قرص ومیگان – موارد مصرف و عوارض ومیگان

تاريخ : 7 آذر

قرص ومیگان ۵۰۰ در حقیقت جزو داروهای ضد تهوع، استفراغ و ضد التهاب محسوب می شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی کامل موارد مصرف و عوارض قرص ومیگان بپردازیم. در نظر داشته باشید که تهوع و استفراغ بیماری به شمار نمی آیند بلکه یک نشانه هستند که بسیاری از عوامل میتوانند عامل ایجاد آن باشد. این علائم در بزرگسالان و کودکان بسیار رایج است که در ادامه به شیوه و موارد مصرف آن خواهیم پرداخت. همچنین به یاد داشته باشید قبل از مصرف این قرص حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

موارد مصرف و عوارض قرص ومیگان

قرص ومیگان – موارد مصرف و عوارض ومیگان, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

قرص ومیگان چیست؟

قرص ومیگان از داروهای گیاهی است که به دلیل داشتن زنجبیل در ترکیبات خود، خاصیت ضد تهوع دارد. زمانیکه به مدت طولانی قصد مسافرت دارید ممکن است با بیماری حرکت یا همان تهوع، مواجه شوید. بعضی اشخاص هنگامی که سوار اتومبیل هستند این بیماری را تجربه می‌کنند. مصرف قرص ومیگان می‌تواند از بروز این عارضه پیشگیری کند. علاوه بر این در مواردی مثل تهوع ناشی از شیمی درمانی، بارداری، جراحی، دریازدگی و سوء هاضمههم از این دارو می‌توان استفاده کرد.

در مورادی هم از این دارو برای رفع التهاب و ناراحتی ناشی از آرتریت روماتوئید، استفاده می‌شود. این بیماری با درد، تورم، خشکی و محدودیت حرکت مفاصل، همراه است. مصرف قرص ومیگان سلامت مفاصل را بهبود می‌بخشد.

عوارض جانبی قرص ومیگان 

با رعایت دوز درمانی، عارضه جانبی خاصی مشاهده نمی گردد فقط ممکن است در افراد حساس به زنجبیل ، عوارض ملایم گوارشی مشاهده گردد.

نکاتی که در ارتباط با مصرف قرص ومیگان باید بدانید

 • – در صورتیکه در دوران بارداری یا شیردهی هستید، قبل از مصرف قرص ومیگان با پزشک مشورت کنید.
 • – در صورت فراموش کردن یک نوبت از این مکمل، به محض به خاطر آوردن نوبت فراموش شده آن را میل کنید. اما اگر تقریبا زمان نوبت بعدی رسیده است، نوبت فراموش شده را رها کرده، طبق برنامه منظم خود عمل کنید و مقدار مکمل را دو برابر نکنید.
 • – قبل از مصرف این دارو هر نوع حساسیت دارویی یا غذایی که قبلا  داشته‌اید، به اطلاع پزشک برسانید.
 • – چنانچه با مصرف این دارو دچار تنفس سخت، تورم چهره، لب‌ها، زبان یا گلو شدید، مصرف را قطع و به اورژانس مراجعه کنید. این موارد نشانه حساسیت بدن شما به داروست.
 • – از آنجاییکه مصرف این دارو ممکن است شما را خواب‌آلوده کرده و یا در بینایی‌تان کمی تاثیر بگذارد، به هنگام رانندگی یا سایر فعالیت‌هایی که به هوشیاری کامل نیاز دارند، احتیاط کنید.
 • – طی مصرف این دارو، الکل مصرف نکنید.
 • – مصرف این دارو در افراد حساس به زنجبیل، باعث بروز عوارض ملایم گوارشی می‌شود. چنین افرادی نباید در مصرف این دارو، زیاده‌روی کنند.
 • – فهرست تمامی داروهایی را که در حال استفاده از آن هستید (چه گیاهی و چه پزشکی) در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی از داروها میزان اثربخشی داروهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهند.
 • – چنانچه به ترکیبات این دارو حساسیت دارید، آن را مصرف نکنید.
 • – دارو را مطابق با دستور پزشک مصرف کرده و دوز دارو را بدون مشاوره با پزشک خود، تغییر ندهید.
 • – قرص ومیگان در بیماران مبتلا به زخم معده و سنگ صفرا به علت افزایش ترشح صفرا، و همچنین در افرادی که دچار اختلالات خونریزی هستند، نباید مصرف شود.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي