ایمپلنت دندان چیست و چه تاثیری دارد؟

دندان‌ها یکی از بخش‌ های مهم بدن هر انسانی هستند که باید از کودکی تا پیری به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود. اگر می‌خواهید آن‌ها را سالم نگه دارید، پس بهتر است هر چند وقت یکبار به یک دندان‌ پزشک مراجعه کرده و آن‌ ها را مورد بررسی قرار دهید تا اگر مشکل کوچکی داشتند، با کار‌های سطحی رفع شوند. ایمپلنت دندان، یکی از روش­های زیبایی دندان است که برای انجام آن، باید به یک دندانپزشک خوب مراجعه کنید.

ایمپلنت دندان چیست و چه تاثیری دارد؟

مشکلات اولیه دندان­ها

تمامی افراد نمی‌توانند از همان ابتدا، از دندان­های خود به‌ خوبی مراقبت کنند و ممکن است با مشکلاتی مانند کجی یا نا‌مرتب ‌بودن دندان­ها مواجه شوند. بسیاری از کودکان که در خردسالی انگشت خود را می‌مکند، به‌طور معمول دچار این مشکلات می‌شوند.

چنین افرادی، به انجام ارتودنسی که روشی معقول است، نیاز دارند. اما همه چیز آن‌طور که فکر می‌کنید هم نمی‌تواند در سطح خوبی قرار داشته باشد. برخی اوقات خرابی به حدی می‌رسد که دیگر نمی‌توان آن را با عصب‌کشی و پر‌کردن مهار کرد.

در چنین شرایطی، ایمپلنت دندان بهترین شیوه‌ای است که به‌کار می‌رود. تمامی این خدمات، چه برای بزرگسالان و چه برای اطفال، باید نزد بهترین پزشک‌ها انجام شوند؛ چرا که حساسیت آن‌ها بسیار بالا است. چنانچه قصد دارید چنین کار‌هایی را در شرق تهران انجام دهید، دیگر لازم نیست به دنبال دندان‌پزشکی خوب بگردید!

ایمپلنت دندان چیست و چه تاثیری دارد؟

در مورد ایمپلنت چه می دانید؟

فرقی نمی‌کند که شما به چه دلیل دندان‌هایتان را از‌ دست داده اید. برخی از افراد ممکن است این عضو مهم خود را در تصادف یا یک ورزش خاص از‌ دست داده باشند یا امکان دارد برخی دیگر، به دلیل خرابی‌های زیاد مجبور به کندن آن‌ها شده باشند.

در هر صورت می‌توانید با انجام این عمل، عضوی که رفته را به شکلی دیگر باز گردانید! فرض کنید، چیزی در فک‌تان پیچ شده و روی آن یک موضع مصنوعی قرار می‌گیرد. شکل کلی ایمپلنت دندان به این صورت است که 2 حالت ثابت و متحرک دارد.

برای اینکه این موضوع بتواند در بدن انسان کارایی خود را ثابت کند و منجر به خرابی دیگر دندان‌ها نشود، از جنس تیتانیوم انتخاب خواهد شد. برخی معتقدند، پیچ آن درون لثه قرار می‌گیرد، اما اینگونه نیست؛ تنها از لحاظ ظاهری به‌نظر می‌رسد که پیچ‌ها درون لثه قرار می‌گیرند.

این شیوه، روشی نوین است که افراد می‌توانند از مزایای آن بهترین بهره را ببرند. این شیوه جایگزین پروتز‌های قدیمی شده است؛ به احتمال زیاد آن‌ها را درون دهان مادربزرگ، پدربزرگ‌های خود دیده‌اید. دندان‌پزشک معمولی نمی‌تواند این کار را به‌درستی انجام دهد.

فردی که قصد اعمال ایمپلنت دندان روی دهان بیمار را دارد باید یک جراح و متخصص حرفه‌ای در این زمینه باشد. مراقبت‌های قبل و بعد از عمل به شما این امکان را می‌دهد که طول عمر این بافت را افزایش داده و مدت ‌زمان بیشتری از آن استفاده کنید.

دوره نقاهت این عمل برای تمامی افراد یکسان نبوده و بستگی به شرایط بدنی فرد دارد. بهتر است تمامی این مدت، ایمپلنت‌های خود را به پزشک نشان دهید تا آن‌ها را معاینه کند.

قصد دارید دندان هایتان را ارتودنسی کنید، اما در مورد آن اطلاعات لازم را ندارید؟

اگر حس می‌کنید نیاز به ارتودنسی دارید، باید ابتدا به یک دندان‌پزشک متخصص در این کار مراجعه کنید تا با تشخیص درست، به شما بگوید به انجام این کار احتیاج دارید یا خیر! ایمپلنت دندان مبحثی جدا از ارتودنسی است.

این عمل برای این انجام می‌شود که در نهایت به شما لبخندی زیبا و به دور از کجی، فاصله یا نا‌مرتبی بدهد. یکی از بخش‌های زیبایی هر فرد را همین لبخند تشکیل می‌دهد؛ بسیاری از افراد با داشتن چنین مشکلاتی ترجیح می‌دهند زیبایی را به صورت خود هدیه نکنند.

در صورت کلی ارتودنسی دندان به 6 صورت متحرک، لینگوال، ثابت، نامرئی، فانکشنال و دیمون انجام می‌شود. انتخاب این موارد به عهده بیمار نیست و دندان‌پزشک باید ارجحیت آن‌ها برای هر بیمار را بررسی کنند. بهتر است این عمل در کودکی انجام شود تا تاثیر بیشتر خود را نشان دهد. البته بسیاری از بزرگ‌سالان هم می‌توانند این کار را برای خود مناسب بدانند. فرق بین این 2 زمان، وقتی مشخص می‌شود که شما به‌عنوان یک بزرگ‌سال باید مدت بیشتری، ارتودنسی را درون دهان خود نگه دارید.

بر خلاف ایمپلنت دندان، این شیوه دارای مدت‌زمانی است که باید پس از طی‌شدن آن، ارتودنسی‌ها را از دهان خارج کنید. بهداشت دهان و دندان یکی از مسائل مهمی است که باید در این مدت، توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید.

اگر در انجام ارتودنسی نگران درد هستید، باید بگوییم همان ابتدا و در زمان سیم‌کشی و انجام دیگر مراحل کمی درد را تجربه خواهید کرد. پس از آن درد‌ها رفع می‌شوند. دندانپزشکی ایثار در شرق تهران، ارائه‌دهنده این خدمات برای بیماران است.

ایمپلنت دندان چیست و چه تاثیری دارد؟

تجهیزات و موادی که یک دندانپزشکی اطفال به آن ها نیاز دارد!

اغلب کودکان یا خردسالان برای رفتن به دندان‌پزشکی، به دلیل ترسی که از این فضا دارند، از خود مقاومت نشان می‌دهند. پزشکی که برای معالجه یا معاینه کودکان به سراغ آن‌ها می‌رود در اصل در این کار تخصص دارد و شاخه‌ای دیگر از دندان‌پزشکی را مطالعه کرده است.

کلینیکی که برای کودکان است، باید علاوه ‌بر تجیزات مورد نیاز، پزشکانی را هم داشته باشد که به خردسالان برخی آموزش‌های نگهداری اولیه دندان را یاد بدهند. انجام این کار‌ها در کودکی باعث می‌شود که فرد در بزرگ‌سالی مجبور به ایمپلنت دندان نشود.

تجهیزاتی که در این محیط‌ها استفاده می‌شوند باید با حداقل میزان صدا باشند. اگر خردسالان از انجام این کار سر باز می‌زنند، پزشکان می‌توانند با اطلاع به خانواده خردسال، به وی آرام‌بخش بدهند. چنین دارو‌هایی را می‌توان از طریق خوراکی، تزریق عضلانی، استنشاقی یا تزریق وریدی به بدن کودک رساند.

این مواد در چندین دسته مختلف قرار می‌گیرند؛ اگر باز هم نتیجه مطلوب حاصل نشد، دندان‌پزشک می‌تواند بیهوشی را تجویز کند.

آرامش محیط دندانپزشکی

محیط کلینیک هم باید به‌صورتی باشد که کودک را به خود جذب کند. برای مثال، بسیاری از کلینیک‌ها سعی می‌کنند برای ایجاد فضایی جذاب برای کودکان از وسایل بازی مانند برخی عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌های کوچک استفاده کنند.

اینکه یک پزشک بتواند با دادن هدیه به خردسال، اعتماد او را جلب کند، ارزش بسیاری دارد. البته پزشکی که در این حیطه فعالیت می‌کند، می‌تواند به بررسی دندان‌های نوجوانان هم بپردازد. تمامی این موارد، با تجربه به‌دست می‌آید که ممکن است برخی پزشکان به انجام این کار‎ها نپردازند.

ایمپلنت دندان چیست و چه تاثیری دارد؟

انجام خدمات دندانپزشکی در بهترین دندانپزشکی مشیریه

اگر می‌خواهید ایمپلنت شرق تهران یا دیگر خدمات را در بهترین کلینیک شرق تهران تجربه کنید، بهتر است با کلینیک ایثار آشنا شوید تا ایمپلنت را با خیال راحت به آن‌ها بسپارید. دندانپزشکی مشیریه باید دارای محیطی تمیز و به دور از آلودگی باشد و بسیاری از خدمات مانند ارتودنسی، بلیچینگ، ایمپلنت دندان، کامپوزیت، روکش، عصب‌ کشی، لمینیت و… را برای بیماران خود فراهم آورد.

اگر کودک‌تان از چنین محیطی می‌ترسد، کافی است یکبار او را به دندان‌پزشکی ایثار ببرید تا ببینید چگونه برای دفعه‌های بعد، از خود اشتیاق نشان خواهد داد.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه