مطالب پيشنهادي

Whois Privacy چیست و چه کاربردی دارد؟

تاريخ : 6 شهریور
بازديد : 289

Whois Privacy یکی از کارهایی است که مالکین وب سایت ها بعد از ثبت دامین انجام می دهند. این سرویس، تمام اطلاعات مربوط به دامین را مخفی می کند. اگر می خواهید بدانید Whois Privacy چیست این بخش گهر را بخوانید. در ادامه مطالبی در مورد Whois Privacy و تنظیمات Whois Privacy می خوانید.

Whois Privacy چیست و چه کاربردی دارد؟

Whois Privacy چیست و چه کاربردی دارد؟, جدید 1400 -گهر

Whois Privacy چیست

از آنجایی که پس از ثبت دامنه سایت ، اطلاعات دامین در دیتابیس WHOIS به صورت عمومی اعلام می ‌گردد، این نگرانی برای مالک دامین وجود دارد که اطلاعات شخصی وارد شده برای ثبت دامین، مورد سو استفاده قرار گیرد یا spammer‌ها از ایمیل وارد شده در اطلاعات دامین برای ارسال ایمیل‌های spam به صاحب دامین استفاده کنند. برای رفع این نگرانی‌ها، سرویس WHOIS privacy ایجاد شده است.

Whois Privacy سرویسی است که از سوی برخی از registrar‌های دامین ارائه می‌شود.  صاحب دامین با خرید این سرویس، از شرکت ثبت کننده دامین می‌خواهد که اطلاعات اصلی دامین را پنهان کرده و اطلاعات واسط را در WHOIS  دامین نمایش دهد. این اطلاعات شامل ایمیل، آدرس، شماره تماس و اطلاعات مالک دامین می‌باشد، اطلاعات DNS دامین همچنان نمایش داده خواهد شد. در این حالت زمانی که  فردی بخواهد اطلاعات WHOIS دامین شما را به دست آورد، تنها اطلاعات واسط را مشاهده می ‌کند. حال اگر فردی بخواهد از طریق اطلاعات WHOIS دامین با شما تماس بگیرید ایمیلی به صورت domain.tld@contactprivacy.com به او نمایش داده می‌شود و ایمیل ارسالی به آن برای ایمیلی که در اطلاعات واقعی دامنه ثبت شده است ارسال می‌گردد.

هزینه WHOIS Privacy به صورت سالیانه محاسبه می‌شود. زمانی که شما این هزینه را پرداخت می‌نمایید، امکان فعال و غیرفعال کردن این سرویس را به تعداد نامحدود و تا زمان انقضای دامین در اختیار خواهید داشت. به عنوان مثال در صورتی که شما دامین را به صورت ۵ ساله ثبت کنید، هزینه WHOIS privacy نیز برای ۵ سال محاسبه می ‌گردد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي