آیا آهک درخت را خشک می‌کند؟

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 12 سپتامبر

امروزه برای خیلی از افراد این سوال در باغداری از درختان ایجاد می‌شود که آیا زدن آهک بر درختان باعث خشک شدن آن می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که این امر آسیبی به درختان شما وارد نمی‌کند بلکه بسیاری از کشاورزان پودر آهک را بر تنه درختان آغشته می‌کنند تا در زمان آفت زدگی در امان بمانند چرا که برخی از درختان در شرایط آب و هوایی مختلف خصوصا در فصل سرما دچار بیماری می‌شوند و برخی از حشرات در تنه آنها شروع به فعالیت و تغذیه انرژی درختان می‌کنند که باغدارا با استفاده از پودر آهک و کمی آب آن را به خکیری رقیق در میاورند و بر تنه درختان می‌زنند این کار بسیار در عدم آفت زدگی و قارچ گرفتگی درختان مفید می‌باشد.

 

آیا آهک درخت را خشک می‌کند؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

حال اگر شما هم به دنبال طریقه استفاده از آهک برای بالا بردن سلامتی درختانتان هستید بهتر است تا انتها مقاله ما را همراهی کنید تا نکاتی را در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

مزایای استفاده از آهک برای بالا بردن سلامتی درختان

شاید برای خیلی از شما این سوال ایجاد شده باشد که مزایای استفاده از آهک برای درختان شامل چه چیزی است؟ این مزایا شامل:

  • • آهک در باغداری می‌تواند یک ضدعفونی کننده قوی به حساب بیاید و تمام بیماری‌های احتمالی را به خوبی نابود کند.
  • • از پوسیدگی و ترک خوردن تنه درختان در فواصل مختلف محافظت می‌کند.
  • • در فصل سزما استفاده از آهک به عنوان یک سپر ایمنی به حساب می‌آید چرا گه در است مدت درختان در خواب زمیتانی هستند و نیاز به محافضت بیتری را دار هستند.
  • • از مزایای فوق العاده آهک در باغداری این است که می‌تواند تا حر زیادی پی اچ خاک را کنترل نماید و رشد درختان را به بهبود بهتری رو به رو نماید.

 

آیا آهک درخت را خشک می‌کند؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

استفاده از آهک به عنوان یک تقویت کننده قوی برای درختان

لازم است بدانید که ماده آهک به دلیل این که از قیمت پایینی برخوردار بوده و عنوان یک محصوب طبیعی شناخته می‌شود برای انسان و محیط زیست آسیبی نداشته بلکه می‌تواند برای رشد و تقویت درختانی که میوه دهی دارند بسیار مناسب باشد به طور مثال: بسیاری از باغات انار در ایران برای این که میوه و محصول بهتری را در اختیار بازارها و مستریان صاردراتی خود قرار دهند از کودهای آهکی استفاده می‌کنند تا محصولشان از کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

جالب است بدانید استفاده از آهک برای تنه درختان مانند یک لباس ضد اشعه خورشید عمل می‌کند و باعث می‌شود در فصل گرما که تابش آفتاب بسیار زیاد است از سوختگی و نابودی تنه درختان تا حد بالایی جلوگیری می‌کند و این تابشات گرم را همچون یک آیینه به اطراف خود منعکس می‌کند به همین خاطر امروزه این رشو در باغدارای از اهمیت بالایی برخوردار است.

به کارگیری از آهک در باغداری چه آفاتی را نابود می‌کند

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد برای برخی از افراد این سوال بوجود می‌آید که آهک در باغداری و کشاورزی چه نمونه از آفات و حشرات را نابود می‌کند؟ چرا که امروزه هزینه از بین بردن این دسته از آفات در در دختان افزایش داشته و اگر در نابودی آن اقدامی مفید انجام نگیرد ممکن است بسیاری از درختان به راحتی به دست این آفات از بین برود و هزینه و خسارات زیادی را بر دست کشاورزان بر جای بگذارد حال باید بگوییم که آهک در باغداری این دستع از مشکلات را به خوبی می‌تواند با کمترین هزینه نابود نماید که عبارت هستند از:

  • • باکتری و انگل‌های قارچی بر روی تنه درختان
  • • کنه
  • • شته
  • • لارو
  • • مگس مدیترانه‌ای

چه نوع خاکی در باغداری برای استفاده از آهک مناسب است

اگر جز افرادی هستید که به دنبال بالا بردن کیفیت در خاک برای رشد درختان خود هستید بهتر است ابتدا خاک باغات خود را برای استفاده از آهک شناسایی کنید که برخی از زمین‌های کشاورزی در مناطقی قرار دارد که بارش در طول سال زیاد است و باعث شده تا آن منطقه به حالت اسیدی دربیاید و یا این که در گاهی از موارد یاغات شما در محوطه بسیاری از جوانوران اهلی قرار گرفته است که منجر شده تا با چرانده شدن آنها مواد معدنی خاک کاهش پیدا کند از این رو استفاده از آهک می‌تواند تمام این نیازهای کاهش یافته را جبران نماید؛ چرا که تا حد زیادی آهک دارای کلسیم بوده و این کلسیم در رشد بالای درختانتان بسیار مفید می‌باشد.

نوعی از آهک وجود دارد که آن را نوع دولومیتی می‌نامند و علوه بر این که کلسیم زیادی دارد مقداری هم دارای منیزیم می‌باشد که در باردهی بسیار از درختان میوه مفید و عالی بوده است.

آیا آهک درخت را خشک می‌کند؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

نتیجه گیری:

به عنوان کلام آخر در این مقاله دریافتیم که اسفاده از آهک نه تنها باعث خشک شدن درختان نمی‌شود بلکه تا حد زیادی می‌تواند در کیفیت و سلامت درختان مزارع شما مفید باشد از طرفی دریافتیم که آهک در از بین بردن بسیاری از آفات قارچی نقش مهمی را داشته و امروزه بسیاری از کشاورزان از این نمونه ارزشمند در باغات خود استفاده می‌کنند همچنین شما عزیزان اگر به دنبال استفاده از مناسب‌ترین آهک در باغات خود هستید می‌توانید با مجموعه بزرگ برتر نهال که در این زمینه از سابقه زیادی برخوردار است تماس بگیرید راه ارتباطی شما از طریق شماره تماسی است که در انتها مقاله قرار گرفته است.

تماس با پالیز نهال: ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۳
تماس با برتر نهال:  ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي