نحوه خواندن تاریخ لاستیک + عکس

تاريخ : 30 می

اگر روش خواندن تاریخ لاستیک را بلد باشید به راحتی می توانید عمر لاستیک خریداری شده و یا لاستیک مورد استفاده را در دست داشته باشید. در حقیقت نحوه خواندن تاریخ لاستیک اتومبیل برای دارنده اتومبیل ضروری است.

تاریخ لاستیک کجاست؟

نحوه خواندن تاریخ لاستیک + عکس, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر


آگاهی از تاریخ انقضای لاستیک باعث می شود تا از بروز اتفاقات جدی در زمان رانندگی پیشگیری کرد. ما در این مطلب روش خواندن اعداد روی لاستیک را به شما آموزش داده ایم.

 فهمیدن تاریخ تولید لاستیک

تمامی لاستیک های وسایل نقلیه اعم از خودرو، وسایل نقلیه سنگین، دوچرخه و… دارای تاریخ تولید هستند. شما میتوانید به راحتی آنها را پیدا کنید. به عنوان مثال در تمامی تایر ها یک کد دیجیتالی مانند کد زیر نوشته شده است. از سمت چپ DOT کد وزارت حمل و نقل است. ALT کد کارخانه و ۲U سایز تایر است. ۴AVA هم شماره هویت سازنده است. چیزی که برای مطلع شدن تاریخ تولید تایر مهم است چهار رقم آخر روی این لاستیک است.

در عکس پایین چهار رقم آخر نشان دهنده تاریخ تولید تایر است. تاریخ تولید در لاستیک های ایرانی هم به صورت میلادی نوشته شده است. در این ۴ رقم آخر، دو رقم اول آن نشان دهنده هفته تولید و دو رقم آخر آن نشان دهنده سال تولید است. به عنوان مثال در این عکس ۱۵۲۰ یعنی اینکه این تایر در هفته پانزدهم سال ۲۰۲۰ تولید شده است. شما تاریخ تولید تمامی تایر ها را به همین راحتی می توانید متوجه شوید.

نحوه خواندن تاریخ لاستیک + عکس, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

تاریخ انقضای لاستیک خارجی و ایرانی

حالا که شما تاریخ تولید تایر خود را متوجه شدید به راحتی می توانید تاریخ انقضای آن را تشخیص دهید. در اکثر تایر ها تاریخ انقضا تایر را ۶ سال پس از تولید می دانند اما برای اطمینان شما می توانید مدت زمان گارانتی را به عنوان مدت زمان انقضای تایر خود بدانید. به عنوان مثال اگر تایر شما ۵ سال گارانتی دارد تاریخ انقضای تایر خود را ۵ سال در نظر بگیرید. با توجه به توضیحات داده شده در مثال بالا تایر شما در هفته پانزدهم سال ۲۰۲۰ ساخته شده. تاریخ انقضای این تایر هفته پانزدهم سال ۲۰۲۵ است.

سوالات متداول

آیا دانستن سن تایر مهم است؟

دانستن سن تایر یکی از مهم ترین اصول ایمینی است که شما برای رانندگی باید آن را رعایت کنید. تایر فرسوده و تاریخ گذشته ممکن است باعث تصادفات شدیدی شود و اثرات غیر قابل جبرانی داشته باشد. تایر تنها بخشی از خودرو است که با جاده در ارتباط است. پس خیلی اهمیت دارد که از تایر خود مراقبت کنید.

آیا تایر خودرو تاریخ انقضا دارد؟

تایر خودرو از جنس لاستیک است. همانطور که میدانید لاستیک هم طول عمر مشخصی دارد و بعد از آن فرسوده و خراب میشود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي