، اما در انتهای فصل اول با پیچ و تاب و تغییرات بزرگی روبرو می‌شوید.»

اگر چه طبق داستان کتاب، الناز احتمالا در نقش یانا یک شخصیت خشن را بازی می‌کند ولی در جواب به این سوال حتی یک لبخند هم برای تایید نمی‌زند. اما می‌گوید که احساس می‌کند که پیشه‌اش با همکاری با نوازودین تکمیل شده است.

الناز همچنین مدرک فارغ‌التحصیلی خود را از کارگاه‌های آموزشی موکش چهابرا کارگردان و انتخاب‌کننده بازیگر گرفته است.

وی تعریف می‌کند: «اولین روزی که باید جلوی دوربین می‌رفتم، با آقای سیف بازی داشتم. خیلی هیجان‌زده بودم؛ می‌لرزیدم و همه متن را فراموش کرده بودم. نمی‌دانستم چه اتفاقی دارد می‌افتد ولی همه چیز خوب پیش رفت. آقای سیف خیلی از من حمایت کرد. ما دیالوگ‌هایمان را با هم تمرین می‌کردیم و او هنگام فیلم‌برداری پلان‌های مربوط به من، صحنه فیلم‌برداری را ترک نمی‌کرد و می‌ماند تا بتوانم واکنش‌های طبیعی‌تری در سکانس‌های دونفره داشته باشم. ما آنها را یک ستاره می‌بینیم ولی آنها به شدت فروتن هستند.»

بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی

الناز می‌افزاید: «زمانی که در آلمان بودم، فیلم‌های هندی زیادی مانند «فردا نخواهی بود» را تماشا کردم و در رویای ملاقات با این ستاره‌ها بودم. فکر می‌کنم کل بمبئی، در واقع هند، برای بازی در نقش من در سریال «بازی‌های مقدس» تست دادند ولی در نهایت من آن را گرفتم. خیلی زیاد با شاهرخ خان و سلمان خان همکاری دارم و می‌دانم که چقدر خوش‌شانس هستم؛ خیلی‌ها این شانس را ندارند.»

الناز درباره این که آیا دوست دارد با سینمای ایران هم کار کند یا نه می‌گوید: «بله، در حقیقت، پیشنهاد بازی در فیلم‌های بزرگ در کنار نام‌های بزرگ صنعت سینمای ایران را داشتم. اگرچه من ایران و سینمای ایران را دوست دارم، ولی متأسفانه محدودیت‌های زیادی وجود دارد و این چیزی است که نمی‌خواهم قبول کنم. قوانین می‌گویند که زن باید حجاب داشته باشد. من می‌توانم کاملا درک کنم و احترام بگذارم، اما خودم نمی‌توانم کارم را در هند و حتی در پاکستان در حال حاضر متوقف کنم.»

عکسهای اینستاگرام الناز نوروزی

بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی

بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی

آدرس اینستاگرام الناز نـوروزی iamelnaaz

بیوگرافی الناز نوروزی بازیگر و مدل ایرانی

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه