دانلود فیلم خارجی رایگان

انواع تور برای ساخت قفس: راهنمای مرحله به مرحله

تاريخ : 6 مارس

استفاده از قفس توری پرنده دسترسی آنها به هوای تازه و نور را تضمین می‌کند لذا در این مطلب راهنمای مرحله به مرحله انتخاب انواع تور برای ساخت قفس پرنده را با هم مرور می‌کنیم.
شما می توانید یک قفس فلزی توری بسازید که پرندگان را ایمن نگه دارد. قفس آهنی پرندگان بعلت ساختار توری و مقاومتی که دارد از ورود حیوانات به داخل محوطه پرندگان جلوگیری می کند و نگهداری و تمیز کردن آن آسان است. توری‌های ریز بافت فلزی را می توان برای محدود کردن پرندگان و حیوانات کوچک همچون مرغ عشق و دور نگه داشتن شکارچیان از آنها استفاده کرد.

انواع تور برای ساخت قفس: راهنمای مرحله به مرحله, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

راهنمای مرحله به مرحله انتخاب انواع تور برای ساخت قفس

انواع توری فلزی ریز بافت به طور خاص برای ساخت انواع قفس آهنی استفاده می شود. توری‌های آهنی قفسی از فلزات بادوام، همچون آهن و استیل ساخته می‌شوند و شکل چشمه شش ضلعی یا مربعی توری قفسی، شرایط نشستن و بالا رفتن پرنده درون قفس را فراهم می کند.

اندازه سوراخ چشمه توری‌های فولادی متفاوت هستند، بنابراین سعی کنید توری‌های ریز را انتخاب کنید تا کوچکترین پرندگان را در خود جای دهد. هنگام انتخاب و خرید سیم برای ساخت قفس پرنده، به دنبال سیم مفتول با پوشش پودری یا روکش شده با وینیل(pvc) باشید و از سیم خاردار و سیم مفتول گالوانیزه ساده اجتناب کنید.

بهترین سیم مفتول توری برای ساخت قفس پرنده

همه انواع تور قفس یکسان ایجاد نمی شوند. توری‌های فلزی برای ساخت قفس از استیل ضدزنگ، آهن فرفورژه، سیم مفتول گالوانیزه و یا سایر فلزات پوشش داده شده ساخته می‌شوند. بهترین سیم مفتول برای ساخت قفس پرنده، سیم استیل زنگ نزن است. این محصول در برابر رشد باکتری ها و زنگ زدگی مقاومت می کند و فاقد مواد معدنی سمی برای پرندگان است ولی باید توجه داشت که قیمت توری استیل قفس نسبتا گران است.

سیم مفتول فولادی سیاه برای ساخت توری قفس

سیم توری سیاه آهنی بی خطر است، اما این ماده می تواند در مجاورت هوا دچار زنگ‌زدگی و خوردگی شود و وزن سنگین دارد. بنابراین بسیاری از صاحبان پرنده که به دنبال ساخت قفس پرنده با سیم مفتول آهنی هستند از نوع گالوانیزه آن استفاده می‌کنند.

ساخت توری قفس پرنده با مفتول گالوانیزه

سیم توری قفس گالوانیزه حاوی روی است. این فلز برای پروژه های فضای باز استفاده می شود زیرا روکش روی در برابر خوردگی مقاوم است. قرار گرفتن طولانی مدت پرند در معرض فلزات سنگین مانند روی، سرب یا قلع می تواند در بدن پرنده رسوب کند و علائمی مانند سیانوز، کندن پر، اختلال عملکرد کبد و در موارد شدید مرگ را به همراه داشته باشد.

انواع تور برای ساخت قفس: راهنمای مرحله به مرحله, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

برخی از صاحبان پرندگان از محلول سرکه برای تمیز کردن فنس قفسی یا توری جوشی قفس گالوانیزه استفاده می کنند تا تکه های روی را از فلز جدا کنند، در حالی که برخی دیگر به طور کلی از انواع تور گالوانیزه برای ساخت قفس اجتناب می کنند.

اسیم مفتول پوشش پودری و پی‌وی‌سی برای ساخت فنس قفس

برخی از انواع فنس‌های قفسی پرندگان از فلز ارزان قیمت آغشته به وینیل(PVC) یا پوشش داده شده با رنگ مخصوص (به نام پوشش پودر) ساخته شده است. این توری فلزی قفس بسیار بادوام است و از مسمومیت احتمالی پرندگان جلوگیری می کند. پرندگان ممکن است هنوز روکش را بجوند یا پوشش ممکن است به دور از قرار گرفتن در فضای باز فرسوده شود. هنگامی که پوشش سیم قفس توری از بین برود یا سوراخ شود، مش توری فلزی قفسی می تواند خورده شده و به محل رشد باکتری ها تبدیل شود.

