تفریحات آبی کیش؛ خاطرات فراموش نشدنی در جزیره

تاريخ : 23 سپتامبر

احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد که قصد سفر به جزیره کیش را دارند، با تفریحات و سرگرمی‌های آن آشنا نیستید. درواقع جزیره کیش با تفریحات آبی هیجان‌انگیزش شناخته می‌شود و مورد توجه قرار می‌گیرد. سواحل خلیج فارس با منظره‌ی زیبا و آب شفافی که دارد، بهترین منطقه برای ورزش‌ها و تفریحات آبی است. اگر شما هم علاقه‌مند به آشنایی با آن‌ها هستید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

پاراسل از بهترین تفریحات آبی کیش

اگر برای تفریح به جزیره کیش سفر می‌کنید، تفریحات آبی آن یکی از مهمترین قسمت‌های سفر با خرید بلیط هواپیما کیش است که نباید به راحتی تجربه آن‌ها را از دست دهید. یکی از تفریحات آبی در جزیره کیش که هیجان بسیار بالایی دارد و متفاوت‌ترین تجربه را برایتان رقم می‌زند، پاراسل است که مورد استقبال مسافران زیادی قرار می‌گیرد. در پاراسل شما را به یک چتر بزرگ متصل می‌کنند و جلیقه نجات به شما می‌دهند. قسمتی از این چتر بزرگ با طناب‌های ۱۵۰ متری به قایل متصل می‌شوند. با حرکت تند قایق‌ها فشار هوای درون چتر، آن‌ را به پرواز در می‌آورد. در ارتفاعی مناسب که قرار بگیرید، بهترین منظره از جزیره زیبای کیش روبه‌روی شماست. مدت زمان استفاده از پاراسل به نوع بلیطی که تهیه می‌کنید، بستگی دارد. اگر کودک زیر ده سال به همراه دارید که تمایل به پاراسل سواری کیش را دارد، حتما باید یکی از والدین در این تفریح هیجان انگیز همراه او باشد.

تفریحات آبی کیش؛ خاطرات فراموش نشدنی در جزیره, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

غواصی در کیش، دنیای زیر آب خلیج فارس

در بین انواع تفریحات آبی کیش، غواصی آن طرفداران بسیار زیادی دارد. در برخی از سواحل جزیره کیش می‌توان از این تفریح هیجان انگیز استفاده کرد و به صورت واقعی دنیای زیر دریا را از نزدیک تماشا کرد. شاید برای شما هم سوال باشد که بدانید غواصی در کیش چگونه است؟ برای غواصی در آب‌های خلیج فارس و دیدن جاذبه های آن، لباس‌های مخصوص غواصی و ماسک تنفسی در اختیار مراجعه کنندگان قرار می‌گیرد. برای استفاده از این تفریح هیجان انگیز، می‌توانید به کلوپ‌های تفریحات آبی کیش و یا سایت‌های مخصوص غواصی مراجعه کنید. پس از تهیه بلیط و لوازم مورد نیاز آن، یک مربی کارآزموده و حرفه‌ای همراه شما به داخل آب خواهد آمد. همچنین بانوان نیز می‌توانند با استفاده از لباس‌های با پوشش مناسب این تفریح هیجان‌انگیز را تجربه کنند.

شاتل کیش، هیجانی متفاوت در میان تفریحات جزیره!

از دیگر تفریحات آبی هیجان انگیز و مفرح کیش می‌توان به شاتل سواری اشاره کرد که منحصر به جزیره کیش نیست و در دیگر سواحل ایران نیز می‌توان از آن استفاده کرد. شاتل سواری درواقع با استفاده از یک تشک بادی بر روی آب انجام می‌شود. در این تفریح جذاب قایق‌های بادی به وسیله یک طناب محکم به قایق تندرو متصل شده و روی آب به همراه قایق به حرکت درمی‌آید. از آنجایی که قایق تندرو با سرعت در آب حرکت می‌کند، قایق بادی به دلیل سبک بودن با امواج دریا برخورد کرده و حس هیجان خوبی را ایجاد می‌کند. شاتل سواری تا حدودی قیمت مناسبی دارد و برای خانواده‌های چند نفره بسیار مناسب است. در این ورزش که یکی از تفریحات آبی کیش به شمار می‌رود، لوازم مورد نیاز مانند جلیقه نجات به تمام اعضا داده خواهد شد. اگر در هتل های کیش که به سواحل تفریحی آن نزدیک هستند اقامت دارید، می‌توانید این ورزش خاص را امتحان کنید.

تفریحات آبی کیش؛ خاطرات فراموش نشدنی در جزیره, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

جت اسکی کیش

از دیگر تفریحات آبی کیش که طرفداران زیادی دارد و مسافران و گردشگران استقبال زیادی از آن می‌کنند، جت اسکی سواری در آب‌های خلیج فارس است. برای استفاده از جت اسکی شاید در ابتدا مهارت کافی برای انجام حرکات نمایشی نداشته باشید، اما پس از چند دقیقه سواری در آب بر آن مسلط خواهید شد و هیجان بالای آن را تجربه خواهید کرد. در این تفریح آبی باید حداقل ۱۰۰ متر از ساحل و از کشتی‌ها و قایق‌ها و جت اسکی سواران فاصله بگیرید.

اسنورکلینگ، شنا در آب های کم عمق

در لیست تفریحات آبی کیش، اسنورکلینگ یکی دیگر از تفریحات پر هیجان است که مورد استقبال قرار می‌گیرد. اسنورکلینگ نوعی غواضی به شمار می‌رود، اما شباهت کمی به غواصی دارد. در غواصی فرد مورد نظر باید آموزش‌های لازم را ببیند و به اون لباس مخصوص و کپسول اکسیژن داده می‌شود، همچنین در غواصی شنا در عمق بیشتری را تجربه خواهید کرد، اما در اسنورکلینگ آموزش‌های ابتدایی و ساده داده خواهد شد و نیازی به تجهیزات پیچیده غواصی نیست. برای انجام این ورزش آبی فقط به یک عینک مخصوص و اسنورکل (لوله تنفسی) نیاز خواهید داشت. این تفریح هیجان انگیز در عمق کم سواحل جزیره کیش انجام می‌شود.

اسکوتر زیردریایی کیش

اگر دوست دارید تجربه‌ای متفاوت از غواصی در آب را تجربه کنید، اسکوتر زیردریایی می‌توانید بهترین انتخاب شما از تفریحات آبی کیش باشد. اسکوتر زیردریایی درواقع یکی از تجهیزات آبی است که برای غواصی زیر دریا بدون آشنایی با تکنیک‌های غواصی ایجاد شده است. این اسکوتر از یک حباب شیشه‌ای، دو رکاب و موتور تشکیل شده است که سر فرد مورد نظر در حباب شیشه‌ای قرار می‌گیرد تا بتواند منظره زیر آب را راحت‌تر و با وضوح بیشتر مشاهده کند. با پدال زدن در زیر آب می‌توانید این اسکوتر را به هر جهتی که دوست دارید هدایت کنید. این اسکوتر دریایی برای استفاده تا عمق ۲۰ متری دریا مجهز شده است، پس می‌توانید موجودات زیر آب مانند مرجان‌ها و ماهی‌های آکواریومی را از نزدیک ببینید و لمس کنید.

تفریحات آبی کیش؛ خاطرات فراموش نشدنی در جزیره, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

فلای برد و اسکی روی آب کیش

شاید برایتان جالب باشد که بدانید با استفاده از آب می‌توانید در آب‌های جزیره کیش پرواز کنید. درواقع به این ورزش هیجان انگیز در جزیره، فلای‌برد گفته می‌شود که تجربه‌ای متفاوت از تفریحات آبی کیش به شمار می‌رود. برای فلای برد سواری در کیش از دستگاهی استفاده می‌شود که با فشار زیاد آب کار می‌کند و این فشار آب باعث می‌شود تا از سطح آب ارتفاع بگیرید. مهمترین نکته در فلای‌برد این است که باید به طوری آن را کنترل کنید که درون آب فرو نروید پس قبل از انجام آن باید آموزش‌های لازم را دریافت کنید. این ورزش هیجان‌انگیز در فصل‌های پاییز و زمستان می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. اسکی روی آب نیز شباهت اندکی با این ورزش دارد. بدین صورت که در این ورزش آبی شما روی یک تخته اسکی ایستاده و طنابی که به قایق‌های موتوری متصل هستند را در دست می‌گیرید، با حرکت قایق، شما نیز همراه با تخته اسکی روی آب حرکت خواهید کرد.

تفریحات آبی کیش؛ خاطرات فراموش نشدنی در جزیره, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

پدل بورد کیش

پدل برد یکی دیگر از تفریحات آبی در جزیره کیش است که با استفاده از قایق مخصوص از جنس PVC یا فایبرگلاس انجام می‌شود. این وسیله به دلیل موادی که در آن به کار رفته وزن سبکی دارد. برای استفاده از آن روی آب هم به صورت ایستاده و هم نشسته می‌توانید عمل کنید، البته قبل از آن باید برای حفظ تعادل آموزش‌های لازم را دریافت کنید.

در انتها

جزیر کیش با دارا بودن تجهیزات کامل در تفریحات آبی خود، یکی از قطب‌های گردشگری و تفریحی در فصول سرد سال به دلیل آب و هوای معتدل مورد توجه قرار می‌گیرد. برای استفاده از تفریحات هیجان انگیز کیش می‌توانید از اوایل زمستان تا اوایل بهار که بهترین زمان برای سفر به جزیره است اقدام کنید. در صورت نیاز کسب اطلاعات بیشتر و رزرو بلیط با یوتراوز همراه باشید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي