مطالب پيشنهادي

مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آلزایمر

دسته بندي : تغذیه,سلامت
تاريخ : 20 ژانویه
بازديد : 164

آلزایمر امروزه موضوع نگران کننده ای برای برخی از افراد بخصوص افرادی که با افزایش سن رو به رو هستند می باشد. برای پیشگیری از آلزایمر راه کارهایی وجود دارد، یکی از راه کارهای پیشگیری از آلزایمر استفاده از مواد غذایی مناسب است که در ادامه مطلب با مصرف این مواد غذایی برای پیشگیری از آلزایمر آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آلزایمر

pish girii alzaymer مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آلزایمر

سبزیجات برگ سبز:

اسفناج و کاهو

حققان می گویند برای اینکه این سبزیجات تاثیر مثبتی بر سلامت مغزتان بگذارند، باید حداقل شش وعده در هفته سراغشان بروید. از نظر آنها سبزی هرچه سبزتر، بهتر.

852045 Gahar ir مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آلزایمر

دیگر سبزیجات

برای جوان نگه داشتن مغز، تنها نباید سراغ برگ سبزها بروید. مغز شما به دیگر سبزیجات هم نیاز دارد و حداقل یکبار در هفته باید آنها را مصرف کنید.

آجیل

نه تنها به خاطر کنترل شدن اشتهایتان، بلکه برای سالم ماندن مغزتان، هر هفته پنج بار سراغ آجیل بروید و هر بار لااقل یک مشت از آن را میل کنید. راه دیگر مصرفِ آجیل اضافه کردن آن به سالادتان است. از طرف دیگر، به جای مصرف شیرینی در میانه روز، می توانید سراغ آجیل بروید. بررسی ها نشان می دهد کسانی که کمتر از پنج بار در هفته شیرینی جات میل می کنند، مغز سالم تری دارند.

301781 Gahar ir مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آلزایمر

میوه های بنفش

آلو سیاه، انگور سیاه، شاتوت و خلاصه میوه هایی که رنگ بنفش دارند دوست مغز شما هستند. به گفته محققان، اگر در هفته دوبار یا بیشتر آنها را مصرف کنید، کمک بزرگی به حافظه و کارکرد مغزتان کرده اید.

208010 Gahar ir مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آلزایمر

لوبیا

حداقل سه بار در هفته لوبیا را به غذاهایتان اضافه کنید تا دیرتر پیرمغزی بگیرید. حبوبات ازجمله مواد غذایی هستند که باید جای ثابتی در سفره شما داشته باشند.

427586 Gahar ir مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آلزایمر

غلات سبوس دار

سه وعده یا بیشتر در روز سراغ غلات سبوس دار بروید. مصرف نان های سبوس دار هم به حفظ جوانی مغز شما کمک خواهد کرد.

600706 Gahar ir مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آلزایمر

ماهی

یک بار در هفته ماهی بخورید. بیشتر هم شد، بهتر. قزل آلا و سالمون گزینه های مناسبی برای دور زدن این بیماری هستند. از نظر محققان شما تنها تا چهاربار در هفته اجازه دارید گوشت قرمز میل کنید. برای فرار از گوشت قرمز، به هیچ وجه سراغ سوسیس و کالباس و فراورده های گوشتی آماده نروید. نباید بیشتر از یکبار در هفته آنها را میل کنید.

212245 Gahar ir 1 مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آلزایمر

طیور (مرغ یا بوقلمون)

به جای طبخ هر روزه گوشت قرمز، دوبار در هفته سراغ ماکیان بروید. این گوشت های سفید برخلاف گوشت های قرمز، دوست مغز شما هستند.

791619 Gahar ir مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آلزایمر

روغن زیتون

چربی های غیراشباع و حاوی امگا ۳ باید همیشه در غذاهای شما استفاده شوند. روغن زیتون یکی از محبوب ترین انواع این چربی هاست که نه تنها می توانید آن را به سالادتان اضافه کنید، بلکه انواع قابل طبخش را هم می توانید در پخت وپز به خدمت بگیرید. یکی از بزرگ ترین اشتباهات شما هنگام پخت وپز که می تواند زمینه ساز ابتلا به آلزایمر هم شود، استفاده از چربی های اشباع شده مثل کره و مارگارین در طبخ غذاست. نباید بیش از یک قاشق چایخوری در روز از این چربی ها استفاده کنید.

682215 Gahar ir مواد غذایی مفید برای پیشگیری از آلزایمر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي