مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان در سال 2023 چگونه است؟

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 10 سپتامبر

کشور استرالیا همیشه با واژه ی مهاجرت همراه بوده و هم اکنون نیز تعداد بسیار زیادی از ایرانیان در این کشور زندگی می کنند.

مهاجرت به استرالیا می تواند یکی از تاثیرگذار ترین تصمیمات زندگی هر فرد باشد، چرا که استرالیا یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی، کار و تحصیل است. پیش از ورود به این کشور، شما باید از بین بیش از ۱۲۰ ویزای استرالیا، ویزایی که مطابق با اهداف و شرایطتان است را اخذ کنید.

آب و هوای بسیار معتدل و لذت بخش، کیفیت زندگی عالی و رضایت شغلی بسیار بالا از دلایلی هستند که این کشور را به جایی بی نظیر برای اقامت و زندگی تبدیل می کنند. در این مقاله، دلایلی که استرالیا را به کشوری فوق العاده برای زندگی و کار تبدیل می کنند را بررسی می کنیم و چند تا از محبوب ترین و پرطرفدار ترین ویزا های استرالیا را که منجر به اقامت دائم و شهروندی این کشور می شوند، معرفی خواهیم کرد.

مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان در سال 2023 چگونه است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

چرا استرالیا یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت است؟

کشور استرالیا، که در واقع کوچکترین قاره ی جهان است، در نیمکره جنوبی کره زمین بین دو اقیانوس آرام و هند قرار گرفته است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا بوده که در قسمت جنوب شرقی این کشور قرار دارد. سیدنی و ملبورن که بیشتر ما با نامشان آشنا هستیم، دو شهر بزرگتر و مهم تر استرالیا از نظر اقتصادی هستند.

کشور جهان اول استرالیا، به دلایل متعددی یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی است. ۴ شهر سیدنی، ملبورن، پرت و آدلاید استرالیا، در بین ۱۰ شهر برتر دنیا برای زندگی قرار دارند. استرالیا همواره در میان امن ترین کشور های جهان قرار می گیرد چرا که آمار جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است.

کار

استرالیا با جمعیت حدود ۲۵ میلیون نفری، در حدود ۳۸۴ هزار موقعیت شغلی خالی دارد که آماری بسیار بالا است. این یعنی در استرالیا کمبود نیروی کار متخصص وجود دارد و این امر، دلیل اصلی برنامه های مهاجرتی این کشور برای جذب افراد خارجی است. برنامه ویزای ۱۸۹ که با هدف جذب نیروی کار متخصص برای کار در استرالیا به وجود آمده، یکی از محبوب ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به این کشور است.

اگر بخواهیم متوسط حقوق دریافتی یک شخص که در استرالیا کار می کند را محاسبه کنیم، می بینیم که ماهانه به طور متوسط نزدیک به ۴۵۰۰ دلار دریافتی دارد. این مبلغ خالص دریافتی بوده و مالیات نیز از آن کم شده است. در مقام مقایسه، در کشور خودمان در سال ۱۴۰۱ درآمد متوسط ماهانه یک ایرانی ۱۵ میلیون تومان، معادل ۳۰۰ دلار بود. این اختلاف بسیار قابل توجه، یعنی یک استرالیایی چیزی حدود ۱۵ برابر یک ایرانی درآمد دارد.

زندگی

از لحاظ زندگی، کشور استرالیا معمولا هزینه های بالاتری نسبت به دیگر کشور های جهان دارد. با در نظر گرفتن هزینه های زندگی مانند اجاره بها، غذا، حمل و نقل و دیگر هزینه ها، زندگی در شهر سیدنی ۳ برابر پر هزینه تر از شهر تهران خواهد بود؛ اما وقتی می بینیم که درآمد استرالیایی ها ۱۵ برابر ایرانیان هست، به این نتیجه می رسیم که زندگی در استرالیا بسیار راحت تر خواهد بود. در سال ۲۰۲۲ این کشور از لحاظ کیفیت زندگی در جایگاه ۵ ام جهان و کشور ما در جایگاه ۸۶ از ۸۷ کشور مورد بررسی قرار گرفت!

آب و هوا

کشور استرالیا از لحاظ شرایط آب و هوایی یکی از معتدل ترین و دلپذیرترین آب و هوا را در بین کشور های جهان دارد. برای مثال در مقایسه با کانادا که یکی دیگر از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان است و آب و هوایی بسیار سرد دارد، آب و هوای استرالیا در طول سال گرم و مطلوب است. برای مثال شهر سیدنی در گرم ترین روز سال دمای ۲۷ درجه و در سرد ترین روز سال دمای ۹ درجه سانتیگرادی را تجربه می کند.

اقامت استرالیا

مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان در سال 2023 چگونه است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

شاید بعد از تمامی مواردی که گفته شده، شما هم تصمیمتان در باره مهاجرت به این کشور کمی جدی تر شده باشد. بر خلاف چیزی که اکثر مردم فکر می کنند، مهاجرت به استرالیا پیچیده و سخت نیست و از بسیاری از کشور های جهان آسان تر و راحت تر است.

مسیر های و راه های بسیار زیاد و متنوعی توسط دولت استرالیا برای جذب مهاجران به وجود آمده تا هم به رشد روز افزون اقتصاد این کشور کمک کنند و هم تنوع نژادی را افزایش دهند. شاید برایتان جالب باشد که در حال حاضر در حدود ۳۰% جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند. در این بخش ما تعدادی از محبوب ترین مسیر های مهاجرت به استرالیا را مورد بررسی قرار می دهیم. برای اینکه به صورت کامل با تمام روش های مهاجرت به استرالیا آشنا شوید، می توانید به مقاله اقامت استرالیا مراجعه کنید.

ویزای های مهاجرتی کاری استرالیا

مطمئنا پر مخاطب ترین و محبوب ترین روش مهاجرت به کشور استرالیا، پروسه های کاری این کشور است. ۳ نوع سابکلاس ویزا که همه آن ها منجر به اقامت دائم و در نهایت شهروندی استرالیا می شوند عبارتند از ویزای سابکلاس ۱۸۹، ویزای سابکلاس ۱۹۰ و ویزای سابکلاس ۴۹۱٫

ویزای ۱۸۹ استرالیا ( بهترین راه مهاجرت به استرالیا )

ویزای سابکلاس ۱۸۹ که به ویزای مهارتی مستقل ( اسکیل ویزا ) معروف است، سریع ترین و پر استفاده ترین ویزای این کشور برای اخذ اقامت دائم است. اگر شرایط شما مطابق به پیش نیاز های این ویزا باشید شما می توانید در کمتر از ۸ ماه به همراه همسر و فرزندان زیر ۲۳ به این کشور مهاجرت کنید و در بدو ورودتان اقامت دائم بگیرید.

این ویزا پیش نیاز هایی همچون تحصیلات دانشگاهی، سطح زبان مناسب، سن، سابقه کار و … را داشته که متقاضیان را بر اساس این موارد امتیاز بندی می کند. افرادی که بتوانند حداقل ۶۵ امتیاز کسب کنند، واجد الشرایط شرکت در این برنامه خواهند بود. نحوه ی امتیاز بندی ها را می توانید در وبسایت اداره مهاجرت این کشور مشاهده کنید.

ویزای های مهاجرتی سرمایه گذاری

دسته دیگری از پروسه ها که منجر به اقامت دائم و شهروندی استرالیا می شوند، پروسه های سرمایه گذاری هستند. این مسیر های مناسب افرادی است که از لحاظ شرایط سنی یا رزومه تحصیلی و شغلی واجد الشرایط روش های کاری نیستند. از سوی دیگر این پروسه ها معمولا شرط داشتن مدرک زبان نیز ندارند. ویزای سابکلاس ۱۸۸ که زیر مجموعه های زیادی نیز دارد، ویزای سرمایه گذاری کشور استرالیا است.

سخن آخر

رفاه اجتماعی، آزادی، کیفیت زندگی بالا، آب و هوای معتدل و مطلوب، رضایت شغلی بالا و موقعیت های شغلی زیاد تنها چند مورد از عواملی هستند که استرالیا را به یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل کرده اند. مهاجرت به استرالیا مسیر های مختلف و متنوعی دارد و هر ساله بیش از ۱۹۰ هزار نفر به طور دائم به این کشور مهاجرت می کنند. اگر شما نیز قصد مهاجرت به سرزمین کانگورو ها را دارد و یا می خواهید از راه های مهاجرت به این کشور مطلع شوید، می توانید از طریق موسسات معتبری مانند رویال اپلای باز آخرین اخبار مهاجرتی به کشور استرالیا مطلع شوید.

با مراجعه به وبسایت RoyalApply.com  شما میتوانید از مشاوره رایگان با کارشناسان و وکلای مجرب این موسسه بهره مند شوید.

تلفن های تماس

۲۲۴۰۹۱۹۱  ۲۲۴۰۸۱۸۱  ۲۲۴۰۷۱۷۱

 

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي