درمان فوری گوش درد بزرگسالان

در این پست از گهر به معرفی چند روش درمان فوری و خانگی گوش درد بزرگسالان می پردازیم. عواملی که سبب ایجاد گوش درد در بزرگسالان می شوند عبارتند از: عفونت کوتاه مدت گوش، عفونت های طولانی مدت، آسیب گوش در اثر تغییرات فشار (از ارتفاعات بالا و دلایل دیگر) و گیر کردن اجسام یا تجمع موم گوش، دقت کنید که عوامل ذکر شده ممکن است شنوایی شما را مختل نمایند.

درمان فوری و خانگی گوش درد بزرگسالان

درمان فوری گوش درد بزرگسالان

درمان سریع گوش درد با روش هایی سریع و خانگی!

گوش درد می تواند بسیار اذیت کننده باشد، روش های سریع و خانگی برای درمان سریع  گوش درد وجود دارد اما همیشه راه حل قطعی نیستند. دستورالعمل های تجویز برای عفونت گوش در پنج سال گذشته تغییر کرده است. حتی ممکن است برای شما آنتی بیوتیک تجویز نشود.

همه عفونت‌های گوش باکتریایی نیستند یا نیاز به داروهای تجویزی دارند. در واقع، شما می توانید با درمان هایی مانند:

 • مسکن های بدون نسخه
 • کمپرس سرد یا گرم
 • روغن زیتون
 • زنجبیل سیر
 • آب اکسیژنه درد خود را تا حدودی تسکین دهید.

در اینجا یکسری درمان خانگی و درمان سریع بدون نسخه برای گوش درد آورده شده است. با ما همراه باشید.

داروی بدون نسخه اولین روش درمان خانگی و سریع

 • آکادمی اطفال آمریکا (AAP) مسکن‌های بدون نسخه (OTC) مانند ایبوپروفن و استامینوفن را برای کنترل درد مرتبط با نوع دردناک عفونت گوش به نام اوتیت مدیا حاد (AOM) پیشنهاد می‌کند.
 • آنها برای استفاده با یا بدون آنتی بیوتیک بی خطر هستند، اما حتما دستورالعمل های دوز روی برچسب را دنبال کنید.
 • این داروها همچنین می توانند به کاهش تب کمک کنند. در مورد دوز مناسب برای کودکان با پزشک خود صحبت کنید.
 • نسخه های کودکان و نوزادان برای بسیاری از مسکن های OTC موجود است. مصرف آسپرین برای کودکان زیر ۱۶ سال بی خطر است.

 قطره های طبیعی

قطره گوش طبیعی از عصاره های گیاهی تهیه می شود. آنها را می توان به صورت آنلاین و در برخی از داروخانه ها یافت. یک مطالعه اولیه منبع مطمئن نشان داد که قطره‌های حاوی عصاره‌های گیاهی در پایه روغن زیتون می‌توانند به اندازه قطره گوش سنتی OTC یا حتی بیشتر موثر باشند.

کمپرسور سرد و یا گرم

درمان فوری گوش درد بزرگسالان

مردم اغلب از کیسه های یخ یا کمپرس گرم مانند پد گرم کننده یا پارچه شستشوی مرطوب برای تسکین درد استفاده می کنند. همین کار را می توان برای گوش درد انجام داد. این روش هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان بی خطر است. کیسه یخ یا کمپرس گرم را روی گوش قرار دهید و بعد از ۱۰ دقیقه بین گرم و سرد جایگزین کنید. اگر سرد یا گرم را ترجیح می دهید، می توانید فقط از یک کمپرس استفاده کنید.

درمان سریع گوش درد به روش طب سنتی

تحقیقاتی در این زمینه انجام شده اند. این مطالعات نشان دهنده نقش مهم گیاهان دارویی در درمان گوش درد و وزوز گوش در برخی از مناطق ایران است.

گیاهان دارویی گزارش‌ شده در این بررسی می‌توانند در درمان‌ های گوش درد و وزوز گوش در نظر گرفته شوند.

زنجبیل

زنجبیل دارای خواص ضد التهابی طبیعی است که می تواند به تسکین درد ناشی از گوش درد کمک کند. آب زنجبیل یا روغن صاف شده ای که با زنجبیل در آن گرم شده است را در اطراف مجرای گوش خارجی بمالید. آن را مستقیماً در گوش قرار ندهید.

سیر

سیر هم خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و هم خاصیت تسکین دهنده درد. سیر له شده را چند دقیقه در روغن زیتون یا کنجد گرم خیس کنید. سیر را صاف کرده و روغن را در مجرای گوش بمالید.

درمان گوش درد با دارو

درباره ی گوش درد و درمان مناسب دارویی مشخصا باید با متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنید و با تست های مناسبی که ادیولوژیست و متخصص برایتان انجام میدهند منشا اصلی آن مشخص میشود سپس دارو مناسب برایتان تجویز میکنند اما برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ی گوش درد را مطالعه بفرمایید تا با روش درمان دارویی بیشتر آشنا شوید.

درمان گوش درد در نوزادان

درمان فوری گوش درد بزرگسالان

اگر کودکی است که با گوش درد دست و پنجه نرم می کند، تمام تلاش خود را بکنید تا با دور کردن ذهنش از درد او را راحت کنید.

پنج نکته برای درمان خانگی عفونت گوش داروی تب و درد:

 • بر اساس سن با پزشک مشورت کنید.
 • داروهای بدون نسخه می توانند به کاهش درد و تب در کودک شما کمک کنند. 
 • یک بسته سرد یا کمپرس گرم روی گوش فرزندتان قرار دهید.
 • کودک را هیدراته نگه دارید .
 • سر فرزندتان را بالا بیاورید.

برخی از موقعیت های خواب درد ناشی از عفونت گوش را تشدید می کنند، در حالی که برخی می توانند به تسکین آن کمک کنند. به جای اینکه گوش آسیب دیده رو به پایین رو به بالش باشد، در حالی کودک را بخوابانید که گوش آسیب دیده بالا باشد. این می تواند در صورت لزوم به تخلیه بهتر گوش کمک کند.

مراقب ترشحات گوش باشید

درمان گوش درد در بزرگسالان

بهترین درمان خانگی برای گوش درد به علت آن بستگی دارد. با این حال، اگر عفونت گوش است، استفاده از یک درمان طبیعی می تواند بیماری را قابل تحمل کند زیرا بدن شما با عفونت مبارزه می کند. بسیاری از عفونت‌های گوش در حدود یک یا دو هفته خود به خود برطرف می‌شوند و علائم بعد از چند روز شروع به بهبود می‌کنند.

چند نمونه از موارد اورژانسی برای گوش درد موجود است اگر این موراد را مشاهده کردید حتما با متخصص برای درمان و با شنوایی شناس برای ارزیابی های لازم مشورت کنید.

 • سابقه درد
 • زهکشی فعال یا خونریزی از گوش
 • شروع ناگهانی یا کم شنوایی پیشرونده سریع
 • دوره های حاد، مزمن یا عود کننده سرگیجه
 • شواهد دفورمیتی مادرزادی یا تروماتیک گوش

در مورد درمان گوش درد با روش های خانگی و طب سنتی بحث نمودیم اما بدانید بهترین روند درمان روندی است که بر اساس اصول باشد و با تشخیص مناسب از عواقب و پیشرفت بیماری جلوگیری شود پس حتما با متخصص و یا شنوایی شناس درمورد علائم و روند درمان مشورت کنید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه