دانلود فیلم خارجی رایگان

تفاوت فوم سرد و فوم گرم در مبلمان چیست؟

تاريخ : 13 فوریه

هنگام خرید مبلمان، علاوه بر اینکه فقط به دنبال یک مبل رنگارنگ برای هماهنگی با دکوراسیون اتاق نشیمن هستید، ملاحظات زیادی وجود دارد. عواملی مانند کیفیت، ساخت، دوام، سطح راحتی، هزینه و اندازه، همه عوامل مهمی هستند که باید در هنگام خرید در نظر گرفته شوند. نه تنها باید قطعاتی را انتخاب کنید که با زیبایی شناسی فضای شما مطابقت داشته باشد، بلکه اطمینان حاصل کنید که راحتی را فراهم می کند و برای سال های آینده دوام می آورد.

تفاوت فوم سرد و فوم گرم در مبلمان چیست؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

هنگام انتخاب مبل برای خانه یا محل کار خود، مهم است که از طرح و رنگ فراتر بروید. راحتی باید عامل اصلی در انتخاب مبلمان باشد و مواد اولیه استفاده شده در ساخت آن بر سطح راحتی و همچنین دوام آن تأثیر می گذارد. بنابراین، عاقلانه است که هنگام انتخاب خود، هم سبک و هم کیفیت مواد استفاده شده را در نظر بگیرید.

فاکتور اصلی راحتی هنگام نشستن روی مبل ها کیفیت کف و صندلی است. این قطعه که عموماً از فوم یا اسفنج ساخته شده است، هر دو مزایا و معایب خاص خود را دارند. فوم بادوام تر است، در حالی که اسفنج انعطاف پذیرتر و راحت تر است. با این حال، هر ماده باید با دقت بر اساس نیازهای کاربر برای راحتی مطلوب انتخاب شود. اسفنج و فوم مبلمان تعیین کننده طول عمر و دوام مبل ها هم هست. در صورت شل شدن و خراب شدن نشیمن مبل می توانید موقع تعمیر مبل و تعویض پارچه مبلی اسفنج و فوم ها را هم عوض کنید. اما سوال اینجاست که برای مبل فوم سرد بهتر است یا اسفنج؟

بستگی دارد شما بدنبال چه هستید. مبل‌های فوم سرد سطح محکم‌تری ارائه می‌دهند که ممکن است برای کسانی که از کمردرد یا سایر بیماری‌های جسمی رنج می‌برند بهتر باشد، در حالی که مبل‌های اسفنجی سطح نرم‌تر و راحت‌تری را ارائه می‌دهند که ممکن است برای کسانی که تجربه نشستن نرم‌تری را ترجیح می‌دهند ایده‌آل‌تر باشد.

فوم گرم

این نوع فوم در زمان تولید تحت حرارت مستقیم قرار گرفته و پروسه متفاوتی دارد. به کارگیری برخی مواد شیمیایی و نحوه تولید فوم گرم موجب شده تا محصول نهایی خشک تر بشود و خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری کمتری داشته باشد. این فوم اغلب برای ساخت صندلی خودرو استفاده می شود و در مبل سازی کاربرد چندانی ندارد.

به این نوع فوم، فوم پلی اورتان قالبی نامیده می شود و معمولاً برای ساخت صندلی ماشین و بالشتک مبلمان استفاده می شود. از مخلوط کردن مواد شیمیایی با هم و سپس حرارت دادن مخلوط برای ایجاد یک کف جامد ساخته می شود. فوم به شکل دلخواه در می آید و سپس اجازه می دهیم تا خنک شود. این فرآیند باعث می شود که فوم سفت تر و کشش کمتری نسبت به سایر انواع فوم داشته باشد و آن را برای صندلی های ماشین و بالشتک های مبلمان ایده آل می کند.

فوم گرم به دلیل نوع ساخت و حرارتی که دیده، به مرور پودر می شود و کیفیت فوم از دست می رود. اگر مبل انتخابی از این فوم خاص ساخته شده باشد، به سرعت آسیب می بیند و نیاز به تعمیرات مکرر با فوم و اسفنج مبلمان دارد. در نتیجه، در دراز مدت هزینه بیشتری را پرداخت خواهید کرد.

فوم سرد

تولیدکنندگان مبلمان در فرآیند تولید خود از فوم با ضخامت های ۱۰، ۱۳ و ۱۵ سانتی متر استفاده می کنند. فوم سرد یک گزینه برتر مبلمان نسبت به اسفنج یا فوم استاندارد به دلیل افزایش طول عمر و دوام آن است که ناشی از ترکیبات ویژه مواد شیمیایی مورد استفاده در تولید آن است. این فوم با استفاده از حرارت غیرمستقیم تولید می شود و باعث دوام و ماندگاری بیشتر مبل ها می شود. سرمایه گذاری بر روی مبلمان با صندلی فوم سرد یک تصمیم عاقلانه است زیرا تجربه طولانی مدت و راحت نشستن را بدون نیاز به نگرانی در مورد تعمیرات یا تعویض برای چندین سال تضمین می کند.

جهت اطلاعات بیشتر این مقاله که در مورد راهنمای جامع انتخاب بین فوم سرد و اسفنج برای مبل شما می تواند کمک بیشتری به شما کند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي