هزینه سزارین در بیمارستان خصوصی

تاريخ : 24 آوریل

هزینه سزارین یکی از دغدغه های مادران بارداری است که می خواهند فزرندشان را به صورت سزارین به دنیا بیاورند. عمل سزارین برای زایمان مادران در بیمارستانهای خصوصی و دولتی دارای نرخ متفاوتی است. به این ترتیب هزینه زایمان در بیمارستان در ایران دارای تفاوت قیمت است. ما در این مطلب برای شما در این خصوص مطالبی را گردآوری کرده ایم.

 هزینه سزارین در بیمارستان خصوصی چقدر است؟

هزینه سزارین در بیمارستان خصوصی, جدید 1401 -❤️ گهر


در ادامه می توانید هزینه زایمان طبیعی و همینطور هزینه زایمان سزارین را در بیمارستان خصوصی مشاهده کنید. همینطور در جهت آگاه سازی مادران باردار به مزایا و معایب سزارین نیز پرداخته ایم.

هزینه های زایمان سزارین بیمارستان خصوصی درسال ۱۴۰۱

در صورت انتخاب اتاق معمولی بصورت یک قلو با یک شب بستری مبلغ ۱۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشدوبصورت دوقلو با یک شب بستری دراتاق معمولی مبلغ ۱۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال می باشد .
در صورت انتخاب اتاق خصوصی بصورت یک قلو با یک شب بستری مبلغ ۱۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشدوبصورت دوقلو با یک شب بستری دراتاق خصوصی مبلغ ۱۹۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال می باشد .
درصورت انتخاب اتاق دیپلمات بصورت یک قلو با یک شب بستری مبلغ ۲۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال می باشد وبصورت دوقلو با یک شب بستری دراتاق دیپلمات ۲۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال می باشد.

هزینه های زایمان طبیعی بیمارستان خصوصی درسال ۱۴۰۱

در صورت انتخاب اتاق معمولی بصورت یک قلو با یک شب بستری مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشدوبصورت دوقلو با یک شب بستری دراتاق معمولی مبلغ ۱۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال می باشد .
در صورت انتخاب اتاق خصوصی بصورت یک قلو با یک شب بستری مبلغ ۱۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال وبصورت دوقلو با یک شب بستری در اتاق خصوصی مبلغ ۱۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال می باشد.
درصورت انتخاب اتاق دیپلمات بصورت یک قلو با یک شب بستری مبلغ ۱۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال می باشد وبصورت دوقلو با یک شب بستری دراتاق دیپلمات ۱۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال می باشد.

هزینه های فوق مربوط به بیمارستان آتیه می باشد

توضیحات:

۱-  در صورت نیاز به بستری نوزاد با تشخیص پزشک نوزادان پرونده جداگانه تشکیل شده و هزینه ها برای بیماران خصوصی به صورت آزاد محاسبه خواهد شد

۲- در صورت نیاز به بستری نوزاد با تشخیص پزشک متخصص نوزادان، پرونده جداگانه ای تشکیل شده و دریافت معرفی نامه مجدد نیز به نام نوزاد الزامی می باشد

۳-  هزینه های فوق به صورت تقریبی می باشد.

۴-  بیمه های طرف قرارداد، جهت اقامت بیشتر از ۲۴ ساعت (بانظر پزشک معالج) تعهدی در قبال پرداخت هزینه ها ندارند

۵-  لطفا هنگام پذیرش بیمار در بیمارستان حتماً نوع بیمه طرف قرارداد بیمارستان مشخص گردد در غیر این صورت بیمارستان هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد

۶-  در صورتی که در حین عمل سزارین نیاز به انجام عمل دیگری با صلاحدید پزشک باشد تایید آن عمل بر روی معرفی نامه بیمار تا قبل از ترخیص الزامی می باشد

۷- هزینه اتاق خصوصی وVIPدرتعهد بیمه ها نمی باشدو مابه التفاوت آن برعهده بیمه شده می باشد.

۸-  هزینه اتاق خصوصی معمولی فقط درتعهد بانکها می باشد.

مزایای سزارین

زایمان سزارین امکان تولد نوزادانی را فراهم می‌کند که در شرایط طبیعی جانشان در خطر و احتمال زنده ماندنشان وجود ندارد. همچنین گاهی این روش زایمان در حفظ جان مادر مؤثر است.

خطرات و عوارض سزارین

مانند تمامی عمل‌های جراحی، زایمان سزارین هم خطرات و عوارضی دارد که شامل موارد زیر است:
• عفونت: حدود ۱۰ درصد از مرگ و میر مادران در سطح جهان به علت عفونت بعد از زایمان است، سزارین تا حد زیادی خطر ابتلا به عفونت و عوارض مرتبط با آن را افزایش می‌دهد. شایع‌ترین عفونت‌های بعد از عمل شامل عفونت دستگاه ادراری، عفونت زخم و اندومتریت است. تب بعد از عمل نشانه‌ای از عفونت است که با مصرف داروهای آنتی‌بیوتیک قبل از عمل می‌توان از احتمال بروز آن کاست.
• چسبندگی بعد از عمل: چسبندگی از عوارض شناخته‌شده هر عمل جراحی شکمی یا لگنی است. به همین دلیل زایمان طبیعی انتخاب ایمن‌تری نسبت به جراحی سزارین است.

با رعایت اقداماتی می‌توان احتمال ایجاد آن را کمتر کرد:

۱٫ استفاده از دستکش‌های جراحی بدون پودر توسط متخصص شما؛
۲٫ کنترل خونریزی؛
۳٫ دقت در انتخاب نخ بخیه؛
۴٫ مرطوب نگه داشتن بافت؛
۵٫ پیشگیری از عفونت با آنتی‌بیوتیک وریدی قبل از عمل.
با وجود رعایت این اقدامات پیشگیرانه، چسبندگی در صورت بروز می‌تواند منجر به بروز مشکلات طولانی‌مدت از جمله ناباروری، درد مزمن لگن، انسداد روده‌ی کوچک و غیره شود:
• فتق شکافی؛
• خطرات و عوارض بیهوشی مانند تهوع، استفراغ و سردرد شدید؛
• لخته شدن خون در پاها یا ریه‌ی مادر؛
• از دست دادن خون و احتمال نیاز به انتقال خون؛
• خطر مرگ مادری و ایست قلبی؛
• آسیب به روده و مثانه؛
• اختلالات جفت در بارداری‌های بعدی؛
• آسیب به رحم و مشکلات ناباروری؛
• آسیب به جنین.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي