روش غضروف سازی برای افزایش قد (با رژیم غذایی و گرو تالر)

تاريخ : 17 دی

در این بخش به شما خواهیم گفت که آیا روش غضروف سازی برای افزایش قد ممکن است. به گمان عده ای، رشد قد تا زمان محدودی ممکن است. اما اخیرا گروتالر روشی ابداع کرده که می توان قد افراد کوتاه را با حرکات کششی و تغذیه تا۱۰ سانتی متر درصد افزایش داد.

روش غضروف سازی برای افزایش قد

 

روش غضروف سازی برای افزایش قد (با رژیم غذایی و گرو تالر), پورتال خبری فرهنگی گهر

افزایش قد با ضخیم شدن غضروف

غضروف ماده‌ای قوی و صاف است که از “کندروسیت‌ها” یا سلول‌های غضروفی تخصصی تشکیل شده است که ماتریکسی از کلاژن، پروتئوگلیکان‌ها (نوع خاصی از پروتئین) و سایر پروتئین‌های غیر کلاژنی تولید می‌کنند و این مواد به غضروف کمک می‌کند تا آب را جذب کند و به آن شکل و خواص ویژه‌ای بدهد.

روش‌های افزایش قد با گرو تالر

دانلود کتاب انگلیسی گروتالر

دانلود پکیج برنامه گروتالر از سایت های معتبر و کافه بازار

ستون فقرات در حدود ٣۵% از قد ما را تشکیل می دهد این به این معنی است که رفع مشکلات وضعیتی ستون فقرات می تواند به افزایش قابل توجهی در قد ۵ تا ١٢ سانتیمتر داشته باشد. دیسک های غضروفی در میان ٢۴ مهره قرار گرفته و به محافظت ستون فقرات از ضربات و شوک های وارده مبادرت می نمایند. ضخامت دیسک ها ارتباط مستقیم با درازی ستون فقرات داشته و تاثیر مستقیم بر افزایش طول ستون فقرات دارد بالغ بر ٢۵ دیسک به طور کلی در میزان بلندی یا کوتاهی قد افراد موثر می باشند.

از آنجایی که دیسک های مذکور به صورت بافت های غضروفی غیر متصل می باشند، آن ها تحت تحریکات هورمون رشد، به طور دایم رشد می یابند. به طور کلی می توان گفت که با ضخیم تر شدن دیسک ها، طول ستون فقرات افزایش یافته و قد فرد بلند می گردد. به عنوان مثال اگر چنانچه هر دیسک تنها به میزان ٠/٢۵ سانتی متر (یعنی ۲۵ میلیمتر) ضخیم تر گردد قد شما معادل ۶/٢۵سانتیمتر افزایش می یابد و این بسیار جالب است.

ذکر این نکته ضروری است که در پکیج افزایش قد ما علاوه بر تمارین ذکر شده تمارین افزایش قد پایین تنه هم به طور کامل وجود دارد.

محصول Grow Taller Dynamics در ابتدا به قیمت ۹۷ دلار بفروش میرسیده که هم اکنون برای دانلود در سایت رسمی گرو تالر داینامیک به نشانی growtallerdynamics.net  و سایت های خارجی دیگر ۳۷ دلار باید پرداخت شود.

مدت زمان مورد نیاز برای افزایش قد با متد گروتالر داینامیک؟

اگر دو تا سه ماه به طور مکرر ادامه داشته باشد و برنامه به طور کامل اجرا شود، این روش کاملا جواب می دهد.

رژیم غذایی افزایش قد

در طول سال‌های رشد، بسیار مهم است که تمام مواد مغذی موردنیاز بدن خود را دریافت کنید.

رژیم غذایی شما باید شامل موارد زیر باشد:

میوه‌های تازه

سبزی‌ها تازه

غلات کامل

پروتئین‌ها

لبنیات

همین‌طور این موارد را از زنجیره غذایی خود حذف کنید:

قند

چربی‌های ترانس

چربی‌های اشباع شده

 

کلسیم نیز یکی از مهم‌ترین موارد است که به رشد قد در کودکان کمک می‌کند؛ علاوه بر این موضوع و برای سنین بالاتر نیز یک مسئله کلیدی وجود دارد، توصیه می‌شود که زنان بالای ۵۰ سال و مردان بالای ۷۰ سال باید ۱۲۰۰ میلی‌گرم کلسیم در روز مصرف کنند.

ویتامین D همچنین به‌سلامت استخوان‌ها کمک می‌کند. منابع رایج ویتامین D عبارت‌اند از ماهی‌تن، شیر غنی شده و زرده تخم‌مرغ. اگر ویتامین D کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی‌کنید، با پزشک خود در مورد مصرف مکمل برای تأمین مقدار توصیه شده روزانه خود صحبت کنید.

انجام حرکات کششی برای رشد قد

شاید باورش برایتان سخت باشد، اما حرکات کششی به طرز شگفت انگیزی می توانند به بدنتان کمک کنند تا پتانسیل رشدش را محقق سازد. در عکس زیر این حرکات نشان داده شده است.

 

روش غضروف سازی برای افزایش قد (با رژیم غذایی و گرو تالر), پورتال خبری فرهنگی گهر

رشد ستون فقرات تا چه سنی است؟

در زنان حدوداً در سن ۱۶ سالگی و در مردان بین سنین ۱۴ و ۱۹ سالگی بسته می شوند. با وجود اینکه در سنین بزرگسالی، رشد استخوان های طولی متوقف می شود، اما تغییرات جزئی قد، در طول روز طبیعی می باشد. دلیل این تغییرات در طول روز، فشرده شدن جزئی دیسک های ستون فقرات است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي