دست های الماسی در ارزهای دیجیتال چیست؟

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 5 سپتامبر

دست های الماسی اصطلاحی است که توسط جامعه ارزهای دیجیتال مطرح شده است. به طور خلاصه، دست های الماسی به معنای حفظ یک دارایی سرمایه گذاری شده با وجود نوسانات و خطرات موجود است. به عبارت بهتر، زمانی که یک سرمایه گذاری در حال شکست است یا به نظر می رسد که احتمال آسیب جدی وجود دارد، به جای فرار و ترک کردن روند سرمایه گذاری، سرمایه گذار با دست های الماسی به سرمایه گذاری ادامه داده و مسیر را حفظ می کند. اصطلاحات زیادی در حوزه ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری به کار برده شده و رایج هستند که در این مطلب قصد داریم بفهمیم که دست های الماسی چیست و چه مفهومی دارد.

دست های الماسی در ارزهای دیجیتال چیست؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

دست های الماسی چیست؟ یک مشاور مالی می تواند در مورد اینکه چه زمانی ممکن است توصیه شود که دست های الماسی داشته باشید و چه زمانی نداشته باشید، بینشی ارائه دهد. وقتی یک سرمایه گذار دست های الماسی دارد، به این معنی است که بدون توجه به هیچ موضوع و مانعی، سرمایه گذاری را حفظ می کند و دارایی خود را بدون توجه به نوسانات، رکود ها، ضررها یا سودها نمی فروشد. سرمایه گذاری که دست های الماسی دارد در هنگام کاهش قیمت ها بر ترس خود فائق آمده و در برابر فشارهایی مبنی بر فروش مقاومت می کند. همچنین به هنگام افزایش قیمت ها نیز دچار طمع نشده و بر اساس احساسات هیجانی، تصمیم گیری نمیکند. یک معامله گر با دست های الماسی دارایی خود و موقعیت خاص خود در آن دارایی را حفظ می کند و به هر ترتیب موقعیت خود را به روش های مختلفی مانند خرید توکن یا سهام بیشتر گسترش می دهد.

اصطلاح دست های الماسی، یک عبارت عامیانه است که به احتمال زیاد از ایموجی هایی به شکل و نماد الماس و یک جفت دست در پیام های سرمایه گذاران و ارزهای دیجیتال نشات گرفته شده است. اگرچه مانند بیشتر عبارات و اصطلاحات، ریشه شناسی دقیق این اصطلاح نیز نامشخص است، اما با این حال، یک اصطلاح فنی و یا مالی نیست. اصطلاح دست های الماسی می تواند کنایه از نگه داشتن دارایی خود با دست هایی به سختی الماس و یا نگه داشتن دارایی خود تا زمانی که به ارزش یک الماس تبدیل شود باشد. اصطلاح دست های الماسی نقطه مقابل اصطلاح دست های کاغذی است و همچنین شباهت زیادی به عبارت “HODL” دارد. عبارت هودل یا HODL، به معنی نگه داشتن می دهد و در بازار ارزهای دیجیتال نیز به مفهوم حفظ یک ارز دیجیتال در مدت زمان طولانی است.

دست های الماسی در ارزهای دیجیتال چیست؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

اغلب اوقات از عبارت دست های الماسی در زمینه ضرر و به هنگام رکود استفاده می شود که مفهوم نادیده گرفتن افت و نوسانات و حفظ موقعیت خود را القا می کند. با این حال، برخی از معامله گران نیز از این اصطلاح به هنگام صعود و رشد و به معنای طمع نکردن در هنگام سود نیز استفاده می کنند. در این زمینه، به این معنی است که شما جهش های کوتاه مدت و نوسانات صعودی را به نفع سودهای بلند مدت سرمایه گذاری خود نادیده می گیرید. این اصطلاح به دو دلیل اصلی در جامعه ارزهای دیجیتال رایج شده است. اول، به این دلیل که کریپتو یک دارایی بسیار بی ثبات است. با این حال، برای بسیاری از معامله‌ گران، ارز دیجیتال به همان اندازه که یک سرمایه ‌گذاری مالی را نشان می ‌دهد، یک سرمایه‌گذاری شخصی و احساسی نیز می باشد. برای آنها، داشتن دست های الماسی به طور کلی نشان دهنده سرمایه گذاری در آینده ارزهای دیجیتال است. بسیاری از این معامله گران فقط برای فروش بیت کوین، اتر یا سایر ارزهای دیجیتال خود سرمایه گذاری نکرده و زمانی که شرایط سود آور به نظر می رسد، شخصاً بر روی موفقیت ارز دیجیتال به عنوان یک ایده عالی و مناسب سرمایه گذاری کرده اند. سرمایه گذاران دارایی های خود را بدون توجه به نوع دارایی، برای یک مدت طولانی نگه می دارند. همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، در حالی که دست های الماسی در ابتدا با ارز دیجیتال شروع شد، اما به سرعت گسترش یافت و اکنون می تواند به سهام، زمین، توکن های غیرقابل تعویض یا NFT های میلیون دلاری و یا هر دارایی دیگری که ممکن است در دراز مدت ارزشمند باشد، اشاره کند. در حالی که اکثر افراد، داشتن دست های الماسی را به عنوان یک ویژگی کاملاً مثبت و خوب یاد می کنند، اما باید توجه داشت که همیشه و در همه موقعیت ها اینطور نیست و گاهی اوقات باید دارایی ها فروخته شوند. چرا که بسیاری از دارایی ها تا زمانی که فروخته نشده و به پول نقد تبدیل نشوند، هیچ ارزشی ندارند. در چنین شرایطی، مدیریت مناسب و ایجاد تعادل وارد عمل شده و مورد توجه قرار می گیرند. در حالی که عبارت دست های الماسی از جامعه ارزهای دیجیتال نشات گرفته شده است، اما در هر زمینه‌ی مربوط به اوراق بهادار که در آن سرمایه گذار باید دست به تصمیم گیری بزند کاربرد دارد. دست های الماسی با دست های کاغذی مقایسه می شوند چرا که مفهومی کاملا متفاوت از یکدیگر دارند. شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد: بهترین استیبل کوین کدام است؟

اصطلاح دست های الماسی از کجا آمده است؟

اصطلاح دست های الماسی برای اولین بار به صورت عامیانه در وب سایت ردیت(Reddit) r/WallStreetBets، تحت عنوان رفتارهای مختلف معامله گران در معاملات بازارهای مالی و دیجیتالی به کار برده شد. این اصطلاح در سال ۲۰۱۹ محبوبیت پیدا کرد، اما در سال ۲۰۲۱ بود که این اصطلاح توجهات بیشتری را به خود جلب کرد. این اصطلاح تا جایی مورد توجه قرار گرفت که در ماه مه ۲۰۲۱، ایلان ماسک توییتی درباره آن منتشر کرد.

دست های الماسی در ارزهای دیجیتال چیست؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

تفاوت بین دست های کاغذی و دست های الماسی چیست؟

همان طور که گفته شد، دست های الماسی و دست های کاغذی نقطه مقابل هم هستند و مفهومی متضاد با یکدیگر دارند. هر دوی این اصطلاحات توسط جامعه ارزهای دیجیتال رایج شده اند. اصطلاح دست ‌های الماسی، به فردی اطلاق می‌ شود که موقعیت ‌های رمزنگاری خود را تحت هر شرایط و حتی اگر FUD (ترس، عدم اطمینان، شک) زیادی وجود داشته باشد، حفظ می کند. این افراد تحمل ریسک بالا و استقامت زیادی دارند.  در مقابل دست های کاغذی قرار دارند و به افرادی اطلاق می شوند که اغلب رمزارزها را خریداری می کنند و مدت کوتاهی پس از کسب سود آنها را می فروشند. این بدان معنی است که ارزهای دیجیتال در یک بازه زمانی کوتاه، به طور مداوم معامله می شوند. به طور کلی، سرمایه گذارانی با دست های کاغذی به آن دست از افرادی گفته می شود که دارایی خود را خیلی زود فروخته و از روند سرمایه گذاری خارج می شود. چرا که  ریسک گریز است و از از دست دادن دارایی و سهام می ترسد. به عبارت ساده، دست‌های کاغذی توسط سرمایه‌گذاران Reddit برای توصیف فردی که به دلیل ترس، خیلی زود از موقعیت سهام خارج می شود و مانند کاغذ در مقابل کوچکترین فشارها مقاوم نیست، استفاده می شود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي