نحوه رزرو خانه معلم

تاريخ : 30 خرداد

کاربران گرامی برای اطلاع از شیوه رزرو خانه معلم در ادامه مطلب با ما همراه باشید. در ابتدا باید بدانید که برای رزرو خانه معلم می توانید به صورت غیر حضوری و از طریق سایت eskan.medu.ir اقدام نمایید. جهت اسکان معلمان، بازنشستگان و همکاران فرهنگی می توانند رزرو را انجام دهند. به خاطر داشته باشید که اراِئه کارت شناسایی آموزش و پرورش و  به همراه داشتن شناسنامه کامل همراهان الزامی است.

شیوه رزرو خانه معلم

 

با نحوه رزرو خانه معلم و شرایط آن آشنا شویم

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که قصد سفر دارند، پیدا کردن اقامتگاهی مناسب است؛ اقامتگاهی که امکانات رفاهی قابل قبولی را داشته و افراد در زمان اقامت در آنجا دچار مشکل نشوند و به اصطلاح، سفر به کامشان تلخ نگردد. یکی از اقامتگاه هایی که به سبب قیمت مناسب و امکانات مورد توجه مسافران خصوصا کارمندان آموزش و پرورش قرار می گیرد، خانه های معلم هستند؛ مراکز اقامتی که بهترین و ایده آل ترین امکانات را در اختیار افراد قرار می دهند و از این طریق، خاطره ای شیرین از سفر را برایشان خلق می کنند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قصد دارند خانه معلم را برای اقامت برگزینند، با ما همراه در مقاله چطوری خانه را معلم رزرو کنیم همراه شوید تا از راهنمای کامل در مورد نحوه رزرو خانه معلم آگاهی یابید.

افرادی که می توانند از خانه معلم استفاده کنند، کدامند؟

یکی از سوالاتی که ذهن مسافران را به هنگام انتخاب خانه معلم به عنوان اقامتگاه به خود مشغول می کند، این است که افرادی که می توانند از خانه معلم استفاده کنند، کدامند؟ در پاسخ به این پرسش، باید گفت که خانه های معلم مخصوص کارکنان و بازنشستگان آموزش و پرورش کشور و اقوام درجه یک آنان بوده و امکانات رفاهی مناسبی را در اختیار این افراد قرار می دهند. (اقوام درجه یک پدر، مادر، همسر و فرزندان فرد را شامل می شود) این افراد می توانند در حضور یا عدم حضور کارمند آموزش و پرورش، به خانه معلم انتخابی خود مراجعه کرده و با ارائه مدرک شناسایی معتبر، از خدمات بهره ببرند.

مدارک و شرایط لازم برای رزرو خانه معلم

برای اینکه در زمان رزرو و حتی اقامت در خانه های معلم سراسر کشور دچار مشکل نشوید، به این بخش از راهنمای کامل در مورد نحوه رزرو خانه معلم دقت کنید:

  • ۱- از پذیرش افراد یا زوج های بدون شناسنامه و همچنین افراد مجرد جلوگیری خواهد شد و پذیرش آنها ممنوع هست.
  • ۲- براساس مقاله چطوری خانه را معلم رزرو کنیم توجه داشته باشید که اتاقها بعد از ساعت ۱۵ تحویل داده می شوند و زمان تخلیه اتاق ها قبل از ساعت ۱۳ است.
  • ۳- خانواده و زوج ها توجه داشته باشند که فقط می توانند یک اتاق را تحت مالکیت خود قرار دهند و تحویل بیش از یک اتاق به یک خانواده خلاف قوانین است.
  • ۴- در صورت کنسل کردن یک هفته قبل از حضور در اقامتگاه، ۱۵ درصد از مبلغ پرداختی، سه روز قبل از استفاده از اقامتگاه ۲۰ درصد از مبلغ پرداختی و همان روز ۱۲ درصد از مبلغ پرداختی کم می شود.

رزرو اینترنتی خانه معلم چگونه است؟

همانطور که گفتیم، شما می توانید مستقیم و با در دست داشتن مدارک شناسایی خود به خانه معلم مربوطه مراجعه کرده و اتاق مورد نظر خود را انتخاب کنید یا با برقراری تماس تلفنی با خانه معلم مورد علاقه خود رزرو را انجام دهید. اما، بتازگی امکان رزرو اینترنتی هم فراهم شده است که این موضوع، کار را بسیار برای مسافران راحت تر کرد. برای رزرو اینترنتی، باید به سایت eskan.medu.ir مراجعه نمایید و با وارد کردن اطلاعات شناسایی خود، اقدام به رزرو نمایید.

توجه داشته باشید که سایت به جز در تعطیلات نوروز، پنجم هر ماه از ساعت هشت صبح آغاز به کار می کند و یک روز فرصت دارید. در صورت رزرو خانه معلم به صورت اینترنتی، به شما کد رهگیری ارائه می شود. کد رزرو خانه معلم را تا زمان حضور در خانه معلم نزد خود نگه دارید و در حفظ آن کوشا باشید. لازم هست بدانید که پس از رزرو، اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، شماره پرسنلی، تاریخ رزرو، شماره موبایل و شماره حساب بانک ملی (سیبا) به نام شخص رزرو کننده در صفحه نمایشگر مشخص می شوند و شما لازم هست که پس از چک کردن اطلاعات، تایید نهایی را انجام دهید تا مبادا، دچار مشکل شوید. خانه معلم در اکثر شهرهای کشور شعبه دارد و به ارائه بهترین خدمات می پردازد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي