بهترین نوع شرکت برای ثبت در ایران کدام است؟

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 10 آگوست

تاسیس و ثبت شرکت در ایران، یک اقدام حقوقی و اساسی جهت ارتقای کیفی و کمی فعالیت یک مجموعه به حساب می رود که شرایط و قوانین خاص خود را دارد. برای ثبت شرکت در کشور ایران، می توان یکی از انواع شرکت های تجاری یا غیر تجاری را در نظر گرفت، سپس با توجه به مشخصات و ویژگی های شرکت، اقدام به تهیه مجوز ها، هزینه ها و فراهم کردن شرایط لازم کرد. بهترین نوع شرکت برای ثبت در شهر های ایران بستگی به پارامتر های مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

بهترین نوع شرکت برای ثبت در ایران کدام است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

انواع شرکت در ایران

شرکت ها بصورت کلی به انواع : تجاری و غیر تجاری، انتفاعی و غیر انتفاعی تقسیم می شوند. برای آشنایی با انواع شرکت، بهتر است تا با رایج ترین و پر طرفدار ترین آنها برای ثبت و تاسیس در ایران آشنا شوید. این شرکتها بصورت یک لیست به شرح زیر می باشند.

 • شرکت مسئولیت محدود
 • سهامی خاص و سهامی عام
 • شرکت تضامنی
 • شرکت تعاونی
 • دانش بنیان
 • مختلط سهامی و غیر سهامی
 • شرکت نسبی

ثبت و تاسیس هر کدام از این شرکتها در ایران، شرایط، مدارک و مراحل خاص خود را دارد.

بهترین نوع شرکت برای ثبت در ایران کدام است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

ثبت شرکت چیست؟

پیش از معرفی انواع شرکتها و بررسی بهترین نوع آن، بهتر است تا ثبت شرکت آشنا شوید و هدف از این کار را به خوبی درک کنید. ثبت شرکت به پیگیری های لازم و مورد نیاز جهت تهیه مدارک، مجوز ها، شرایط، پرداخت هزینه ها و مواردی حقوقی گفته می شود که به مجموعه ای از اشخاص حقوقی، اجازه فعالیت قانونی در یک کشور را می دهد.

ثبت و تاسیس شرکت مزایای خوبی برای افراد داشته و می توان کسب و کار خود را به وسیله آن گسترش داد. شما می توانید پیگیری مراحل تاسیس شرکتهای تجاری و غیر تجاری را در سامانه ثبت شرکت آگاه، پیگیری نمایید.

ثبت شرکت مسئولیت محدود

وقتی صحبت از تاسیس و ثبت شرکتها در ایران می شود، می توان گفت نوع مسئولیت محدود، از آسان ترین و بهترین روش ها شناخته می شود. ثبت شرکت مسئولیت محدود به دلیل شرایط آسان و مدارک ساده ای که نیاز دارد، می تواند در سریع ترین زمان صورت بگیرد و شما مجوز های قانونی جهت تاسیس شرکت خود را دریافت نمایید. شرکت مسئولیت محدود بین ۲ نفر یا بیشتر تشکیل می شود و در این شرکتها هر شخص بر اساس میزان سرمایه خود، مسئولیت دارد.

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکتهای سهامی خاص یکی دیگر از انواع شرکتهای قابل تاسیس به شمار می روند که از تقاضای بالایی برخوردار هستند. در این شرکتها سهام، حرف اول را زده و سرمایه شرکا به سهم تبدیل خواهد شد. برای تاسیس این نوع شرکت با ۳ نفر می توان کار را آغاز کرد.

ثبت شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام شباهت بسیار زیادی با شرکتهای سهامی خاص داشته و سرمایه افراد به میزان سهام تبدیل می شود. هر سهم ارزش نسبی و ذاتی خود را داشته که در مراحل تاسیس، این موارد مشخص می شود. تنها تفاوت عمده این شرکتها با نوع سهامی خاص، امکان جذب سرمایه و عرضه سهام در بازار بورس یا فرابورس ایران می باشد.

قیمت و هزینه تاسیس شرکت در ایران

قطعا پیگیری امور حقوقی از جمله ثبت و تاسیس شرکت در ایران، هزینه های خاص خود را می طلبد. هزینه ثبت شرکت با توجه به پیگیری شخصی یا شرکتی تعیین می شود. همچنین مجوز های لازم برای روند تاسیس شرکت، هزینه های جانبی، انتشار آگهی، تشکیل پرونده و … همگی در تعیین نرخ و قیمت ثبت شرکت تاثیر گذار خواهند بود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت بهترین نوع شرکت

بهترین نوع شرکت برای ثبت در ایران کدام است؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

تا اینجا متوجه شدیم که شرکتهای مسئولیت محدود، سهامی عام و سهامی خاص، ۳ نوع از بهترین شرکتهای قابل ثبت در ایران شناخته می شوند. برای تاسیس آنها در اداره ثبت شرکتها، نیاز به تهیه مدارک ثبت شرکت می باشد.

این مدارک بستگی به نحوه پیگیری مراحل توسط شما دارد. اگر پیگیری مراحل را به یک سامانه ثبت شرکت یا موسسه حقوقی واگذار نمایید، می توانید تهیه مدارک را به آنها واگذار کنید و با کارت ملی و مدارک شناسایی مراحل را دنبال نمایید. اما اگر قصد دارید به تنهایی اقدام به تاسیس شرکت خود نمایید، باید با لیست کاملی از مدارک ثبت شرکت در ایران آشنا باشید.

 • اساس نامه و اظهارنامه ثبت شرکت
 • مدارک شناسایی شرکا و هیئت مدیره
 • صورت جلسه شرکت
 • گواهی بانکی
 • اقرارنامه
 • آگهی تاسیس و ثبت شرکت در روزنامه رسمی

مشاوره رایگان حقوقی برای ثبت شرکت و برند

شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان حقوقی در زمینه ثبت برند و شرکت های مختلف در ایران یا خارج از کشور، از سامانه آگاه ثبت، اقدام نمایید.این سامانه با ثبت بیش از هزار شرکت مختلف در ایران و ثبت علائم تجاری متعدد، می تواند پیگیری امور حقوقی شما را در سریع ترین زمان با بالاترین کیفیت، انجام دهد. برای مراجعه به وبسایت می توانید از آدرس  www.agahregister.net استفاده نمایید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي