نحوه فرستادن لوکیشن در واتساپ (آموزش سریع)

یکی از قابلیت های اپلیکیشن واتس آپ استفاده از لوکیشن این برنامه است که برای همه گوشی ها قابل استفاده است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد که موقعیت فعلی یا نشانی مکان خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. در این قسمت از گهر می‌خواهیم به آموزش ارسال سریع لوکیشن در واتساپ بپردازیم. البته فراموش نکنید که ابتدا باید GPS جی پی اس گوشی تان را فعال کنید.

نحوه ارسال سریع لوکیشن در واتساپ

نحوه فرستادن لوکیشن در واتساپ (آموزش سریع)

واتساپ یکی از برنامه های سوشیال مدیا کاربردی و پرطرفدار در جهان است که دارای قابلیت های متعددی می باشد. یکی از قابلیت های مهمی که در این برنامه همانند سایر قابلیت ها مورد استفاده کاربران قرار گرفته است، قابلیت ارسال لوکیشن می باشد که شما خیلی ساده می توانید از آن استفاده کنید. اما لوکیشن در واتساپ به دو بخش تقسیم می شود که بخش اول لوکیشن فعلی شما و بخش دوم هم لوکیشن زنده شما در طول چند دقیقه است که بسیار کاربردی است. از این رو اگر تصمیم به استفاده از لوکیشن واتساپ دارید در ادامه بصورت جداگانه دو لوکیشن ذکر شده را توضیح داده ایم.

لوکیشن در واتساپ

1- ارسال لوکیشن فعلی در واتساپ

برای ارسال لوکیشن فعلی در واتساپ شما می توانید با انجام چند مرحله ساده، این فرایند را انحام دهید که عبارتند از

نحوه فرستادن لوکیشن در واتساپ (آموزش سریع)

  1. ابتدا از بخش تنظیمات گوشی، لوکیشن یا همان GPS را فعال سازی کنید.
  2. از منو کاربری وارد برنامه واتساپ شوید و سپس از میان مخاطب هایی که دارید، مخاطب مدنظر خود را که تصمیم به ارسال لوکیشن به آنرا دارید انتخاب کنید.
  3. از قسمت پایین، گزینه سنجاق را انتخاب کرده و سپس گزینه سبز رنگ Location را انتخاب نمایید.
  4. هم اکنون گزینه Send your current location را انتخاب کنید.
  5. اینک صبر کنید تا لوکیشن شما برای مخاطب مدنظرتان ارسال شود.

نحوه فرستادن لوکیشن در واتساپ (آموزش سریع)

2- ارسال لوکیشن زنده در واتساپ (لایو لوکیشن)

اما قابلیت دیگری که واتساپ آنرا برای عموم کاربران خود ایجاد کرده است و هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد، ارسال لوکیشن زنده شما یا همان لایو لوکیشن است. اما منظور از لایو لوکیشن چیست؟ با استفاده از این گزینه شما می توانید در برنامه واتساپ تعریف کنید که موقعیت شما برای بازه زمانی مثلا 15 دقیقه برای مخاطب ارسال شود. بعد از آنکه شما لوکیشن زنده خود را ارسال کردید، باید اینترنت و GPS شما نیز فعال باشد تا مخاطب شما بتواند لوکیشن شما را در بازه 15 دقیقه مشاهده کند. برای انجام این فرایند باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

نحوه فرستادن لوکیشن در واتساپ (آموزش سریع)

  1. همانند روش اول تا مرحله سوم پیش بیایید.
  2. در مرحله چهارم، بجای انتخاب گزینه Send your current location باید گزینه Share live location را انتخاب کنید.
  3. سپس گزینه Continue را انتخاب کنید.
  4. در قسمت پایین بخشی برای شما باز خواهد شد که می توانید در این بخش مدت زمان اشتراک لوکیشن خود را انتخاب کنید که در بازه های 15 دقیقه، 1 ساعت و 8 ساعت می باشد.
  5. بعد از انتخاب بازه ساعتی، گزینه سبز رنگ ارسال را انتخاب کنید.
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه