در زمان خرید کفش اسپرت به چه نکاتی توجه کنیم؟

حتما شنیده اید که کفش قلب دوم ماست. انتخاب کفش اسپرت مناسب و راحت صدمات مختلفی که به پا وارد می شود را تا حد امکان کاهش می دهد. کفش های ورزشی تناسب اندام شما ضروری هستند. پیدا کردن جفت مناسب ممکن است گاهی اوقات چالش برانگیز باشد. هنگام خرید کفش ورزشی باید به چند نکته توجه کرد؟ اگر خرید کفش اسپرت مناسب برای شما دشوار است در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

در زمان خرید کفش اسپرت به چه نکاتی توجه کنیم؟

انتخاب سایز مناسب در زمان خرید

یکی از مهم‌ترین نکات در زمان خرید کفش اسپرت مردانه که باید به آن دقیت کنید کفش هم اندازه با سایز پایتان است. اطمینان حاصل کنید که سایز پایتان تغییر نکرده باشد زیرا بعد از مدتی یکی از پاها کوچک‌تر از پای دیگری می‌شود.

عوامل زیادی در تغییر اندازه پاهای شما نقش دارند. حتی اگر در دوران بزرگسالی خود یک کفش سایز مشخص می‌پوشیدید، اما ممکن است اکنون آن سایز را نپوشید. سایز پاهایتان می توانند در طول زمان تغییر کنند. افزایش یا کاهش وزن، استفاده از هورمون، بارداری، شل شدن رباط ها، شرایط بیماری (دیابت و مشکلات گردش خون) و آسیب ها می توانند باعث نوسانات اندازه و سایز پا شوند.

انتخاب کفش اسپرت مناسب پیاده روی

برای رفتن به سرکار ، برای تفریح و یا قرار ملاقات های دوستانه سعی کنید از کفش های راحتی و اسپرت استفاده کنید و کفش های سنگین همانند بوت را در برنامه خرید قرار ندهید.

خرید کفش اسپرت از برند های مشهور

بدون شک برندهای معتبر همانند کفش های اسپرت آدیداس، نایک و ریباک برای رقابت با یکدیگر بهترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه می دهند. کفش های برندهای مطرح معمولا از وزن کمتری نسب به دیگر کفش ها برخوردار هستند و بسیاری از ورزشکاران حرفه ای از آن ها در مسابقات خود استفاده می‌کنند. شما می توانید برای مشاهده کلکسیونی از برندهای معتبر کفش از جمله کفش های آدیداس به لینک https://ilozi.com/27-category-men-shoes مراجعه نمایید و کفش ها را با قیممت باورنکردنی خریداری نمایید.

از کفش های پاشنه بلند به مدت طولانی استفاده نکنید

یکی از مواردی که باعث ایجاد ناراحتی های مفصلی می‌شود پوشیدن کفش های پاشنه بلند برای مدت طولانی است. سعی کنید از این مدل کفش ها فقط در مهمانی ها و مراسم های خاص استفاده کنید و در مواقعی که لازم نیست کفش های بپوشید تا حس راحتی زیادی را هنگام راه رفتن داشته باشید.

در روز کفش نخرید

در زمان شب به دلیل ایستادن و یا ضرباتی که در طول روز به پاهایتان وارد می‌شود، کمی پایتان متورم می‌شود. از این جهت توصیه می‌شود که شب را زمان خرید کفش انتخاب کنید. همچنین پوشیدن جوراب های ورزشی خود هنگام امتحان کردن کفش بسیار هوشمندانه است. جوراب‌های موجود در فروشگاه ممکن است ضخیم‌تر یا نازک‌تر از جوراب‌هایی باشند که به پوشیدن آنها عادت کرده‌اید و تناسب نادرستی به شما می‌دهند.

چه زمانی کفش های ورزشی و اسپرت خود را تعویض کنیم؟

◼️ آیا می دانید چه زمانی کفش های ورزشی قدیمی خود را تعویض کنید؟ شما باید آنها را جایگزین کنید اگر:

◼️ شما بیش از 500 مایل در آنها راه رفتید

◼️ شما 3 تا 4 ساعت در هفته به مدت شش ماه از کفش های کتانی خود استفاده می کنید

◼️ شما 7 ساعت در هفته به مدت سه ماه از آنها استفاده کردید

◼️ آنها را در حین ورزش به مدت 45 تا 60 ساعت تمرین کرده یا می پوشید

◼️ کفش‌های کتانی مدت زیادی در معرض آسیب‌های طبیعی مختلف همانند آفتاب یا زیر باران قرار گرفته‌اند.

کفش‌های کتانی برای کمک به تسهیل تحرکات زیاد در روز طراحی شده‌اند تا بتوانید عملکرد بهتری داشته باشید و احتمال آسیب‌دیدگی خود را کاهش دهید. به عنوان مثال، کفش‌های دویدن سبک و برای چابکی طراحی شده‌اند در حالی که، کفش‌های بسکتبال حمایت بیشتری از اطراف مچ پا و همچنین کفی صاف‌تر برای گرفتن زمین و انجام حرکات سریع دارند.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه