علت لرزش ماشین لباسشویی بوش هنگام خشک کن + راه حل

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش هنگام خشک کن می‌تواند به خاطر تراز نبودن ماشین، خراب شدن کمک فنر، فرسایش تسمه و یا هر نقص فنی دیگری باشد. برای پیدا کردن دلیل این مشکل ابتدا باید یک تکنسین حرفه‌ای، ماشین لباسشویی را بررسی کند تا بتواند راهکار مناسبی برای برطرف کردن آن انتخاب نماید. اما اگر خودتان می‌خواهید بدانید علت لرزش ماشین لباسشویی بوش هنگام خشک کن چیست، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. زیرا گاهی اوقات دلیل این مشکل خیلی ساده است و نیازی نیست با مراکز تعمیرات تماس بگیرید.

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش هنگام خشک کن + راه حل

دلیل لرزش ماشین لباسشویی بوش هنگام خشک کن چیست؟

گاهی اوقات ممکن است لرزش ماشین لباسشویی بوش یا هر برند دیگری به خاطر انتخاب برنامه‌های مختلف شستشو باشد. لرزش جزئی ماشین لباسشویی مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما اگر متوجه شدید که هنگام خشک کردن لباس‌ها زمانی که ماشین لباسشویی قدرت بیشتری برای چرخش سریع آن‌ها به کار می‌گیرد، دچار لرزش شده و از جای خود تکان می‌خورد، باید این موضوع را جدی بگیرید. زیرا اگر این مشکل برطرف نشود، ممکن است دستگاه شما دچار آسیب‌های جدی شود و هزینه‌های زیادی برای تعمیر به شما تحمیل کند. شایع‌ترین علت لرزش ماشین لباسشویی بوش هنگام خشک کن، می‌تواند یکی از موارد زیر باشد.

1. ماشین لباسشویی تراز نیست

گاهی اوقات به خاطر اسباب‌کشی یا خانه‌تکانی مجبور می‌شوید ماشین لباسشویی را از جای خود تکان دهید. همین باعث می‌شود تا محل قرارگیری ماشین لباسشویی تغییر کند و از حالت تراز خارج شود. درصورتی‌که دستگاه شما تراز نباشد، هنگام خشک کن و چرخش سریع دیگ، دچار لرزش می‌شود و از جای خود تکان می‌خورد. بهتر است حتماً از پدهای ضد لرزش برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنید.

 2. وجود بار نامتعادل در ماشین لباسشویی

بهتر است هنگامی‌که قصد شستن لباس‌ها را دارید، آن‌ها را در تمام بخش‌های دیگ پخش کنید و از مچاله کردن لباس‌ها در یک گوش خودداری کنید. زیرا این کار باعث می‌شود تا هنگام چرخش یک طرف سنگین شود و ماشین لباسشویی شما در حین شستشو و خشک کردن لباس‌ها، لرزش پیدا کند.

3. فرسایش و پوسیدگی تسمه

فرسوده شدن تسمه ماشین لباسشویی به خاطر تماس اتاقک ماشین با دیگ چرخشی یک امر طبیعی است. بنابراین اگر چندین سال از عمر ماشین لباسشویی شما گذشته و شاهد این مشکل هستید، با نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش در تهران یا هر شهر دیگری تماس بگیرید تا خیلی راحت با عوض کردن تسمه‌های کهنه این مشکل را برای شما برطرف کنند.

4. خراب شدن کمک فنر

اگر کمک فنر ماشین لباسشویی خراب شود نمی‌تواند از لرزش‌هایی که هنگام چرخش دیگ به وجود می‌آید، جلوگیری کند. درواقع وظیفه اصلی کمک فنر این است که جلوی لرزش‌های اضافی را بگیرد. اما به‌مرورزمان به دلیل اینکه کاربران لباس‌ها را به‌صورت یکنواخت داخل دیگ ماشین لباسشویی قرار نمی‌دهند، کمک‌فنرها آسیب می‌بینند و به خاطر وارد شدن فشار مضاعف، خراب می‌شوند. درصورتی‌که مشکل دستگاه شما خرابی کمک فنر باشد، حتماً باید از تکنسین‌های حرفه‌ای در نمایندگی جنرال الکتریک در تهران کمک بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن با تعویض کمک فنر این مشکل را برطرف نمایند.

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش هنگام خشک کن + راه حل

5. خرابی جذب کننده ارتعاش

ماشین‌های لباسشویی بوش یک جذب کننده ارتعاش دارند که هنگام شستشو جلوی ارتعاش‌های وان لباسشویی را می‌گیرد. این جذب کننده‌های ارتعاش به‌مرورزمان فرسوده می‌شوند و باعث بروز لرزش‌های شدید و صداهای آزاردهنده می‌شوند. درصورتی‌که این مشکل برطرف نشود، ممکن است سایر قسمت‌های ماشین لباسشویی هم دچار آسیب جدی شوند.

6. بسته بودن پیچ‌های ترنسلیت پشت ماشین لباسشویی بوش

در قسمت پشت ماشین لباسشویی بوش، پیچ‌هایی به نام پیچ ترانسفر یا پیچ ترنسلیت وجود دارد که حتماً باید باز باشند. اگر این پیچ‌ها بسته باشند ممکن است ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن و چرخش دچار تکان‌های شدید شود. بنابراین هنگام نصب ماشین لباسشویی، حتماً این پیچ‌ها را باز کنید.

7. خرابی شلنگ تخلیه

خراب شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی باعث می‌شود تا در محفظه داخلی دستگاه آب جمع شود. بنابراین در مواقعی که ماشین لباسشویی می‌چرخد به خاطر اینکه وزن بعضی از قسمت‌ها بیشتر است، تعادل دستگاه به هم می‌خورد و شما شاهد لرزش‌های شدید می‌شوی. بهتر است حتماً از یک تکنسین یا تعمیرکار حرفه‌ای بخواهید تا ماشین لباسشویی شما را بررسی کند و در صورت بروز چنین مشکلی، شلنگ تخلیه را تعویض کند.

8. وجود مشکل در شفت و آبکش ماشین لباسشویی بوش

یکی از قطعات اصلی که به دیگ ماشین لباسشویی وصل می‌شود، شفت است. شفت و سه نظام به همراه دیگ ماشین لباسشویی می‌چرخند و گاهی اوقات به خاطر جمع شدن رسوب و کثیفی، ضربه خوردن یا فرسایش آسیب می‌بینند. در این مواقع ماشین هنگام خشک کردن لباس لرزش‌های شدیدی پیدا می‌کند. بهتر است در صورت مشاهده چنین مشکلی، حتماً با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا نیاز نباشد هزینه‌های سنگینی برای تعویض سه نظام و تعمیر لباسشویی بپردازید.

کلام پایانی

 در این مقاله تلاش کردیم مهم‌ترین علت لرزش ماشین لباسشویی بوش هنگام خشک کن را معرفی کنیم. درصورتی‌که خودتان نتوانستید پس از تراز کردن دستگاه این مشکل را برطرف کنید، حتماً از یک تعمیرکار حرفه‌ای بخواهید تا برای عیب‌یابی و بررسی مشکل ماشین لباسشویی آن را بررسی کند. زیرا عدم تعمیر عیب‌های جزئی می‌تواند باعث بروز مشکلات بزرگ‌تر و تحمیل هزینه‌های سنگین به کاربران لباسشویی شود.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه