هزینه سزارین در بیمارستان خصوصی

هزینه سزارین یکی از دغدغه های مادران بارداری است که می خواهند فزرندشان را به صورت سزارین به دنیا بیاورند. عمل سزارین برای زایمان مادران در بیمارستانهای خصوصی و دولتی دارای نرخ متفاوتی است. به این ترتیب هزینه زایمان در بیمارستان در ایران دارای تفاوت قیمت است. ما در این مطلب برای شما در این خصوص مطالبی را گردآوری کرده ایم.

 هزینه سزارین در بیمارستان خصوصی چقدر است؟

هزینه سزارین در بیمارستان خصوصی


در ادامه می توانید هزینه زایمان طبیعی و همینطور هزینه زایمان سزارین را در بیمارستان خصوصی مشاهده کنید. همینطور در جهت آگاه سازی مادران باردار به مزایا و معایب سزارین نیز پرداخته ایم.

هزينه های زايمان سزارين بیمارستان خصوصی درسال 1401

در صورت انتخاب اتاق معمولي بصورت يك قلو با يك شب بستري مبلغ 160.000.000 ريال مي باشدوبصورت دوقلو با يك شب بستري دراتاق معمولي مبلغ 180.000.000ريال مي باشد .
در صورت انتخاب اتاق خصوصي بصورت يك قلو با يك شب بستري مبلغ 170.000.000 ريال مي باشدوبصورت دوقلو با يك شب بستري دراتاق خصوصي مبلغ 190.000.000ريال مي باشد .
درصورت انتخاب اتاق ديپلمات بصورت يك قلو با يك شب بستري مبلغ 210.000.000ريال مي باشد وبصورت دوقلو با يك شب بستري دراتاق ديپلمات 230.000.000ريال مي باشد.

هزينه های زايمان طبيعي بیمارستان خصوصی درسال 1401

در صورت انتخاب اتاق معمولي بصورت يك قلو با يك شب بستري مبلغ 100.000.000 ريال مي باشدوبصورت دوقلو با يك شب بستري دراتاق معمولي مبلغ 120.000.000ريال مي باشد .
در صورت انتخاب اتاق خصوصي بصورت يك قلو با يك شب بستري مبلغ 140.000.000 ريال وبصورت دوقلو با يك شب بستري در اتاق خصوصي مبلغ 160.000.000ريال مي باشد.
درصورت انتخاب اتاق ديپلمات بصورت يك قلو با يك شب بستري مبلغ 160.000.000ريال مي باشد وبصورت دوقلو با يك شب بستري دراتاق ديپلمات 180.000.000ريال مي باشد.

هزینه های فوق مربوط به بیمارستان آتیه می باشد

توضيحات:

1-  در صورت نياز به بستري نوزاد با تشخيص پزشك نوزادان پرونده جداگانه تشكيل شده و هزينه ها براي بيماران خصوصي به صورت آزاد محاسبه خواهد شد

2- در صورت نياز به بستري نوزاد با تشخيص پزشك متخصص نوزادان، پرونده جداگانه اي تشكيل شده و دريافت معرفي نامه مجدد نيز به نام نوزاد الزامي مي باشد

3-  هزينه هاي فوق به صورت تقريبي مي باشد.

4-  بيمه هاي طرف قرارداد، جهت اقامت بيشتر از 24 ساعت (بانظر پزشك معالج) تعهدي در قبال پرداخت هزينه ها ندارند

5-  لطفا هنگام پذيرش بيمار در بيمارستان حتماً نوع بيمه طرف قرارداد بيمارستان مشخص گردد در غير اين صورت بيمارستان هيچ گونه مسئوليتي را نمي پذيرد

6-  در صورتي كه در حين عمل سزارين نياز به انجام عمل ديگري با صلاحديد پزشك باشد تاييد آن عمل بر روي معرفي نامه بيمار تا قبل از ترخيص الزامي مي باشد

7- هزينه اتاق خصوصي وVIPدرتعهد بيمه ها نمي باشدو مابه التفاوت آن برعهده بيمه شده مي باشد.

8-  هزينه اتاق خصوصي معمولي فقط درتعهد بانكها مي باشد.

مزایای سزارین

زایمان سزارین امکان تولد نوزادانی را فراهم می‌کند که در شرایط طبیعی جانشان در خطر و احتمال زنده ماندنشان وجود ندارد. همچنین گاهی این روش زایمان در حفظ جان مادر مؤثر است.

خطرات و عوارض سزارین

مانند تمامی عمل‌های جراحی، زایمان سزارین هم خطرات و عوارضی دارد که شامل موارد زیر است:
• عفونت: حدود 10 درصد از مرگ و میر مادران در سطح جهان به علت عفونت بعد از زایمان است، سزارین تا حد زیادی خطر ابتلا به عفونت و عوارض مرتبط با آن را افزایش می‌دهد. شایع‌ترین عفونت‌های بعد از عمل شامل عفونت دستگاه ادراری، عفونت زخم و اندومتریت است. تب بعد از عمل نشانه‌ای از عفونت است که با مصرف داروهای آنتی‌بیوتیک قبل از عمل می‌توان از احتمال بروز آن کاست.
• چسبندگی بعد از عمل: چسبندگی از عوارض شناخته‌شده هر عمل جراحی شکمی یا لگنی است. به همین دلیل زایمان طبیعی انتخاب ایمن‌تری نسبت به جراحی سزارین است.

با رعایت اقداماتی می‌توان احتمال ایجاد آن را کمتر کرد:

1. استفاده از دستکش‌های جراحی بدون پودر توسط متخصص شما؛
2. کنترل خونریزی؛
3. دقت در انتخاب نخ بخیه؛
4. مرطوب نگه داشتن بافت؛
5. پیشگیری از عفونت با آنتی‌بیوتیک وریدی قبل از عمل.
با وجود رعایت این اقدامات پیشگیرانه، چسبندگی در صورت بروز می‌تواند منجر به بروز مشکلات طولانی‌مدت از جمله ناباروری، درد مزمن لگن، انسداد روده‌ی کوچک و غیره شود:
• فتق شکافی؛
• خطرات و عوارض بیهوشی مانند تهوع، استفراغ و سردرد شدید؛
• لخته شدن خون در پاها یا ریه‌ی مادر؛
• از دست دادن خون و احتمال نیاز به انتقال خون؛
• خطر مرگ مادری و ایست قلبی؛
• آسیب به روده و مثانه؛
• اختلالات جفت در بارداری‌های بعدی؛
• آسیب به رحم و مشکلات ناباروری؛
• آسیب به جنین.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه