معرفی مهم ترین نکات خرید سرخ کن بدون روغن

سرخ کن بدون روغن تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین و پرکاربردترین لوازم آشپزخانه شده است زیرا نه تنها می‌توان با آن‌ها غذاهای متفاوتی را تهیه و آماده کرد، بلکه حداقل میزان روغن برای کار با دستگاه کافی است. اگر به بازار مراجعه کرده باشید، شاهد برندهای مختلف سرخ کن بدون روغن با مشخصات مختلف هستید که همین مورد انتخاب و خرید سرخ کن را برای شما دشوار می‌کند. به همین جهت ما در این مطلب به نکات مهم خرید سرخ کن بدون روغن اشاره خواهیم کرد تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.

معرفی مهم ترین نکات خرید سرخ کن بدون روغن

راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن

مهم‌ترین نکاتی که در خرید سرخ کن باید به آن توجه داشته باشید عبارت است از:

  • مارک و برند سازنده
  • قیمت
  • طراحی و ابعاد
  • ظرفیت
  • قدرت دستگاه
  • پنل تنظیمات
  • تعداد برنامه‌های پخت اتوماتیک

در ادامه مقاله راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن، هر یک از موارد فوق را به جزئیات مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مارک و برند سازنده

با توجه به اینکه برندهای مختلفی اقدام به تولید سرخ کن بدون روغن کرده‌اند، لازم است تا ما بتوانیم بهترین برند را شناسایی و انتخاب کنیم. در حال حاضر برندهای مطرحی مانند فیلیپس و نینجا در بازار موجود هستند که عملکرد و کیفیت قابل قبولی دارند. البته سرخ کن باریتون هم به دلیل اقتصادی بودن نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. از دیگر برندهای مطرح در بازار سرخ کن، می‌توانیم به نوتریکوک نیز اشاره کنیم.

قیمت

یکی از مهم‌ترین مواردی که در خرید سرخ کن بدون روغن باید به آن توجه داشت، قیمت دستگاه است. در حال حاضر برخی از برندها با بازه قیمتی بالاتری سرخ کن‌های خود را تولید می‌کنند که این مورد می‌تواند هم به دلیل شهرت برند باشد و هم به دلیل مشخصات و ویژگی‌های سرخ کن باشد. به طور کلی قیمت سرخ کن یکی از عوامل تاثیر گذار بر ویژگی‌های دستگاه است. به طور معمول سرخ کن بدون روغنی که مشخصات و ویژگی‌های بیشتری دارد و مجهز به برنامه‌های پخت پیش فرض بیشتری است، عموما قیمت بیشتری هم دارد.

طراحی و ابعاد

 به نقل از reliancedigital.in یکی از مهم‌‌ترین فاکتورهای خرید سرخ کن، طراحی و ابعاد است. سرخ کن‌های بدون روغن با توجه به ظرفیت و برند آن‌ها دارای ابعاد و طراحی‌های متنوعی هستند. طبیعی است هر چه ظرفیت سرخ کن بالاتر باشد ابعاد آن بزرگ‌تر و نیاز به فضای بیشتری برای استقرار دارد. همچنین بدنه‌های سرخ کن می‌تواند از پلاستیک یا ترکیب پلاستیک و استیل ساخته شود. همچنین دقت فرمایید که سرخ کن‌هایی که بدنه آن‌ها از ترکیب استیل و پلاستیک ساخته شده از مقاومت بالاتری برخوردار هستند.

معرفی مهم ترین نکات خرید سرخ کن بدون روغن

ظرفیت

سرخ کن‌های بدون روغن معمولا دارای ظرفیتی بین 3.8 لیتر تا 9.5 لیتر هستند و شما در حین خرید سرخ کن به جمعیت خانواده خود دقت کرده و ظرفیت مناسب با آن‌ها را خریداری کنید. به طور کلی ظرفیت 3 تا 5 لیتر مناسب برای خانواده‌های کمتر 5 نفر، ظرفیت 6 تا 8 لیتر برای خانواده‌های 5 تا 8 نفر و ظرفیت‌های بالای 9 لیتر برای خانواده‌های پرجمعیت است.

قدرت دستگاه

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که باید در حین خرید سرخ کن به آن دقت کنید، قدرت دستگاه است. قدرت دستگاه با وات سنجیده می‌شود و هر چه عدد این پارامتر بالاتر باشد یعنی قدرت دستگاه در اجرای دستورات آشپزی بیشتر است. قدرت سرخ کن‌ها معمولا بین 1550 تا 2470 وات است که این عدد با توجه به ظرفیت و برند سازنده متغیر است.

پنل تنظیمات دیجیتال

یکی از نکاتی که در انتخاب سرخ کن باید به آن دقت کنید، پنل تنظیمات دستگاه است. پنل تنظیمات در سرخ کن‌های بدون روغن با توجه به برند سازنده آن‌ها به دو نوع آنالوگ و دیجیتالی دسته بندی می‌شود. به یاد داشته باشید که سرخ کن‌های دارای پنل تنظیمات دیجیتال بهترین گزینه برای خرید هستند زیرا تنها با لمس برنامه مورد نظر، فرمان مورد نظر شما اجرا می‌شود. همچنین عمر پنل تنظیمات دیجیتالی نسبت به آنالوگ غالبا بیشتر است. البته این مورد به نوع استفاده شما نیز بستگی دارد.

معرفی مهم ترین نکات خرید سرخ کن بدون روغن

برنامه پخت اتوماتیک

یکی از گزینه‌های جذاب و حرفه‌ای که در سرخ کن‌های بدون روغن گنجانده شده، برنامه پخت اتوماتیک است. این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که دما و مدت زمان پخت را تنها با لمس برنامه مورد نظر تنظیم کنید. تعداد برنامه پخت اتوماتیک با توجه به برند سازنده می‌تواند بین 4 تا 11 عدد متغیر باشد. همان‌طور که در بخش قیمت به آن اشاره شد، هر چه تعداد برنامه‌های پخت پیش فرض سرخ کنی بیشتر باشد، احتمالا قیمت بیشتری نیز دارد.

جمع بندی؛ نکات مهم خرید سرخ کن بدون روغن

در این مطلب سعی شد تا مهم‌ترین نکاتی که برای خرید سرخ کن بدون روغن وجود دارد را به صورت خلاصه و کاربردی برای شما بیان کنیم. همچنین توجه داشته باشید از بین نکات ذکر شده، ظرفیت و برند سازنده، تعداد برنامه‌های پخت پیش فرض و همچنین قیمت سرخ کن بدون روغن بیشتری اهمیت را دارد و بهتر است توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه