روش دم کردن زعفران با یخ

کاربران عزیز در این قسمت از گهر به آموزش دم کردن زعفران با یخ خواهیم پرداخت. در فرهنگ ایرانیان از زعفران برای معطر کردن غذاها و رنگ دادن به دسرهای رنگارنگ استفاده می شود. این طلای سرخ خواص فراوانی هم دارد اما به خاطر بسپارید که دم کردن آن از اصول خاصی پیروی می کند و مسئله ای بسیار مهم است. لذا دانستن روش صحیح دم آن جهت ماندگاری طعم زعفران خالی از لطف نیست.

آموزش دم کردن زعفران با یخ

روش دم کردن زعفران با یخ

لازم به ذکر است بهترین روش دم کردن زعفران برای حفظ طعم و رنگ آن استفاده از یخ می باشد.

زعفران یک چاشنی جداناپذیر در انواع شیرینی و خورشت های ایرانی می باشد که البته در برخی از غذاهای فرنگی نیز از این محصول بسیار استفاده می کنند، اما ایرانی ها به شکل های مختلف مانند شهد شربت و موارد دیگر آن را مورد استفاده قرار می‌دهند، به همین منظور شما وقتی می خواهید این محصول را استفاده کنید معمولاً باید آن را به صورت دم کرده به مواد اولیه خود اضافه کنید.

با توجه به اینکه دم کردن این محصول نیاز به کمی دقت دارد، امروزه برخی از افراد برای راحتی کار از انواع اسپری ها استفاده می کنند، در صورتی که زعفران دم کرده ماندگاری و کیفیت بالاتری دارد. به همین منظور کسانی که کیفیت برای آنها بسیار مهم می باشد قطعاً ترجیح می دهند نوع دم کرده آن را مورد استفاده قرار دهند.
زعفران به روش های مختلفی دم می شود، به همین منظور ما در اینجا به آموزش دم کردن زعفران با یخ می پردازیم تا شما با استفاده از این روش زعفران خوش آب و رنگ و خوشبو داشته باشید.

در ابتدای کار شما به خرید زعفران با کیفیت بپردازید و بعد از آن شما می توانید مقدار موردنظر از زعفران را در ظرف کوچک بریزید و برای بهتر آسیاب شدن زعفران بهتر است از یک تکه کوچک قند و یا شکر استفاده کنید، زیرا باعث می شود که زعفران شما بیشتر و بهتر سابیده شود، بعد از آن که این مرحله به خوبی انجام شد شما می توانید تکه ای از یخ را در داخل آن ریخته و اگر شما می خواهید برای برنج از آن استفاده کنید بهتر است وقتی یخ را در داخل ظرف کوچک ریختید، آن را در داخل برنج قرار دهید و با این کار باعث می شوید که رایحه زعفران بهتر شود و همچنین رنگ بهتری نیز داشته باشد.

بهترین روش دم کردن زعفران

بهترین روش دم کردن زعفران اینگونه می باشد که ابتدا زعفران را در داخل هاون می سابند تا به خوبی خرد شود و هر چقدر زعفران شما بیشتر سابیده شود، قطعاً بعد از دم کردن رنگ بهتری را خواهد داشت. توجه به این نکته نیز بسیار مهم می باشد که سابیدن زعفران با هاون فلزی، باعث می شود که خاصیت زعفران شما کاسته و همچنین رنگ دهی آن نیز خوب نباشد، به همین منظور بهتر است در هاون هایی که دارای جنس سرامیک می باشند این کار صورت بگیرد.

همچنین شما می‌توانید سابیدن زعفران را با استفاده از دستگاه مخصوص زعفران ساب انجام دهید که در بازار دارای سایز و اندازه های مختلفی است.
بعد از آن شما می توانید آب سرد را روی زعفران سابیده شده بریزید و آن را در جای گرم قرار دهید تا زعفران شما به خوبی رنگ بدهد. وقتی شما از آب سرد استفاده می کنید باعث می شوید که به زعفران شک وارد شود، در نتیجه رنگ بهتری را داشته باشد.

به همین منظور بهترین روش برای دم کردن زعفران آب سرد و یا یخ می باشد و اگر به دنبال بهترین روش برای دم کردن زعفران می باشید ما در اینجا به شما این روش را توصیه می‌کنیم که یک روش بسیار آسان بوده و شما به راحتی می توانید در منزل در کمترین زمان یک زعفران دم کرده با کیفیت عالی و همچنین رنگ فوق‌العاده خوب و خوش عطری داشته باشید.

آموزش دم کردن زعفران با یخ

روش دم کردن زعفران با یخ

زعفران یک محصول بسیار پرطرفدار می باشد، به همین منظور از آن به عنوان طلای سرخ نام برده می شود که کشور عزیزمان در زمینه تولید و صادرات این محصول نام و آوازه بسیار خاصی را به خود اختصاص داده است که علاوه بر تأمین نیازهای مصرفی داخل کشور، توانسته است جوابگوی نیازهای کشورهای دیگر نیز باشد که در این زمینه نیز توانسته است به اقتصاد کشور بسیار کمک نماید.

روش دم کردن زعفران با یخ

اگر می خواهید از روش آموزش دم کردن زعفران با یخ استفاده کنید، ابتدا زعفران را به خوبی می سابید که عمل سابیدن آن یک مسئله بسیار مهم می باشد که باید به خوبی صورت بگیرد، زیرا هر چقدر زعفران شما سابیده تر باشد قطعاً رنگ دهی و کیفیت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

توجه به نوع ظرفی که زعفران را در آن می سابید نیز بسیار مهم است، به گونه‌ای که بهتر است از ظرف های چینی و یا شیشه ای استفاده کنید.
بعد از اینکه شما تمام این نکات را به خوبی رعایت نمودید باید یک تکه یخ را به آن اضافه کنید و همچنین توجه نمایید که مقدار یخ اضافه شده باید متناسب با مقدار زعفران باشد، زیرا اگر یخی که به زعفران اضافه می‌کنید بیشتر از حد معمول باشد قطعا رنگ دهی زعفران خوب نخواهد بود که توجه به این موضوع بسیار مهم و حائزاهمیت می‌باشد.

به زعفران زمان بدهید تا تمام رنگ آن به خوبی در بیاید، زیرا اگر شما سریعا آن را استفاده کنید قطعاً رنگ مطلوبی نخواهد داشت، در نتیجه برای این که نتیجه خوبی داشته باشید بهتر است به مدت نیم ساعت الی یک ساعت به زعفران خود فرصت دهید تا به خوبی دم بکشد و بعد از آن می توانید ‌زعفران را استفاده کنید.

آموزش دم کردن زعفران با آب جوش

شما برای یادگیری آموزش دم کردن زعفران می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید و همچنین برای راهنمایی بهتر می توانید از سایت های مختلف نیز راهنمایی بگیرید که یک روش بسیار آسان و قابل دسترس برای تمامی افراد به شمار می آید و برای کسانی که آشنایی کامل با روش دم کردن زعفران را ندارند با استفاده از این روش می‌توانند زعفران خوش عطر و خوش رنگی را داشته باشند.

قطعاً بیشتر افرادی که از زعفران استفاده می کنند حتما از این روش نیز استفاده کرده اند. روش دم کردن زعفران با آب جوش به گونه ای می باشد که در ابتدا باید زعفران به خوبی سابیده شود و هیچگونه رگه‌هایی از زعفران در آن دیده نشود، طوری که زعفران کاملاً به صورت پودر در بیاید.

توجه کنید آبی که می خواهید در داخل زعفران بریزید حتماً جوش باشد، زیرا آب ولرم کارایی لازم را نخواهد داشت، به همین منظور وقتی آب شما به خوبی جوشید بلافاصله آن را در داخل زعفران بریزید و بعد از آن برای اینکه رنگ زعفران شما بهتر شود می‌توان آن را در داخل برنج در حال دم کشیدن قرار داد و یا اینکه ظرف خود زعفران را بر روی کتری در حال جوش قرار دهید و به صورت بن ماری زعفران شما بسیار خوب دم خواهد کشید.

روش دیگر این می باشد که شما می توانید ظرفی که در داخل آن زعفران و آب جوش قرار دارد را روی شوفاژ و یا بخاری قرار دهید که حرارت ملایم باعث می‌شود زعفران شما به خوبی دم بکشد و رنگ بسیار خوب و خوش رنگی داشته باشد، به گونه‌ای که وقتی شما مقدار اضافی آن را در داخل یخچال قرار می‌دهید طولانی مدت نیز رنگ خود را به خوبی حفظ خواهد نمود و همان کیفیت اولیه خود را خواهد داشت و شما به خوبی می توانید در تمام غذاهای خود از آن استفاده کنید.
نحوه دم کردن زعفران یک مسئله بسیار مهم می باشد و باعث می شود کیفیت و رنگ زعفران شما بهتر شود و همچنین ماندگاری آن نیز بالاتر خواهد بود.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه