روش وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

در این پست از گهر برای شما همراهان عزیز به بررسی نحوه وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی خواهیم پرداخت. شرکت ال جی مدتی است توانسته نسل جدیدی از تلویزیون های هوشمند را به بازار ارائه نماید. لذا یکی از دغدغه های اصلی و پر تکرارترین سوالات کاربران در مورد شیوه اتصال گوشی به این نوع از تلویزیون ها است. در ادامه مطلب چندین روش اتصال گوشی به تلویزیون ال جی را برای شما کاربران گرامی شرح خواهیم داد.

نحوه وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

روش وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

آنچه در این نوشته خواهیم داشت

روش های وصل شدن موبایل به تلویزیون‌ ال جی

اتصال به موبایل و نحوه اتصال گوشی به تلویزیون ال جی یکی از مهم‌ترین درخواست‌های مشتریان در مورد تلویزیون‌های هوشمند و یا حتی تلویزیون‌های غیرهوشمند است. اینکه با توجه به شرایط موبایل و ویژگی‌های تلویزیون بتوانید راهی برای اتصال گوشی به تلویزیون ال جی پیدا کنید، گاهی کمی سخت می‌شود و ممکن است نیاز باشد چند روش را تست کنید تا ببینید کدام یک جواب می‌دهد؛ اما این اتصال موبایل به تلویزیون ال جی، سامسونگ و … در بیشتر مواقع ممکن و شدنی است اگر تمام راه‌های اتصال را بدانید.
در این راهنما بیشتر روش‌هایی که برای اتصال گوشی به تلویزیون ال جی معمولا خوب جواب می‌دهد و به سادگی این امکان را فراهم می‌کند، شرح داده‌ایم. برای اتصال موبایل به تلویزیون‌های سری جدید مارک جی پلاس می‌توانید از برنامه اتصال گوشی به تلویزیون EShare استفاده کنید که در راهنمای استفاده از برنامه EShare در تلویزیون‌های جدید جی پلاس به طور کامل توضیح داده شده است.

اتصال موبایل به تلویزیون هوشمند LG

چگونه گوشی را به تلویزیون ال جی وصل کنیم و نحوه اتصال گوشی به تلویزیون ال جی کدام است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم معمولا بیشتر تلویزیون‌های هوشمند قابلیت اتصال موبایل را دارند؛ حال این اتصال می‌تواند به منظور آینه کردن صفحه‌ی گوشی و یا اشتراک گذاری باشد. در این قسمت روش‌های متفاوت وصل کردن موبایل به تلویزیون با توجه به ویژگی‌های هر دو دستگاه را بررسی خواهیم کرد:

 • اتصال موبایل به تلویزیون LG با کابل
 • اتصال گوشی به تلویزیون با کابل HDMI
 • وصل شدن گوشی با کابل به تلویزیون

اگر دستگاه تلویزیون یا موبایل قابلیت اتصال را ندارند و قصد دارید گوشی را با کابل به تلویزیون متصل کنید برای دستگاه‌های ال جی تنها زمانی می‌توانید این نوع اتصال را انجام دهید که تلویزیون پورت HDMI MHL داشته باشد. در این حالت با تهیه‌ی کابل HDMI MHL می‌توانید گوشی را به تلویزیون وصل کنید و صفحه را بر روی تلویزیون مشاهده کنید. برای مشاهده‌ی تصویر ورودی تلویزیون را بر روی گزینه‌ی HDMI MHL  قرار دهید. کابل HDMI MHL به گوشی‌های دارای پورت Type C نمی‌خورد. توجه داشته باشید اتصال با کابل USB انجام نمی‌شود و پورت USB برای اتصال فلش و هارد است و مربوط به وصل کردن گوشی به تلویزیون نمی‌شود.

غیر از دستگاه‌های اندروید باکس که به طور کلی ویژگی‌های تلویزیون‌های هوشمند را به تلویزیون شما اضافه می‌کند، قطعات دیگری نیز در بازار هستند که فقط قابلیت اتصال موبایل به تلویزیون را فراهم می‌آورند. این قطعات دانگل میراکست یا Chrome Cast ها هستند. شما می‌توانید با خریداری یکی از  این قطعات، موبایل خود را به تلویزیون متصل کنید اما بهتر است قبل از خرید در مورد سازگاری قطعه با دستگاه‌های خود از فروشنده سوال کنید. در نظر داشته باشید برای استفاده از این قطعات نیز لازم است موبایل شما قابلیت اتصال به تلویزیون را داشته باشد.

مراحل انجام مانیتورینگ گوشی بر روی تلویزیون ال جی

ابتدا توجه کنید فیلتر شکن بر روی گوشی روشن نباشد و اتصال به اینترنت هر دو دستگاه قطع باشد تا لحظه‌ی اتصال اختلال ایجاد نکند. برای ورود به منوی تلویزیون و انتخاب گزینه‌ی میراکست لازم است بر اساس نوع سیستم عامل NetCast و Webos گزینه را پیدا کنید. بر اساس شباهت تصویر زیر به دستگاه خود، می‌توانید منوی تلویزیون خود را بررسی کنید.

تنظیمات تلویزیون برای مانیتورینگ گوشی

در مدل‌های NetCast: وارد منوی دستگاه شده و در منوی شبکه گزینه‌ی «Miracst» یا «Wifi Screen share» را روشن کنید.

روش وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

در مدل‌های Webos: کلید Home را انتخاب کنید و از آیکون‌های پایین صفحه وارد قسمت Screen share شوید.

روش وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

تنظیمات موبایل برای Screen share

پس از ورود به منوی Screen share در تلویزیون، در تنظیمات موبایل گزینه‌‌ی مربوط به مانیتور کردن صفحه بر روی تلویزیون را انتخاب کنید. این گزینه بر روی موبایل با مارک‌های مختلف متفاوت است و می‌تواند یکی از گزینه‌های زیر باشد:
 • Miracast
 • Mirror Share
 • Screen share
 • Screen mirroring
 • Smart view
 • Play to
 • Display mirroring

در باقی مارک‌ها نیز ممکن است گزینه‌هایی با همین معنا باشد.
ممکن است یک موبایل با برند خاص مد نظر شما باشد و به دنبال راهکاری برای سوالات زیر باشید:

چگونه گوشی سامسونگ را به تلویزیون وصل کنیم و غیره؟

در پاسخ به این سوالات نیز باید بگوییم راهکار انتخاب همان گزینه‌های عنوان شده و اتصال از طریق گزینه‌ی مربوط در منوی موبایل می‌باشد.
لطفا در صورتی که اتصال موبایل به تلویزیون ال جی انجام نمی‌شود و دستگاه تلویزیون ارور نمایش می‌دهد، دقت داشته باشید، لازم است اتصال به اینترنت هر دو دستگاه در لحظه‌ی اتصال موبایل قطع باشد و در صورتی که فیلترشکن بر روی موبایل فعال است، آن را خاموش کنید. اتصال به مودم و روشن بودن فیلترشکن موجب خلل در اتصال موبایل به تلویزیون می‌شود.

 • اتصال موبایل آیفون به تلویزیون ال جی

 • نحوه اتصال آیفون به تلویزیون ال جی بدون کابل

اتصال گوشی اپل به مدل‌های تلویزیون ال جی گلدیرانی امکان پذیر نیست و این محدودیت اتصال از طرف گوشی اپل است، اما در ارتباط با برخی مدل‌های تلویزیون با استفاده از برنامه اتصال گوشی به تلویزیون این امکان فراهم می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید. این برنامه LG TV Plus است که به بررسی روش اتصال از این طریق می‌پردازیم.

 • اتصال موبایل به تلویزیون ال جی با برنامه LG TV Plus

 • برنامه وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

روش وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

در صورتی که گوشی قابلیت میراکست را نداشته باشد و یا مارک گوشی اپل باشد، برای تلویزیون‌های Webos بعد از سال 2016 یعنی Webos ورژن 3 یا بالاتر که قابلیت Magic Mobile connection را دارد، از برنامه‌ی LG TV Plus استفاده کنید. این برنامه نرم افزار اتصال گوشی به تلویزیون ال جی است. می‌توانید مدل دستگاه خود را در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا در مورد امکان استفاده از این برنامه بر روی مدل تلویزیون شما، راهنمایی لازم را ارائه دهیم. با مطالعه‌ی راهنمای روش اتصال گوشی آیفون به تلویزیون LG و GPlus هم می‌توانید اطلاعات بیشتری در این مورد کسب نمایید.

روش استفاده از برنامه‌ی LG TV Plus (وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی با برنامه )

برای استفاده از این برنامه که می‌توان گفت بهترین برنامه برای اتصال گوشی به تلویزیون در برخی مدل‌های تلویزیون مربوط به سال 2016 به بعد است، لطفا مراحل زیر را انجام دهید:
 • برنامه‌ی LG TV Plus را بر روی موبایل نصب کنید.
 • سپس موبایل و تلویزیون را به یک مودم متصل کنید.
 • برنامه‌ی  LG TV PLUS را باز کرده و نام تلویزیون را انتخاب نمایید .
پس از اتصال می‌توانید اپلیکیشن‌های موبایل خود را بر روی تلویزیون مشاهده و اجرا کنید. علاوه بر این می‌توانید تلویزیون را به صورت معمولی و یا با موس از طریق این برنامه کنترل نمایید.
نکته: توجه داشته باشید همزمان 4 کاربر می‌توانند به دستگاه متصل شوند و با انتخاب کلید Home کنترل تلویزیون از قسمت سمت راست، می‌توانید یکی از 4 کاربر را انتخاب کنید. برای استفاده از این برنامه، لازم است منوی موبایل شما انگلیسی باشد.

اشتراک گذاری با برنامه LG TV Smart Share

روش وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

در شرایطی که موبایل یا تلویزیون قابلیت مانیتورینگ موبایل را ندارد و تلویزیون شما شامل مدل‌های Webos بالاتر از ورژن 3 نمی‌شود، می‌توانید فقط برای اشتراک گذاری فایل از برنامه‌ی LG TV Smart Share استفاده کنید. البته این برنامه بر روی تلویزیون‌های هوشمند ال جی قابل استفاده است. در نظر داشته باشید این برنامه کمکی است و ممکن است بر روی برخی مدل‌ها و یا موبایل‌ها شرایط اشتراک گذاری را فراهم نکند اما می‌توانید آن را امتحان کنید.

روش استفاده از برنامه‌ی LG TV Smart Share

لطفا مراحل زیر را انجام دهید:

 • برنامه‌ی LG TV Smart Share را بر روی موبایل خود نصب کنید.
 • گوشی و تلویزیون را به یک مودم متصل نمایید.
 • کلید Home تلویزیون را بزنید و وارد قسمت Smart Share شوید.
 • برنامه را در موبایل باز کنید و از منوی بالای صفحه‌ی برنامه انتخاب کنید که می‌خواهید در آن لحظه عکس، فیلم و یا موسیقی اشتراک گذاری شود.
 • در صفحه‌ی Smart Share تلویزیون نیز از منوی سمت راست یا سمت چپ (با توجه به زبان فارسی یا انگلیسی محل منو متفاوت است) انتخاب کنید که می‌خواهید عکس‌ها، موسیقی‌ها و یا ویدئوها را داشته باشید.

اتصال موبایل به تلویزیون‌های معمولی و اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی

اگر امکان استفاده‌ی هیچ کدام از روش‌های گفته شده وجود ندارد و اصلا دستگاه تلویزیون شما هوشمند نیست، دستگاه‌هایی وجود دارد که می‌توانید به تلویزیون وصل کنید و به کمک آن تلویزیون را به یک تلویزیون هوشمند تبدیل نمایید و قابلیت اتصال موبایل را به تلویزیون اضافه کنید. برای اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی نیز می‌توانید به این روش اقدام کنید.

1- اتصال موبایل به تلویزیون با اندروید باکس

اندروید باکس یا اسمارت باکس‌ها دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند ویژگی‌های یک تلویزیون هوشمند را به تلویزیون شما اضافه کنند. در صورتی که اندروید باکس مورد نظر شما قابلیت میراکست را داشته باشد، با استفاده از این دستگاه می‌توانید موبایل را به راحتی به تلویزیون وصل کنید و صفحه گوشی را روی تلویزیون ببینید. معمولا بیشتر Android Boxها قابلیت اتصال موبایل را دارند. در نظر داشته باشید در این حالت لازم است گوشی شما حتما قابلیت میرورینگ یا همان مانیتورینگ را داشته باشد.

روش وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

2- اتصال گوشی به تلویزیون با دانگل Screen Share

روش وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی

وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی با وای فای 

مانیتورینگ، میرورینگ یا آینه‌ای کردن صفحه یکی از روش‌های اتصال گوشی به تلویزیون است و با این روش می‌توان تمام صفحه‌ی گوشی را بر روی تلویزیون مشاهده نمود. برای استفاده از این قابلیت لازم است موبایل و تلویزیون این ویژگی را داشته باشند.

اتصال گوشی به تلویزیون با بلوتوث

ممکن است برخی افراد برای اتصال موبایل به تلویزیون در منوی تلویزیون به دنبال گزینه‌ی بلوتوث بگردند، اما اکثر تلویزیون‌های جدید قابلیت بلوتوث را ندارند و برای ارتباط گوشی و تلویزیون لازم است از بقیه روش‌ها استفاده کنید. بیشتر تلویزیون‌هایی که اخیرا تولید می‌شود قابلیت بلوتوث را دارد، بلوتوث فقط برای خروجی صدا و انتقال صدای تلویزیون به دستگاهی همانند هدفون یا اسپیکر بلوتوثی است.

اگر موبایل شما قابلیت مانیتورینگ صفحه بر روی تلویزیون را نداشته باشد معمولا با کمک برخی برنامه‌ها و اتصال هر دو دستگاه به مودم می‌توانید گوشی را به تلویزیون وصل کنید که در ادامه در این مورد نیز صحبت خواهیم کرد.

استفاده از wifi direct در تلویزیون ال جی

ممکن است برای وصل شدن گوشی به تلویزیون به قابلیت WiFi Direct نیز فکر کنید. لازم به ذکر است که این روش برای انتقال فایل‌هایی با حجم پایین همانند عکس است و بهترین روش اتصال گوشی، مانیتور کردن صفحه‌ی گوشی بر روی تلویزیون است.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه

 1. Pooya says:

  تلویزیون ما ای Network ندارم چطور میتونم وصل شم ؟آیا میشود؟