توری مش جوشی؛ بهترین انواع تور برای ساخت قفس

در راهنمای مرحله به مرحله یا گام به گام خرید انواع تور قفس، انتخاب بهترین نوع مش و تور از مهمترین مراحل ساخت و تولید قفس است.

انواع تور برای ساخت قفس: راهنمای مرحله به مرحله, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

پیشنهاد ما به شما توری جوشی مش می‌باشد. توری مش قفس پرنده معمولاً از سیم مفتول صاف ساخته می شود. همیشه باید چک کنید که مش قفس محکم باشد و درست جوش خورده باشد. خارها و برجستگی کوچک یا فاصله مفتول‌ها در صورت جوش بد سیم‌ها می تواند پای حساس پرنده را گرفتار کرده و باعث خونریزی شود.
اگر به دنبال خرید توری جوشی قفس هستید تلاش کنید از یک تولید کننده مش جوشی معتبر باشید که محصولی با کیفیت را عرضه نمایند و نگرانی‌های شما را از بین ببرند.
برای خرید انواع توری فلزی به این صفحه رجوع نمایید.

فرایند برنامه ریزی و راهنمای گام به گام ساخت قفس پرنده با توری

بعد از انتخاب جنس سیم و انواع تور برای ساخت قفس پرندگان نوبت ساخت و انجام مرحله‌به‌مرحله آن می‌رسد.

نوع فنس و توری قفس

تصمیم بگیرید که آیا قفس توری پرنده قابل جابجایی باشد یا می خواهید آن را از سقف آویزان کنید یا می خواهید آن را روی پایه ای قرار دهید.

انتخاب ابعاد توری و فنس قفس

ابعاد قفس را با توجه به اندازه پرنده خود برنامه ریزی کنید.

  • برای پرنده ای مانند مرغ، یک قفس بزرگ با استفاده فنس قفس مرغی برنامه ریزی کنید.
    ابعاد فنس قفس مرغ : ۲متر طول * ۲متر عرض * ۳متر ارتفاع
  • از قفس توری کوچک با توری فلزی ریز بافت برای پرندگان کوچکتر استفاده نمایید.
    ابعاد قفس چرنده کوچک: ۴۰ سانتی‌متر * ۴۰ سانتی‌متر * ۵۰ سانتی‌متر
    ابعاد قفس پرنده متوسط: ۵۰ سانتی‌متر طول * ۵۰ سانتی‌متر عرض * ۶۰ سانتی‌متر ارتفاع

اطلاعاتی که در بالا مشاهده نمودید ابعاد تور قفس برای کاربردهای مختلف مشخص می‌کند.

قفس دو ته

بهترین قفس توری فلزی، قفسی است که ۲ «ته» داشته باشد. قسمت بالایی اجازه می دهد تا مدفوع پرنده در دومی بیفتد بدون آنکه پرنده بتواند به فضولاتش برسد و غذا را خراب کند. برای تمیز کردن آسان می توانید برای قسمت دوم یک ته کشی درست کنید.

قفس فضای باز

هنگام ساخت قفس پرندگان در فضای باز باید آن را از حیات وحش دور نگه دارید. قفس بیرونی و فضای باز باید بسیار محکم باشد. با توجه به شرایط آب و هوایی محلی، باید سرپناه کافی فراهم کنید؛ پرندگان شما به سایه و محافظت در برابر آب و هوای بد در تابستان، از جمله گرمای احتمالی در زمستان در صورت سرد شدن منطقه شما نیاز دارند.

خرید انواع تور برای ساخت قفس با قیمت ارزان از تولیدکننده

در این مطلب نکات مهم و اصلی انتخاب و خرید انواع تور برای ساخت قفس، راهنمای گام‌به‌گام ساخت قفس با مفتول، بهترین جنس سیم مفتول و بهترین توری مش جوشی قفس را جزء به جزء توضیح دادیم. این مواردی که اشاره شد به ظاهر ساده هستند ولی در صورتی که رعایت نشوند نتیجه کار یک قفس توری پرنده بی‌کیفیت و بلا استفاده خواهد بود.
در صورتیکه از نوع توری قفس،جنس آن و نحوه ساخت آن اطمینان حاصل نمودید و قصد خرید یا استعلام قیمت توری فلزی ریز بافت، توری جوشی قفس، فنس قفس و یا توری مش قفس را دارید ما به شما صنایع فولاد توفیقی را پیشنهاد می‌نماییم.

منبع: https://fouladtofighi.com/

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي