هزینه عمل افزایش قد + عوارض

این بخش مربوط به هزینه عمل افزایش قد است. افزایش قد در دنیا به چند روش انجام می شود که هر کدام با توجه به شرایط و مدت زمان عمل هزینه مخصوصی دارد. اما در کل عمل بسیار گران قیمتی است و هر کس توان پرداخت آن را ندارد. در این بخش به شما خواهیم گفت که هزینه این عمل به دلار و تومان چقدر است.

هزینه عمل افزایش قد

 

هزینه عمل افزایش قد به تومان

عمل افزایش قد در ایران از 200 تا 500 میلیون تومان تخمین زده شده است. این قیمت ها بستگی به روش عمل و میزان افزایش قد دارد.  

هزینه افزایش قد در ایران مبلغ بسیار به صرفه تری نسبت به سایر کشورهاست.

هزینه جراحی افزایش قد به دلار

هزینه روش MTN

این روش تنها توسط دکتر نادر مطلبی زاده در ایران انجام می‌شود.

با توجه به اینکه تنها یک پیچ اکسترنال برای تنظیم نیل داخلی در روی پا قرار دارد، زندگی روزمره با آن بسیار از روش ال او ان ساده تر است. هزینه روش MTN برای بیماران خارجی بدون هزینه های مربوط به اقامت در ابتدای سال 1403 یا 2024 مبلغ 27000 دلار است.

 

هزینه روش Precice 2

قیمت تقریبی: 40000 تا 160000 دلار

این روش که به روز ترین روش در کشورهای اروپایی و آمریکایی است. این روش در کشور ترکیه هم با قیمتی بین 44000 دلار تا 48000 دلار انجام می شود که با توجه به گزارشات مبنی بر اشتباهات پزشکی متعدد، نمی توانیم این کشور را توصیه کنیم.

هزینه جراحی افزایش قد در سایر کشورها

سوئد، NordOrthopaedics: روش Internal fixation. قیمت: 42000 دلار.
هند دکتر Mangal Parihar: روش‌های LON – Stryde. قیمت: 19000 تا 42000 دلار.
ترکیه دکتر Yunus Öç: روش‌های LON – Precice 2. قیمت: از 19850 تا 65000 دلار.
آفریقای جنوبی دکتر Franz Birkholtz: روش‌های External fixators – PRECICE. قیمت: 30000 تا 52000 دلار.
یونان دکتر Dimitrios Giotikas: روش‌های Precice 2 – Precice Stryde. قیمت: 40000 تا 93000 دلار.
کره جنوبی روش‌های LON, Precice Stryde. قیمت: 40000 تا 80000 دلار.
 

هزینه عمل افزایش قد + عوارض

عوارض عمل افزایش قد

افزایش قد به روش جراحی، به دلیل پیچیده بودن عمل، ممکن است عوارض زیادی داشته باشد که نمونه ای از آنها را به اختصار به شما می گوییم.

انقباض عضلات :

در صورتی که این عمل انجام نگیرد به علت تطابق‌ نداشتن طول استخوان و عضله تأثیر بدی بر روی  تحرک پا گذاشته‌می‌شود.  به‌کمک تمرینات ورزشی و توسط فیزیوتراپی معمولاً این مشکل حل می‌شود.

استئومیلیت عفونت استخوان و عفونت محل پین :

 عفونت استخوان یا استئومیلیت می‌تواند در جریان خون یا بافت نرم اطراف انتشار پیدا کند و تأثیر بر روی سیستم ایمنی بدن بگذارد. تشخیص زود هنگام این مشکل به وسیله معاینه  فیزیکی و آزمایش خون انجام می‌گیرد.

آسیب عصب و عروق خونی:

اگر در انجام عمل افزایش قد به اعصاب و عروق خونی صدمه‌ای وارد شود امکان از دست‌دادن دائمی یا موقت حرکت وجود دارد.

انقباض و سفتی مفاصل:

ممکن است در طی جراحی افزایش قد ماهیچه‌ها در اثر افزایش طول حالت سفت و دردناکی به خود بگیرند. در صورت سفت‌ شدن بیش از اندازه ماهیچه، مفاصل مجاور کشیده‌می‌شوند و امکان سفت شدن یک مفصل یا دررفتگی وجود دارد. با جلسات فیزیوتراپی و تمرینات مکرر معمولاً این مشکل پیشگیری می‌شود.

چه مقدار پس از جراحی افزایش قد خواهید داشت؟

نتیجه عمل افزایش قد ممکن است ۶ تا ۹ ماه طول بکشد. در صورتی که وزن بیشتر از ۶۰ تا ۶۵ کیلوگرم باشد باید از ویلچر استفاده شود تا فشار کمتری بر روی پا‌ها ایجاد شود. میزان افزایش قد بسته به قد مورد نظر بیمار از هفت و نیم تا ۱۰ سانتی‌متر می‌ باشد. 
 
 
 
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه