مشکلات زانو درد خود را با خیال راحت به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دکتر میر بسپارید

تاريخ : 13 سپتامبر

زانو درد از خفیف تا شدید متغیر است و میزان آن می تواند از درد خفیف تا درد طاقت فرسا و تیراندازی متفاوت باشد. درد می تواند به طور ناگهانی (زانو درد حاد) یا به تدریج در طول زمان (زانو درد مزمن) ظاهر شود و همچنین می تواند ثابت یا متناوب (دوره ای) باشد. برخی از انواع زانو درد با فعالیت یا در شب بدتر می شوند و ممکن است به سایر قسمت های بدن (به عنوان مثال، باسن، پشت) تابش کنند. با ما همراه باشید تا دلایل زانو درد را بدانید. برای درمان زانو درد باید به دکتر زانو درد در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دکتر میر مراجعه کنید.

مشکلات زانو درد خود را با خیال راحت به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دکتر میر بسپارید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

معنی زانو درد

زانو درد مشکلی است که افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهد. این درد می تواند بلافاصله پس از آسیب یا شکستگی زانو ایجاد شود یا به دلیل یک بیماری جدی رخ دهد. میزان درد و رنجی که فرد تجربه می کند به علت زانو درد، محل زانو یا وضعیت بدن فرد قبل از زانو درد بستگی دارد. زانو درد توسط متخصصین زانو درمان می شود.

علل زانو درد

مشکلاتی که بر عملکرد صحیح یک یا هر دو زانو تأثیر می گذارد می تواند باعث زانو درد شود. آسیب زانو شایع ترین علت زانو درد است، اما مشکلات دیگری مانند آرتروز می تواند باعث تحلیل رفتن مفصل زانو و درد و ناراحتی شود. این نوع آسیب اغلب زمانی اتفاق می افتد که زانو به شدت آسیب می بیند یا زانو در جهت اشتباه می چرخد.

آسیب منیسک مفصل زانو

منیسک زانو با جلوگیری از حرکت غیر طبیعی که می تواند منجر به آسیب زانو شود، زانو را تثبیت می کند. پارگی منیسک می تواند در عملکرد صحیح زانو اختلال ایجاد کند.

التهاب تاندون یکی از دلایل زانو درد است

التهاب تاندون (تاندونیت) التهابی است که باعث قرمزی، حساسیت و درد شدید در زانو یا هر ناحیه از بدن که دارای تاندون است، می‌شود. فعالیت هایی که نیاز به حرکات تکراری دارند می توانند خطر تاندونیت مانند آرتروز را افزایش دهند.

مشکلات زانو درد خود را با خیال راحت به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دکتر میر بسپارید, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

آرتروز

آرتروز (OA) نوعی آرتروز است که می تواند در یک یا چند استخوان در مفاصل بدن رخ دهد. این وضعیت می تواند مردان، زنان و کودکان را تحت تاثیر قرار دهد. زنان بالای ۵۵ سال بیشتر در معرض خطر ابتلا به آرتروز هستند. درد و ناراحتی این عارضه در اثر تخریب غضروف ایجاد می شود و باعث ساییدگی استخوان ها به یکدیگر می شود و باعث درد و ناراحتی شدید می شود.

قرار گرفتن نادرست زانو یکی از دلایل زانو درد است

یکی از مشکلات رایج ارتوپدی در جامعه، انحراف مربوط به مفصل زانو است که به اشکال مختلف وجود دارد. انحراف زانو به دو صورت ظاهر می شود: پای پرانتزی و پای ضربدری که انحراف پرانتزی شایع تر است. این انحراف در دراز مدت باعث درد شدید زانو می شود.

وزن بیش از حد

افراد دارای اضافه وزن ممکن است هنگام راه رفتن یا ایستادن دچار درد زانو شوند. زمانی که وزن بدن بالاتر از محدوده طبیعی باشد، فشار و فشار بیشتری به مفاصل وارد می شود. این فشار می تواند آسیب بافت مفصلی را تشدید کند زیرا انتهای استخوان های ساق پا به استخوان ران می مالند و با ایجاد اصطکاک، باعث درد و ناراحتی زانو می شوند.

و در آخر مشکلات درد زانو را جدی بگیرید و برای حل این مشکل به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دکتر میر مراجعه کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي