آیا تاثیرات هایفوتراپی ماندگاری بیشتری نسبت به بوتاکس دارد؟

هایفوتراپی و بوتاکس دو روش محبوب برای درمان‌ پیری هستند که هر دو این روش‌ ها موجب می‌ شوند تا شر خطوط و چین‌ و چروک‌ های خود خلاص شوید. این دو روش‌ تفاوت هایی با یک دیگر دارند و همین موضوع باعث شده که انتخاب میان آن ها سخت شود. خیلی از مراجعه کنندگان از ما میپرسند که هایفوتراپی بهتر است یا بوتاکس؟ مسلما هر دو روش کارایی و مزایای خاص خودشان را دارند اما لازم است که بر حسب روش انجام آن ها، شرایط بیماران و بر اساس اهداف و خواسته‌ ای که دارند، مناسب بودنشان برای هر کس تعیین گردند. ما در این مقاله به بررسی هر دو این روش ها می پردازیم تا بتوانید با دید بازتری و متناسب با هدفی که دارید، یکی از آن ها را انتخاب کنید.

آیا تاثیرات هایفوتراپی ماندگاری بیشتری نسبت به بوتاکس دارد؟

ماندگاری هایفوتراپی صورت چقدر است؟

به طور کلی ماندگاری هایفو صورت در هر فرد با دیگری متفاوت است و عوامل مختلفی بر روی این موضوع اثر می گذارند. اما باید بگوییم که ماندگاری هایفوتراپی صورت در حالت کلی چیزی میان 6 تا 2 سال می باشد. مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی ماندگاری هایفوتراپی صورت، به شرح زیر می باشند.

● سن

نتیجه حاصل از روش هایفو صورت با سن رابطه مستقیم دارد. در حالت کلی، هایفوتراپی صورت باعث تحریک کلاژن سازی می شود؛ بنابراین هر چه در سنین جوان تر این عمل انجام گیرد، میزان موفقیت آن بیشتر خواهد بود. طبق آزمایشات انجام شده توصیه می کنیم که اشخاص زیر 40 هر سال، یک بار و افراد بالاتر حدود هر 6 ماه باید هایفوتراپی صورت انجام دهند.

● افتادگی پوست

یکی دیگر از عوامل موثر روی ماندگاری هایفو صورت، میزان افتادگی پوست می باشد؛ با توجه به این موضوع هر چقدر که پوست صورت افتادگی کمتری داشته باشد، ماندگاری این روش بیشتر خواهد بود. اگر دچار افتادگی پوست هستید برای افزایش دادن ماندگاری هایفو حتما مراقبت های گفته شده از سمت پزشک خود را انجام دهید.

● دستگاه

از دیگر پارامتر های تاثیر گذار بر روی ماندگاری هایفوتراپی صورت می توانیم به نوع دستگاه اشاره کنیم؛ یعنی پزشک باید بداند برای هر قسمت از صورت، به چه قدرت دستگاه و چه تعداد شات احتیاج است تا ماندگاری آن افزایش یابد.

● عوامل بیولوژیکی بدن

پاسخ بیولوژیک بدن به دستگاه هایفو یک عامل موثر بر روی میزان ماندگاری این روش به حساب می آید. ولی باید به این نکته اشاره کنیم، در اشخاص مختلف این مسئله کاملا متفاوت می باشد؛ چون که متابولیسم هر شخص نسبت به دیگری متفاوت است.

ماندگاری تزریق بوتاکس چه مدت است؟

ماندگاری بوتاکس هم مانند دوام هایفوتراپی، در هر فرد متفاوت است. بخشی از دوام بوتاکس به نوع ماده مورد مصرفی مربوط می شود اما معمولا استاندارد ماندگاری botox سه الی پنج ماه در فصول سرد سال می باشد ولی این زمان درون ماه های گرم کوتاه تر خواهد بود. عمر بوتاکس در بعضی افراد ممکن است که کمتر یا حتی بیشتر شود. به طور کلی ماندگاری بوتاکس در افرادی که متابولیسم و سوخت و ساز کمتر و کندتری دارند، بیشتر می باشد اما در بیمارانی که متابولیسم بدن آن ها زیاد تر است، معمولا دیرتر چاق شده یا وزن اضافه میکنند، کاهش می یابد. حتی ماندگاری بوتاکس در بیمارانی که در محیط های خیلی گرم فعالیت می کنند هم کمتر می شود. از طرفی دوام و ماندگاری بوتاکس در اشخاصی که ورزش پر تحرک و سنگین انجام می دهند، کم است.

آیا تاثیرات هایفوتراپی ماندگاری بیشتری نسبت به بوتاکس دارد؟

مقایسه میزان تاثیرات هایفوتراپی و بوتاکس

هایفو به عنوان نوعی روش جوانسازی پوست، پوست شل یا افتاده را تا حد زیادی بهبود می بخشد و همچنین باعث سبب سفت تر شدن پوست صورت می شود. این روش با حفظ کردن ساختار پوست و تحریک نمودن کلاژن سازی از طریق امواج اولتراسوند، باعث کاهش یافتن چین و چروک‌ ریز و جوان‌ شدن پوست می شود. تاثیرات و کاربرد های هایفوتراپی بسیار گسترده است؛ به عنوان مثال می توان از این روش برای ایجاد خط فک یا خط گردن استفاده کرد. همچنین روش هایفو باعث از بین رفتن سیاهی زیر چشم می گردد و بافت جدید درون پوست را بازسازی می کند.

ولی از سوی دیگر، تاثیرات بوتاکس با هایفو متفاوت است؛ یعنی botox روی چین و چروک‌ عمیق پوست اثر می گذارد. همچنین بوتاکس می‌ تواند خطوط و چین و چروک های ریز و درشت به وجود آمده در صورت را تا حد زیادی از بین ببرد یا آن‌ ها را کاملا پر کند. از طرفی با تزریق کردن این ماده، پوست سفت‌ تر خواهد شد و حلقه‌ های تیره در زیر چشم بهبود می‌ یابند. به علاوه، بوتاکس تاثیر خوبی در درمان سردرد میگرنی یا از بین بردن تعریق‌ های شدید دارد.

مزایای هایفوتراپی نسبت به مزوتراپی مو چیست؟

هایفوتراپی مزایای زیادی نسبت به مزوتراپی مو دارد به عنوان مثال ماندگاری هایفو بسیار بیشتر از روش مزو است. به طور کلی تاثیرات هایفو میان 6 ماه الی 2 سال ماندگار خواهد بود. دلیل دوام و ماندگاری طولانی مدت هایفو، تحریک کردن بدن به تولید کلاژن است. اما در نقطه مقابل روش مزوتراپی مو بین 3 الی 6 ماه ماندگاری خواهد داشت.
علاوه بر این، روش هایفو در درمان کردن چین و چروک‌ پوستی موثرتر از روش مزوتراپی عمل خواهد کرد. در عوض مزوتراپی می تواند چین و چروک‌ و خطوط کم‌ عمق را از بین ببرد. نکته‌ دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم، این است که روش هایفو از مزوتراپی مو ایمن‌ تر می باشد. یعنی این که روش هایفوتراپی در اکثر موارد عارضه یا مشکل خاصی برای بیماران ایجاد نمی‌ کند. حتی تحقیقات ایمنی مختلفی که بر روی هایفوتراپی انجام گرفته، نشان داده است این روش خطر زیادی برای افراد ندارد.

از سمت دیگر ایمنی روش مزوتراپی به خاطر تزریق مستقیم مواد به درون‌ پوست هنوز جای بحث دارد.
یکی دیگر از مزایای هایفوتراپی این است که سن مناسب برای انجام مزوتراپی زیر ۳۵ سال می باشد؛ در حالی‌ که روش هایفو برای افراد بین ۳۰ الی ۴۵ سال خواهد بود. هایفوتراپی مزایای دیگری هم دارد که به شرح زیر می باشد.
▪︎ جلسات کوتاه
▪︎ جلسات سریع
▪︎ درمان سرپایی
▪︎ عدم ایجاد زخم یا جراحت در سطح ناحیه تحت درمان
▪︎ دوره نقاهت کوتاه که چند ساعت الی دو روز می باشد.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه