دانلود فیلم خارجی رایگان

میزان عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

دسته بندي : اقتصاد,⭐ اخبار
تاريخ : 27 ژانویه
در این مقاله قصد داریم میزان عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ را برای شما عزیزان براورد کنیم. میزان عیدی سال بر اساس پایه حقوق سال جاری محاسبه می گردد. همچنین طبق قانون میزان عیدی کارمندان نباید از ۶۰ روز کمتر و از ۹۰ روز بیشتر باشد محاسبه شود.

میزان عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲

 

میزان عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

بخشنامه بودجه میزان عیدی کارمندان

عیدی کارکنان و بازنشستگان دولت یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد

میزان و ضوابط پرداخت پاداش پایان سال ۱۴۰۱ (عیدی) کارکنان و بازنشستگان دولت با تصویب هیات وزیران تعیین شد. میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری و سایر صندوق‌های بازنشستگی به مبلغ ثابت ۱۸ میلیون ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذیربط قابل پرداخت است.‌‌

مبلغ عیدی کارمندان و کارگران در سال ۱۴۰۲

بر اساس تصمیم شورای‌عالی کار، حداقل دستمزد کارگران برای یک شخص مجرد پنج میلیون و ۶۷۹ هزار و ۷۵۰ تومان است. این در حالی است که، حداقل حقوق پایه مبنای محاسباتی عیدی ۱۴۰۲ است که بدون در نظر گرفتن حق مسکن و بن کارگری چهار میلیون و ۱۷۹ هزار و ۷۵۰ تومان است.

بنابراین، عیدی در نظر گرفته شده برای کارمندان و کارگران حقوق‌ بگیر زیر نظر قانون کار در نوروز ۱۴۰۲، بین هشت میلیون و ۳۵۹ هزار تومان تا ۱۲ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۲۵۰ تومان است .


در بخشنامه بودجه شرکت‌ها در مورد پیش بینی عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱، اعلام شده است که مبلغ پاداش پایان سال در بودجه پیشنهادی یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان علی‌ الحساب پیش بینی می‌شود و مبلغ قطعی آن به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

ابلاغ بخشنامه بودجه ۱۴۰۱، شرکت‌های دولتی، بانکها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت به روال چند سال اخیر، قبل از ابلاغ بخشنامه کل بودجه سال آینده صورت گرفته است و هر چند پیش‌بینی‌ها اولیه بوده و در نهایت در بخشنامه کل و لایحه بودجه اعداد و ارقام کلان مشخص خواهد شد، ولی نمایی کلی از برنامه مالی دولت را نشان می‌دهد.

در بخشنامه بودجه شرکت‌ها در مورد پیش بینی عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱، اعلام شده است که مبلغ پاداش پایان سال در بودجه پیشنهادی یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان علی‌الحساب پیش بینی می‌شود و مبلغ قطعی آن به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

این پیش بینی برای عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ نیست و فعلا در بخشنامه بودجه شرکت‌ها آمده ولی در نهایت رقم عیدی کارکنان هر دو بخش متفاوت نخواهد بود.

بر اساس جزء (۷) سرفصل “بودجه جاری” بخشنامه یاد شده اینگونه آورده شده است:

«۷) مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) در بودجه پیشنهادی معادل ۱۶.۵۰۰.۰۰۰ ریال به طور علی‌الحساب پیش‌بینی می‌شود. مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.»

  • رقم یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانی عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ نهایی نیست.
  • رقم یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانی عیدی سال آینده نیز نهایی نیست و با تغییرات ضریب حقوق دستخوش افزایش خواهد شد، این در حالی است که در بودجه سال

گذشته عیدی کارکنان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شد، ولی در نهایت با توجه به تغییرات ضریب، هیات دولت در پایان سال میزان عیدی را یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین کرد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

  1. محمد

    این افزایش حقوق و عیدی توهین به کارمندان و برخلاف قانون هست. بزرگان کشور بدانند که در قبال این بلائی که مسئولین کشور بر سر حقوق بگیران آورده اند و حتی در این خصوص اطلاع هم داشتند باید پاسخگو باشند

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي