افتتاح حساب وکالتی بانک ملی آنلاین + توضیحات کامل

در این مقاله قصد داریم نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک ملی + توضیحات کامل را برای شما عزیزان شرح دهیم. حساب وکالتی یک نوع حساب بانکی است که جهت خریداری خودرو در بورس و یا محصولات دیگر کاربرد دارد. در ادامه شما را با این حساب و نحوه افتتاح آن به طور کامل آشنا می کنیم.

افتتاح حساب وکالتی بانک ملی به همراه توضیحات کامل

افتتاح حساب وکالتی بانک ملی آنلاین + توضیحات کامل

وکالتی کردن حساب بانک ملی به صورت آنلاین 
اگر حساب بانک ملی دارید می توانید خیلی راحت از طریق سامانه فیروزه بدون مراجعه به بانک حساب خود را وکالتی کنید  ، برای این منظور به این آدرس  firoozeh.bmi.ir مراجعه و اقدامات لازم را انجام دهید

 نحوه اینترنتی وکالتی کردن حساب برای ثبت نام ایران خودرو

  • متقاضيان محترم مي بايست با مراجعه به هريک از شعب بانک هاي ملي ، ملت ، تجارت ، سپه ، صادرات و پاسارگاد نسبت به افتتاح حساب وکالتي و يا تغيير يکي از حساب هاي خود به وکالتي اقدام و حساب مذکور را از روز سه شنبه 1401/11/11 حداکثر تا ساعت 24 روز دوشنبه 1401/11/17 به ميزان حداقل 900,000,000 ريال تکميل نمايند.
  • سامانه وکالتي بانک مليhttps://firoozeh.bmi.ir/signin
  • سامانه وکالتي بانک صادراتHttps://sep.bsi.ir/sign
  • سامانه وکالتي بانک تجارت: https://www.tejaratbank.ir/vekalati
  • سامانه وکالتي بانک ملتhttps://bastam.bankmellat.ir/bastam/start
  • سامانه وکالتي بانک سپهhttps://ebanksepah.ir
  • سامانه وکالتي بانک پاسارگادhttps://bpi.ir
  • سامانه وکالتي بانک رفاه : https://mehvar.rb24.ir/ikco

 نحوه ایجاد حساب وکالتی 

افتتاح حساب وکالتی برای افرادی که قصد خرید محصولات از بورس کالا را دارند، الزامی است. برای افتتاح حساب وکالتی ابتدا باید کد معاملاتی بورس کالا را دریافت کنید. برای این کار باید از طریق ثبت‌نام در سامانه خرید آنلاین بورس کالای کارگزاری مورد نظر خود (هر کارگزاری که مایل هستید )، فرایند اخذ کد آنلاین در بورس کالا را تکمیل کنید.
در فرایند ثبت‌نام کد بورس کالا، معرفی‌نامه‌ای از سوی کارگزاری به‌طور آنلاین در سامانه EBGO صادر می‌شود که فرد باید با معرفی‌نامه مذکور به‌ یکی از بانک‌های منتخب مراجعه کرده و پس از افتتاح حساب، اطلاعات آن را به کارگزاری خود اعلام کند . در حال حاضر امکان وکالتی کردن حساب به صورت انلاین در بانک ملی و تجارت  هم فراهم می باشد

حساب وکالتی چیست؟

حساب وکالتی، در واقع یک نوع حساب بانکی است که برای واریز وجوه پیش‌پرداخت مشتری نزد یکی از بانک‌های منتخب افتتاح می‌شود. در حساب وکالتی، به بورس وکالت داده می‌شود وجوه واریزی مشتری را مسدود کرده تا پس از انجام معامله به نام مشتری در بورس کالا، وجه مسدودی به حساب اتاق پایاپای بورس کالای ایران  منتقل شود. توجه داشته باشید که اگر معامله‌ای به نام مشتری انجام نشود، وجه مسدود شده در همان روز آزاد می‌شود.
* براساس دستورالعمل ثبت سفارش در بورس کالا، کلیه نقل و انتقالات وجوه بین کارگزار و مشتری باید از طریق انتقال بین حساب‌های بانکی کارگزاری و مشتری انجام شود و هرگونه انتقال وجه از روش‌های دیگر ممنوع است؛ بنابراین حساب وکالتی راهی برای انتقال وجه پیش‌پرداخت به حساب کارگزاری است.

افتتاح حساب وکالتی در بانک‌ها

درحال حاضر عاملیت وکالتی کردن حساب مشتریان تنها برعهده بانک‌ های ملت، کشاورزی، تجارت،توسعه صادرات، سامان، رفاه کارگران، صنعت و معدن، پاسارگاد، اقتصاد نوین، شهر و ملی است. بنابراین مشتری نمی‌تواند در بانک‌های غیر از بانک‌های اعلام شده، حساب وکالتی افتتاح کند. معرفی حساب‌های وکالتی مشتریان از سوی بانک‌های عامل و لینک آن‌ها به حساب کارگزاری‌ها، از طریق سامانه ثبت سفارش انجام می‌شود که این سامانه در دسترس کارگزاران قرار دارد؛ بنابراین مشتریان بعد از افتتاح حساب وکالتی، فقط باید مشخصات حساب خود را به کارگزاری اعلام کنند.
در ضمن لازم است بدانید که نوع حساب بانکی به نام مشتری(حساب مبدا)، باید حساب سپرده کوتاه مدت یا پس انداز باشد.
امکان افتتاح حساب وکالتی از سوی مشتریان به تعداد همه کارگزاری‌ها و بانک‌های عامل، وجود دارد؛ اما توجه داشته باشید که هر مشتری فقط می‌تواند برای هر کارگزاری، یک حساب وکالتی و نزد یک بانک معرفی کند. لازم به ذکر است افراد دارای چک برگشتی امکان افتتاح حساب وکالتی را ندارند و همچنین امکان افتتاح این حساب به صورت مشترک نیز وجود ندارد.
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه