مواردی که در خرید اکسسوری طلا باید مورد توجه قرار گیرد…!

خرید اکسسوری طلا همیشه جزء لذت‌ بخش‌ ترین تفریحات و موثرترین سرمایه گذاری‌ها بوده است، از دیرباز توجه به طلا به قدری بوده است که از آن به عنوان یکی از ارزشمندترین فلزات یاد می‌کردند؛ حال در دنیای الآن ارزش طلا به قوت خود باقی است و حتی می‌توان گفت ارزشمند‌تر هم شده است.

این روزها، به دلیل گرانی هر گرم طلا و همچنین متاسفانه به دلیل افزایش راه‌های ارائه طلای غیر اصل، باید به نکات خیلی ریز و مهمی در هنگام خرید طلا توجه کرد. ما امروز اینجا هستیم تا با چند نکته مهم در هنگام خرید اکسسوری طلا آشنا شویم و آن‌ها را برای شما بیان کنیم…!

مواردی که در خرید اکسسوری طلا باید مورد توجه قرار گیرد…!

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

1. 1- چک کردن میزان خلوص و یا عیار اکسسوری طلا

2. 2- دانستن وزن اکسسوری طلا

3. 3- چک کردن اعداد حک شده روی اکسسوری طلا

4.4- پرسیدن در مورد خدمات پس از فروش و گرفتن فاکتور پس از خرید

5.5- مشخص کردن هدف خرید اکسسوری طلا

6.6- پاسخ به سوالات متداول

· طلای 24 عیار یا 18 عیار؟

· چک کردن طلا برای پیدا کردن کد روی آن اهمیت دارد؟

· آیا نیاز هست فاکتور طلا را پس از خرید پیش خود نگه داریم؟ 

چک کردن میزان خلوص و یا عیار اکسسوری طلا

اولین نکته در هنگام خرید اکسسوری طلا، پرسیدن میزان عیار و یا خلوص طلایی است که قرار است آن را بخرید. «عیار طلا» اصطلاحی است برای نشان دادن میزان خالصی طلا. طلای خالص یا طلای 24 عیار، طلای بسیار نرم و منعطفی است، طلاسازان برای ساخت زیورآلات با طلا، به طلای خالص، مقدارهای متنوعی فلزها و آلیاژهای دیگر اضافه می‌کنند تا خاصیت نرم بودن طلای خالص را کم کنند. این فلزها می‌توانند نقره، مس و… باشد. طلایی که در ایران برای ساخت زیورآلات استفاده می‌شود، طلای 18 عیار است. یعنی طلایی که از 100 گرم، 75 گرم طلا دارد و 25 گرم دیگر فلزات.

برای خرید طلا، حتماً باید به میزان عیار آن دقت کنید و از طلافروش در مورد آن بپرسید…! گالری طلای سنجاق، تمام محصولاتش را با طلای ناب 18 عیار طراحی و تولید می‌کند؛ شما می‌توانید با خیالی آسوده از این گالری خرید کنید.

دانستن وزن اکسسوری طلا

دومین نکته در هنگام خرید اکسسوری طلا که حتماً باید آن را در نظر بگیرید، دانستن وزن طلا و پرسیدن مقدار وزن آن طلایی است که قصد خریدش را دارید. باید از طلافروش بخواهید تا عدد دقیق روی ترازو را برای شما بخواند و یا حتی خود ترازو را به شما نشان دهد!

دانستن وزن اکسسوری  طلا، سبب می‌شود که شما با میزان بودجه خود خرید کنید و قیمت آن را با قیمت لحظه‌ای طلا در همان وقت، حساب کنید و قیمتی را به صورت فرضی در ذهن خود داشته باشید؛ البته قیمت نهایی تنها ضرب بین قیمت گرم طلا با وزن آن نیست، طلاهای ساخته شده، مزد ساخت دارند و این عدد هم به حساب کلی افزوده می‌شود.

مواردی که در خرید اکسسوری طلا باید مورد توجه قرار گیرد…!

چک کردن اعداد حک شده روی اکسسوری طلا

سومین نکته، پس از چک کردن میزان عیار اکسسوری طلا و دانستن وزن اکسسوری طلا، بررسی کدی است که روی طلا حک شده است و دلیلی برای اصل بودن آن، می‌باشد. کدهایی که روی طلا حک می‌شوند؛ عبارت هستند از: ۵۰۰، ۹۹۹، ۳۷۵، ۹۵۸، ۷۵۰، ۵۸۵، ۹۱۶ و ۵۸۳. اگر با طلایی رو به رو شدید که کدی روی آن بود ولی این کدها نبود؛ طلای در دست شما اصل نیست و بدل خواهد بود. پس حتماً طلا را کامل بررسی کنید تا یکی از این کدها را روی آن پیدا کنید…

پرسیدن در مورد خدمات پس از فروش و گرفتن فاکتور پس از خرید

چهارمین نکته، درخواست از طلافروش برای توضیح دادن خدمات پس از فروش و همچنین گرفتن فاکتور برای فروش آن در روزهای آتی…!

خدمات پس از فروش، طلا باید به گونه‌ای باشد که اگر طلا خراب شد و یا مشکلی برایش پیش آمد، گالری بتواند آن را تعمیر کند و مجدد به شما برگرداند. به عنوان مثال، خدمات پس از فروش گالری طلای سنجاق مادام العمر بوده و انقضا ندارد و هروقت مشکلی برای طلا ایجاد شد، شما با مراجعه به یکی از شعب می‌توانید طلا را تحویل داده و آن را تعمیر شده تحویل بگیرید. نکته دیگر، تحویل فاکتور پس از خرید است. حتماً در هنگام خرید فاکتور را تحویل بگیرید چرا که اگر زمانی قصد فروش آن را پیدا کردید، فقط با ارائه فاکتور می‌توانید طلا را بفروشید…!

مواردی که در خرید اکسسوری طلا باید مورد توجه قرار گیرد…!

مشخص کردن هدف خرید اکسسوری طلا

آخرین نکته که امروز برای شما بیان می‌کنیم، مشخص کردن هدف کلی شما برای خرید  اکسسوری طلاست…! اگر شما، می‌خواهید طلا بخرید تا از آن استفاده کنید و لذت ببرید باید قبل از خرید، آن را بدانید؛ حتی ممکن است طلا را برای سرمایه گذاری بخرید و قصد استفاده از آن را نداشته باشید.

قبل از خرید باید هدفتان مشخص باشد تا بهترین انتخاب را داشته باشید!

پاسخ به سوالات متداول

· طلای 24 عیار یا 18 عیار؟

طلای 24 عیار به دلیل نرمی زیاد آن طلای مصرفی و تزئینی نیست و مناسب اکسسوری طلا نمی‌باشد؛ پس بهترین طلا برای ساختن اکسسوری‌های طلا، طلای 18 عیار است.

· چک کردن طلا برای پیدا کردن کد روی آن اهمیت دارد؟

بله، بسیار زیاد. چرا که اصل بودن طلا به بود و نبود همین کدها وابسته است.

· آیا نیاز هست فاکتور طلا را پس از خرید پیش خود نگه داریم؟

بله، چرا که اگر زمانی قصد فروش طلا را داشته باشید، با ارائه فاکتور فقط می‌توانید طلا را بفروشید.

کلام آخر

امروز در مورد 5 نکته مهم و طلایی در هنگام خرید اکسسوری طلا اشاره کردیم. امیدواریم که مطالب آمده در این مقاله، برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را قبل از خرید طلا، آگاه کنیم.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه