هزینه ایمپلنت دندان سال ۱۴۰۲ با بیمه و بدون بیمه

در این مقاله قصد داریم علاوه بر بررسی فاکتورهای تأثیرگذار روی هزینه ایمپلنت دندان سال 1402 با بیمه و بدون بیمه، کل پروسه کاشت دندان را در هر حالت برای شما عزیزان بیان کنیم. هزینه ایمپلنت دندان به فاکتور های زیادی وابسته است که در ادامه مطلب تمامی این عوامل را بیان می کنیم.

هزینه ایمپلنت دندان سال ۱۴۰۲ با بیمه و بدون بیمه

 

هزینه ایمپلنت دندان سال ۱۴۰۲ با بیمه و بدون بیمه

هزینه ایمپلنت دندان سال 1402

قیمت ایمپلنت دندان برندهای باکیفیت 

مارک ایمپلنت دندانقیمت ایمپلنت دندان
ایمپلنت Sewon medix9.000.000 تومان + روکش
ایمپلنت دیو Dio10.000.000 تومان + روکش
ایمپلنت مگاژن11.000.000 تومان + روکش
ایمپلنت سوئیسی نئودنت14.000.000 تومان + روکش

 

جدول قیمت ایمپلنت دندان ارزان

مارک ایمپلنت دندانقیمت ایمپلنت دندان
 ایمپلنت ایرانی 3A3.000.000 تومان (بدون ضمانت)
 ایمپلنت بایوتک Neo-biotech5.000.000 تومان
 ایمپلنت Sic6.500.000 تومان
هزینه ایمپلنت دندان با بیمه چقدر است ؟ معمولا فقط بخشی از هزینه ایمپلنت دندان با بیمه انجام می شود که برای آن باید از طریق بیمه مورد نظرتان استعلام شود.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت چیست؟ (Implant) به معنی قرار دادن و تثبیت یک بافت یا جسم مصنوعی در بدن یک فرد است که عمدتاً با روش های جراحی انجام می شود.
ایمپلنت دندان (Dental Implant) به عنوان بهترین روش جایگزین دندان از دست رفته، یکی از درمان های حوزه دندانپزشکی ترمیمی است که نسبت به سایر پروسه های دندانپزشکی هزینه نسبتا بالایی دارد. بر اساس آمار و ارقام، تعداد افرادی که نیازمند جایگزینی دندان هستند، بسیار بالا است و فرقی نمیکند که شما یک دندان از دست داده باشید یا همه آن ها را، در هر صورت نیازمند یک روش موفق جایگزین دندان مانند ایمپلنت یا همان کاشت دندان هستید.

عوامل موثر روی قیمت ایمپلنت دندان 

پروسه درمان که ممکن است شامل معاینه دهان و دندان، اشعه ایکس پانورامیک، سی تی اسکن، کشیدن دندان، پیوند استخوان و جراحی سینوس لیف باشد؛ بر قیمت ایمپلنت تاثیرگذار است.
هزینه ای که شما برای ایمپلنت دندان میپردازید شامل عمل جراحی برای کاشت پایه ایمپلنت، اباتمنت و تاج ایمپلنت است. نوع فلز و جنس ایمپلنت تاثیر بسیار زیادی روی هزینه نهایی کاشت دندان دارد. فلزاتی که برای ساخت ایمپلنت مورد استفاده قرار میگیرند متفاوت هستند. در کلینیک ایده آل معمولا از ایمپلنت هایی با جنس تیتانیوم استفاده می‌شود.

بطور کلی 4 عامل زیر بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر می گذارند:

کشور سازنده
نوع و متریال ایمپلنت
زمان ایمپلنت
میزان مهارت و تجربه متخصص ایمپلنت

متوسط هزینه کاشت دندان

هزینه یک ایمپلنت تنها به طور میانگین حدود 10 میلیون تومان است درحالی که هزینه مجموعه کامل ایمپلنت دندان یا فول ماوس برای کسانی که تمام دندان های خود را از دست داده اند ضربدر قیمت یک واحد ایمپلنت می شود.

اگر شما برای کاشت ایمپلنت نیاز به عمل سینوس لیفت داشته باشید لازم است که هزینه این عمل را نیز به طور جداگانه پرداخت کنید. هزینه سینوس لیفت (open) چیزی حدود 4.500.000 تومان و هزینه سینوس لیفت (close) حدود 3.500.000 تومان می باشد.
علاوه بر این برخی از افراد به دلیل سست بودن یا ناکافی بودن بافت استخوان فک نیازمند عمل پیوند استخوان هستند.

هزینه کاشت براساس تعداد دندان 

شاید فکر می کنید که به تعداد تمام دندان های از دست رفته تان باید ایمپلنت انجام دهید. اما اینطور نیست. زمانی که تعداد دندان های از دست رفته بیشتر از 2 باشد، میتوان با ترکیب ایمپلنت و پروتز، جای خالی تمام دندان ها را پر کرد.

هزینه کاشت تک دندان

همانطور که ذکر شد، به صورت میانگین هزینه ایمپلنت دندان تکی حدود 10 میلیون تومان است. هرچند که ما ایمپلنت با قیمت بالاتر نیز داریم و با احتساب نوسانات ارزی چه بسا هزینه ایمپلنت های خارجی بسیار بیشتر هم بشود.

هزینه ایمپلنت کل دندان ها

کسانی که بیش از یک دندان یا تمام دندان های خود را از دست داده اند بهتر است به فکر کاشت گستره ایمپلنت باشند که اصطلاحاً به آن فول ماوس یا ایمپلنت کامل میگویند . در اغلب موارد برای اینکه بتوانیم برای این عزیزان دندان های جایگزین بکاریم باید از ترکیب پروتز دندان و ایمپلنت ها استفاده کنید. در واقع ابتدا تعدادی ایمپلنت میکاریم سپس پروتزهای کامل دندانی ثابت و متحرک را روی آن ها سوار میکنیم.
قیمت ایمپلنت دندان به صورت فول ماوس به نوع ایمپلنت ها بستگی دارد. اگر شما بخواهید ایمپلنت بر پایه پروتز دندان را جایگزین دندان های از دست رفته خود کنید باید به طور متوسط کمتر از قیمت ایمپلنت دائمی هزینه کنید. اما اگر بخواهید ایمپلنت ثابت و دائمی بکارید باید حداقل 90 میلیون تومان هزینه کنید.
برای ایمپلنت کامل فک معمولا 8 ایمپلنت (پایه) گذاشته می شود و پروتزی شامل 12 دندان روی آن سوار می شود.

هزینه کاشت دندان با پروتز دندان کامل و متحرک

پروتز های دندانی متحرک بر پایه ایمپلنت معمولا قادرند که 40 تا 50 درصد قدرت و توانایی جویدن بیمار را بازگردانند. طول عمر این دستگاه ها هم چیزی بین 5 تا 10 سال است. برخلاف پروتزهای متحرک عادی، این پروتزها حتی اگر بر دو عدد ایمپلنت کاشته شده در فک سوار شوند قادرند زیبایی و قدرت دندان ها را به شما بازگردانند.

پروتز دندان ثابت با ایمپلنت

برای اینکه بتوان پروتز را به حالت دائمی و ثابت در آورد لازم است بیش از دو ایمپلنت (معمولا 4 عدد) در هر فک کاشته شود. یعنی برای فک بالا 4 عدد و برای فک پایین نیز 4 عدد دیگر و در مجموع 8 عدد ایمپلنت باید بکارید. دقت کنید که هزینه و قیمت ایمپلنت دندان برای هر فک جدا محاسبه میشود.
محبوب ترین روش برای جایگزین کردن دندان ها که از این پروتزها پشتیبانی میشود تحت نام های All-On-Four و G4. در هر کدام از این روش ها روی هر فک حداقل 4 ایمپلنت کاشته میشود و بیمار نمیتواند پروتزهای سوار شده روی این ایمپلنت ها را بردارد.
پروتزهای ثابت بر پایه ایمپلنت معمولا بهترین روش جایگزینی بیش از چند دندان از دست رفته است که راحتی، دوام و ماندگاری، زیبایی، عملکرد بسیار بالایی دارند. آن ها همچنین مراقبت کمتری نیاز دارند.
سوالات متداول قبل از ایمپلنت دندان

1آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟ بله  اگر از ایمپلنت با کیفیت استفاده کرده باشید ایمپلنت دندان یک درمان و کاشت دائمی است.

2هزینه بهترین ایمپلنت چقدر است؟ هزینه ایمپلنت دندان برندهای خارجی از 9 میلیون تا 20 میلیون تومان می باشد.
3ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟ به طور کلی ایمپلنت دندان 3-4 جلسه درمانی نیاز دارد و از 4 الی 8 ماه با توجه به میزان جراحی زمان لازم دارد.
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه