از بین بردن احساس تنهایی با این تکنیک شگفت انگیز

خیلی وقت ها برای ما این سوال مطرح میشه که چگونه احساس تنهایی نکنیم؟ خصوصا در دنیای جدید که با آمدن اپلیکیشن هایی مثل شبکه های اجتماعی بیشتر این احساس را داریم.

هر چند در شبکه های اجتماعی به دوستان خود بیشتر نزدیک هستیم و محدودیت های زمانی و مکانی در آن جا وجود ندارد اما این ها فقط ظاهری هست و در واقع احساس تنهایی بیشتری به ما دست داده است.

در اینجا قرار با چند تکنیک فوق العاده تاثیر گذار آشنا بشویم که با کمک آن ها می توانیم احساس تنهایی خود را کمرنگ تر کنیم تا نهایتا قادر به از بین بردین این احساس منفی در خودمان شویم.

تکنیک های مقابله با تنهایی 

1)کمک کردن به دیگران 

از بین بردن احساس تنهایی با این تکنیک شگفت انگیز

یکی از راه های مقابله با حس تنهایی انجام داوطلبانه کارهای خیرخواهانه هست به این صورت که شما با انجام دادن کارهایی مثل کمک به دیگران یا افراد ضعیف جامعه یک احساس نشاط و آرامش خاصی پیدا می کنید که همین احساس پیدا شده جدید می تواند تنهایی شما را کاملا از بین ببرد.

تنهایی می تواند نشانه ی این باشد که شما نیازهای عاطفی برآورده نشده زیادی دارید که هنوز به مرحله عمل نرسیده است از همین جهت شما در گرفتن احساسات عاطفی ارضا نشده اید بخاطر همین این احساس در شما بوجود می آید.

با توجه به فلسفه پیدایش این احساس این تکنیک می تواند علت ناشی از نیازهای عاطفی را با کمک کردن انسان دوستان و خیرخواهانه به مستمندان بصورت کامل برطرف کند از همین جهت موجب کمرنگ شدن احساس تنهایی در شما می شود و به جای آن احساس خوب و آرامشی را هم هدیه می گیرید.

یکی از کارهایی که در این بخش می توانید انجام دهید بخشش داوطلبانه چیزی به دیگری هستید اعم از اینکه آن چیز پول باشد یا یک وسیله و حتی یک اطلاعاتی که می تواند با باخبر شدن او زندگیش را برایش معنادارتر کند.

این کار باعث می شود زندگی شما هم معنای زیبایی به خود بگیرد و اخساس همبستگی و مهربانی شما را تحریک کند و در نهایت احساس تنهایی شما را بصورت کامل از بین ببرد.

نکته ای که قابل ملاحظه است این است که بهتر است برای انجام کارهای داوطلبانه و خودجوش برای کمک رسانی به جاهایی سرک بکشی و کمک کنی که انسان های تنهایی هستند مثل یتیم خانه ها حالا چرا این اقدام از همه موثرتر؟

بخاطر اینکه با دیدن افرادی مه هم احساس شما هستند منتها از شما خیلی تنها تر هستند احساس تنهایی شما کاملا از بین می رود و شما یک آرامش خاصی دریافت می کنید از اینکه دست انسان هایی را گرفتید که از خود شما خیلی بدتر و بی یاورتر بودند در این صورت شما با مقایسه خود با آنها دیگر احیای تنهایی نمی کنید.

2)فراگیری مهارت های توسعه فردی 

از بین بردن احساس تنهایی با این تکنیک شگفت انگیز

این گام بسیار موثر است بسیار از ما انسان ها چون مهارت های ارتباطی نداریم و یا ویژگی های شخصیتی خود را ارتقا نداده ایم باعث شده ایم که سطح رضایت مندی با از زندگی پایین بیاید و یک زندگی بی کیفیتی را پشت سر بگذاریم.

توصیه می کنم برای مقابله با احساس تنهایی و هر احساسات منفی دیگر آموزش های موثری ببینید که در این زمینه نفر برتر که در حوزه آموزش مهارت های توسعه فردی و ارتباطی بصورت تخصصی کار خود را شروع کرده است می توانید شروع کنید.

این نکته را نباید فراموش کرد که آموزش دیده باعث بالا رفتن کیفیت زندگی خودمان می شود وقتی ما یادبگیریم که چطور زندگی را به پیش ببریم و چطور به اتفاقات مثبت و منفی نگاه کنیم جای شکی نیست که در زندگی خود یک فرد موفقی هم هستیم.

زمانی که ما بیاموزیم که در شرایط منفی و بحرانی باید چه عکس العملی داشته باشیم مسلما می توانیم از عهده هر احساس بدی که دریافت می کنیم بربیاییم و تازه آن را تبدیل کنیم برای یک فرصت تکرار نشدنی برای رشد.

3)تجربه چیزهای جدید 

یکی از تکنیک های مقابله با احساس تنهایی این هست که اقدام به تجربه چیزهای جدید بکنیم مثل ثبت نام در ورزش هیجان انگیز مانند شنا و… این کار باعث میشه شما احساسات منفی خود را تخلیه کنید و جا برای آمدن احساسات جدید ناشی از اقدامات شما باز می شود.

مثلا می توانید در کلاس آموزشی جدیدی ثبت نام کنید یا مشغول به یک کار جدیدی شوید که تا حالا آن را تجربه نکرده اید تمام این موارد می تواند در کمرنگ تر کردن احساس تنهایی شما نقش بسزایی داشته باشد و همینطور می تواند احساسات هیجان انگیزی را به شما هدیه دهد.

پس اقدام کردن را یادبگیرید و از جای خود بلندشوید بروید سمت فعالیت هایی که قبلا تجربش نکرده بودید و شورع به کسب کردن تجربه در کارهای جدید کنید این امر باعث خوشحالی و تازه شده روح شما می شود.

4)مدیتیشن کردن را فراموش نکنید 

این عامل در خلق حال خوب در شما بسیار موثره فقط کافیه امتحان کنید من از شما می پرسم آیا تا حالا مدیتیشن کرده اید؟ این فعالیت باعث تخلیه تمام انرژی های منفی شما می شود از همین جهت همه ی احساسات بد شما دفع می شود و بعد از آن شروع به جذف احساسات و حال خوب اتفاق می افتد.

تمام این موارد فقط با یک مدیتیشن خوب می تواند به کمک شما بیاید و احساس تنهایی شما را کاملا از بین ببرد توصیه می کنم قسمتی از بهترین زمان 24 ساعته خود را اختصاص دهید به مدیتیشن کردن.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه