پارتیشن تک جداره بهتر است یا دو جداره؟

همان طور که می دانید از پارتیشن ها برای جداسازی و تفکیک فضاهای داخل ساختمان استفاده می شود. استفاده از این جداکننده های فضا باعث می شود که افراد حریم و فضای خصوصی بیشتری داشته باشند، تا حد زیادی از شلوغی و بی نظمی جلوگیری شود و فضا ظاهری زیباتر و مدرن تر داشته باشد. در حال حاضر پارتیشن های مختلفی در بازار موجود هستند که پارتیشن  فریم لس شیشه ای یکی از پرطرفدارترین نمونه ها در میان انواع مختلف آن است. پارتیشن های شیشه ای را می توان به دو صورت تک جداره و دوجداره ساخت. اگر شما قصد خرید و انتخاب پارتیشن برای منزل و یا محیط کاری خود را دارید، با ما همراه شوید تا کمی بیشتر با پارتیشن شیشه ای و انواع آن آشنا شویم.

پارتیشن تک جداره بهتر است یا دو جداره؟

پارتیشن شیشه ای فریم لس چیست؟

قبل از آن که سراغ انواع پارتیشن شیشه ای برویم، می خواهیم بدانیم که پارتیشن شیشه ای فریم لس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ کافی است کمی در نام این پارتیشن دقت کنیم. جنس آن از شیشه بوده و فریم لس بودن آن نشان می دهد که در ساخت و طراحی آن قاب و فریمی به کار برده نمی شود. از این رو این پارتیشن ضخامت بسیار مناسبی دارد و شما می توانید از آن برای فضاهای کوچک تا فضاهای بزرگ استفاده کنید.

پارتیشن های شیشه ای فریم لس را می توان با انواع مختلف شیشه ساخت. برای مثال اگر رستوران سنتی دارید و می خواهید با استفاده از پارتیشن آن را تفکیک کرده و طراحی سنتی فضا را حفظ کنید، می توانید از پارتیشن با شیشه های رنگی به سبک معماری ایرانی استفاده کنید. همچنین اگر به دنبال فضای شخصی و حریم خصوصی بیشتر هستید، می توانید از شیشه های مات استفاده کنید.

پارتیشن شیشه ای باعث می شود که علاوه بر تفکیک فضا، نور طبیعی به تمامی بخش های ساختمان وارد شود و نیاز شما به نورهای مصنوعی کمتر باشد. این اتفاق می تواند انرژی کارکنان را افزایش داده و باعث شاداب تر شدن آن ها شود.

مقایسه پارتیشن دوجداره و تک جداره شیشه ای

پارتیشن تک جداره بهتر است یا دو جداره؟

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، پارتیشن های شیشه ای را می توان در دو نوع تک جداره و دوجداره ساخت. هر کدام از این پارتیشن ها ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارد و شما می توانید متناسب با نیاز خود، آن ها را انتخاب کنید. پارتیشن دوجداره شیشه ای و تک جداره را می توان از جنبه های زیر با یکدیگر مقایسه کرد:

فضای اشغال شده

گاهی اوقات چند سانتی متر فضای بیشتر یا کمتر می تواند تاثیر قابل توجهی بر دکوراسیون داخلی محیط اداری داشته باشد. بنابراین هنگام انتخاب پارتیشن به این نکته توجه داشته باشید که استفاده بهینه از فضا چقدر و در چه مقیاسی برای شما مهم است. اگر ابعاد در حد سانتی متر برای شما اهمیت دارد، پارتیشن های تک جداره فضای کمتری نسبت به پارتیشن دوجداره شیشه ای اشغال می کند.

هزینه تمام شده

طبیعی است که هزینه تمام شده در طراحی، ساخت و اجرای پارتیشن شیشه ای تک جداره به دلیل داشتن یک لایه کمتر و کاهش جزئیات در چهارچوب، در مقایسه با پارتیشن دوجداره کمتر خواهد بود.

وزن

یکی دیگر از فاکتورهای مقایسه ای بین پارتیشن های تک جداره و دوجداره، وزن آن ها است. البته به این نکته توجه داشته باشید که پارتیشن های شیشه ای فریم لس در مجموع وزن زیادی ندارند و این اختلاف وزن در نوع تک جداره یا دوجداره چندان تفاوت ویژه محسوب نمی شود. در حالت کلی پارتیشن های تک جداره کمی سبک تر از دوجداره هستند.

عایق بودن

یکی از تفاوت های قابل توجه بین پارتیشن های شیشه ای تک جداره و دوجداره، میزان عایق بودن آن ها است. با توجه به این که در پارتیشن دوجداره شیشه ای از فضای خلا بین دو لایه شیشه استفاده می شود، این نوع پارتیشن در برابر دما و صدا عایق بسیار عالی خواهد بود. از این رو اگر عایق بودن محیط کار برای شما مهم است، پارتیشن دوجداره شیشه ای گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود.

خرید پارتیشن دوجداره و یا تک جداره؟

بعد از آن که با تفاوت های انواع پارتیشن های شیشه ای فریم لس در دو نوع تک جداره و دوجداره آشنا شدیم، این سوال برای شما پیش خواهد آمد که کدام نوع برای شما بهتر خواهد بود؟ در پاسخ به این سوال، قبل از هر چیز باید به نیازها و امکانات موجود خود توجه کنید.

  • اگر میزان عایق بودن محیط در مقایسه با هزینه برای شما اولویت بیشتری دارد، پارتیشن دوجداره را انتخاب کنید.
  • اگر بودجه شما محدود است و هزینه ساخت و اجرا بیش از هر فاکتور دیگری برای شما اهمیت دارد، پارتیشن تک جداره گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.
  • اگر محدودیتی در فضای داخلی ندارید، پارتیشن دوجداره بهتر از تک جداره خواهد بود و اگر در طراحی داخلی فضا حتی سانتی متر نیز برای شما مهم است، پارتیشن تک جداره برای شما انتخاب بهتری خواهد بود.

خرید پارتیشن شیشه ای فریم لس از دیکاسازه

پارتیشن تک جداره بهتر است یا دو جداره؟

کیفیت مواد اولیه و ساخت پارتیشن ها، طراحی اصولی و استاندارد و قیمت مناسب از جمله فاکتورهایی است که باید انواع پارتیشن ها داشته باشند. از این رو مهم است که شما طراحی، ساخت و اجرای پارتیشن اداری یا خانگی خود را به چه تیم و شرکتی می سپارید.

شرکت دیکا سازه مجموعه ای متخصص در این حوزه است که فعالیت حرفه ای خود را از سال 1388 آغاز کرده است. تیم مهندسی و طراحی دیکاسازه با بهره گیری از دانش روز و جدیدترین تجهیزات و تکنولوژی، همکاری با جوانانی باتجربه و متخصص به دنبال آن است که بهترین ها را برای مشتریان خود فراهم آورد. قبل از دریافت خدمات توسط این مجموعه می توانید از کارشناسان آن ها مشاوره رایگان دریافت کنید، نمونه کارهای قبلی را ببینید و با خیال آسوده خدمات مورد نیاز خود را از این مجموعه دریافت کنید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه