مطالب پيشنهادي

۱۰ مورد از فواید نخوردن گوشت قرمز

تاريخ : ۱۰ شهریور
بازديد : 38

آیا می دانید مصرف نکردن گوشت قرمز فواید بسیاری برای سلامت بدن دارد ؟ در ادامه به ۱۰ مورد از فواید نخوردن گوشت قرمز اشاره شده است.

۱۰ فواید نخوردن گوشت قرمز

۱ – کاهش وزن

331441 Gahar ir 10 مورد از فواید نخوردن گوشت قرمز

گوشت قرمز تشکیل شده از پروتئین و چربی است که یکی از مواد غذایی پر کالری نیز به شمار می رود. اگر در گذشته عادت به مصرف مقدار زیاد گوشت قرمز داشتید با ترک آن، شاهد کاهش وزن خود خواهید بود.

۲ – اسیدیته کمتر

بدن سالم نیازمند سطح معتدلی از اسید و باز (pH) در خون است. به عقیده دانشمندان بسیاری از غذاهای ما اسیدی هستند که گوشت قرمز از جمله مهم ترین این غذاهاست و سهم بزرگی برای برهم زدن سطح متعادل بدن ما دارد. با ترک گوشت قرمز می توانید تعادل از دست رفته را به بدن خود بازگردانید.

۳ – نفخ کمتر

نفخ یا باد کردن شکم یکی از مشکلاتی است که با ترک گوشت قزمر حل می شود. رفع نفخ در بدن ما منجر به احساس سبکی بیشتر می شود و ما دردهای شکمی و روده ای کمتری خواهیم داشت.

بخوانید :   مهمترین خواص روغن جوانه گندم برای پوست و مو

۴ – شفافیت پوست

داشتن پوستی شفاف به استفاده از کرم های گوناگون ربطی ندارد؛ بلکه از درون بدن این اتفاق میافتد. در این مدت برای پاکسازی بیشتر، میوه و سبزیجات بخورید تا رادیکال های آزاد بدن از بین بروند.

۵ – کاهش کلسترول خون

ترک گوشت قرمز به معنای چربی کمتر در بدن است که موجب می شود کلسترول (چربی بد خون) به شدت کاهش یابد. کلسترول بالای خون موجب مشکلات قلبی و عروقی بسیاری در بدن می شود.

۶ – کاهش احتمال سرطان

کاهش ابتلا به بیماری سرطان روده بزرگ و کوچک یکی دیگر از فواید نخوردن گوشت قرمز است. به خصوص اگر در خانواده خود سابقه س چنان بیماری هایی را دارید.

۷ – کاهش احتمال بیماری های جدی

با ترک گوشت قرمز ما درصد بروز بسیاری از بیماری هایی که به علت اسید اوریک و کلسترول خون یا چاقی، به وجود می آیند را کاهش می دهیم.

بخوانید :   خواب رفتن دست و پا نشان دهنده چه بیماریهایی است؟

۸ – داشتن انرژی بالاتر

کلسترول بالای خون ما را کسل و خسته می کند. گاهی هم بیشتر اوقات احساس سنگینی می کنیم. با حذف گوشت قرمز از لیست غذایمان انرژی ما بهتر به حالت اکتیو در می آیند و متابولیسم بدن بالا می رود.

۹ – کمک به حفظ محیط زیست

658766 Gahar ir 10 مورد از فواید نخوردن گوشت قرمز

اگر ما روزانه ۱۰۰ گرم گوشت مصرف کنیم در سال می شود حدود ۴۰ کیلو که تقریبا معادل یک گوسفند متوسط است. این نرخ مصرف، جدایی از مصرف گوشت سفید و گوشت گوساله است. اگر ما بتوانیم کنترلی بر روی مصرف خود از گوشت حیوانی داشته باشیم می توانیم به حیات موجودات دیگر و روند چرخه طبیعی محیط زیست کمک کنیم.

۱۰ – استفاده از جایگزین

063173 Gahar ir 10 مورد از فواید نخوردن گوشت قرمز

بهتر است وقتی از خوردن گوشت قرمز امنتاع می کنید، از قرص های ویتامین گروه ب و آهن غافل نشوید. توجه کنید که ممکن است شما وقتی از گوشت قرمز هم استفاده می کنید باز به این مکمل ها نیاز پیدا کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+