دانلود فیلم خارجی رایگان

چگونه با موفقیت آزمون آیلتس را به اتمام برسانیم؟

دسته بندي : گوناگون,⭐ اخبار
تاريخ : 28 مارس

شاید شما هم قصد داشته باشید که در دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی تحصیلات تکمیلی خود را ادامه دهید. در این مواقع باید مدارکی را آماده کنید و اقداماتی را انجام دهید. برای مثال شما باید ترجمه مدارک تحصیلی خود را توسط دارالترجمه‌ها انجام دهید. انگیزه‌نامه خود را بنویسید و با استادان برای اخذ پذیرش تحصیلی صحبت کنید.

چگونه با موفقیت آزمون آیلتس را به اتمام برسانیم؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

یکی دیگر از کارها، شرکت در آزمونی است که میزان تسلط شما به زبان کشور مقصد را نشان دهد. اگر هدف شما ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان است، باید در آزمون تافل یا آیلتس شرکت کنید. آزمون آیلتس آزمونی است که مورد قبول کشورهای انگلیسی زبان بسیاری مانند انگلستان، کانادا، استرالیا و … است.

آزمون آیلتس هر ۴ مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و مکالمه شما در زبان انگلیسی را می‌سنجد. نمره این آزمون بین ۱ تا ۹ است. برای آشنایی با نکاتی که برای موفقیت در آزمون آیلتس باید بدانید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

در جلسه آزمون بر خود آزمون متمرکز باشید نه حواشی و محیط

ذهن انسان ها عادت به خیال‌پردازی دارد. شاید وسوسه شوید که در جلسه آزمون به نمره خود و نتیجه‌ای که در آزمون کسب می‌کنید، فکر کنید. شاید هم ذهنتان درگیر این موضوع شود که ممتحن درباره پاسخ‌های شما چه فکر می‌کند. در کل موضوعات زیادی وجود دارد که ممکن است که در جلسه آزمون ذهنتان را به خود مشغول کند. اما فراموش نکنید که در جلسه آزمون آیلتس فرصتی برای این افکار ندارید.

شما تنها ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه برای پاسخ‌گویی به سوالات آزمون فرصت دارید. این زمان را باید به پاسخ دادن به سوالات آزمون اختصاص دهید نه فکر کردن به موضوعات حاشیه‌ای.

چگونه با موفقیت آزمون آیلتس را به اتمام برسانیم؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

در مواجه با سوالاتی که پاسخ آن‌ها را نمی‌دانید، خونسرد بمانید

در جلسه آزمون آیلتس طبیعی است که جواب چند سوال را ندانید یا با معنی چند کلمه آشنا نباشید. احتمالا هدف شما کسب نمره ۹ آزمون آیلتس نیست و نمره ۷-۷.۵ نیز برایتان نمره‌ای مناسب محسوب می‌شود. هم‌چنین جلسه آزمون آیلتس، مکان مناسبی برای فکر کدن به نقاط ضعف خود نیست.

اگر با سوالی مواجه شدید که پاسخ آن را نمی‌دانستید، خونسردی خود را از دست ندهید. فراموش نکنید که هنوز سوالات زیادی مانده است که باید به آن‌ها پاسخ دهید. بنابراین از آن سوال گذر کنید و به سراغ سایر سوالات بروید. اگر فرصتی اضافه آمد، دوباره به سراغ این سوال بروید و برای پاسخ دادن به آن تلاش کنید.

از مدیریت زمان غافل نشوید

مدیریت زمان نقشی اساسی را برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس شما ایفا می‌کند. بهتر است که قبل از شرکت در آزمون آیلتس، درباره استراتژی مدیریت زمان خود برنامه‌ریزی کنید. برای مثال بعضی از منابع آیلتس می‌گویند که بهتر است که برای تسک۱ رایتینگ آیلتس ۲۰ دقیقه و برای تسک۲ این آزمون، ۴۰ دقیقه زمان بگذارید.

برای تعیین استراتژی خود از یکی از استادان آیلتس یا افرادی که نتیجه خوبی در این آزمون کسب کرده‌اند، راهنمایی بگیرید. البته قبل از شرکت در آزمون آیلتس باید بارها استراتژی خود را در هنگام شبیه‌سازی آیلتس تمرین کنید تا به آن مسلط شوید. این‌گونه استراتژی خود را در شرایط استرس‌آور نیز فراموش نمی‌کنید.

برای موفقیت در آزمون آیلتس از قبل برنامه‌ریزی کنید

آزمون آیلتس آزمونی نسبتا سخت است که زمانی کوتاه هم دارد. هم‌چنین با توجه به هزینه نسبتا زیاد این آزمون، برای موفقیت در این آزمون باید از قبل برنامه‌ریزی کنید. در هنگام تهیه برنامه باید نکات زیر را در نظر بگیرید.

چگونه با موفقیت آزمون آیلتس را به اتمام برسانیم؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

در چه سطحی از زبان انگلیسی هستید؟

تا وقتی که از سطح خود مطلع نباشید، انتخاب منابع و شیوه مطالعه برای شما سخت خواهد بود. اگر از سطح خود در زبان انگلیسی مطمئن نیستید، بهتر است که در یک آزمون تعیین سطح آیلتس شرکت کنید.

قرار است که چه نمره‌ای در آزمون آیلتس کسب کنید؟

منابع و مدت زمان مطالعه برای فردی که قصد کسب نمره ۶.۵ آیلتس را دارد، با فردی که قصد کسب نمره ۷.۵ آیلتس را دارد، با هم متفاوت است. واضح است که هر چه نمره درخواستی شما بالاتر باشد، زمان بیشتری را باید برای مطالعه و تمرین صرف کنید و از منابع پیشرفته‌تری باید استفاده کنید.

چند ساعت زمان آزاد دارید؟

هنگام برنامه‌ریزی برای مطالعه و آماده شدن برای آزمون آیلتس، مشخص کردن میزان ساعات آزاد شما بسیار مهم است. برنامه مطالعه شما باید منطقی باشد. اگر در روز کلا ۵ ساعت زمان آزاد دارید، نمی‌توانید که کل ۵ ساعت را به مطالعه برای آزمون آیلتس اختصاص دهید.

اگر برنامه شما بیش از حد سنگین یا سبک باشد، پس از مدتی از انجام آن خسته و دلزده می‌شوید و آن را رها می‌کنید. بنابراین واقع‌گرانه برنامه‌ریزی کنید.

از چه شیوه و منابعی برای آماده شدن برای آزمون آیلتس استفاده می‌کنید؟

انتخاب شیوه و منابع مناسب یکی از مهم‌ترین گام‌ها در برنامه‌ریزی برای موفقیت در آزمون آیلتس است. منابع آفلاین و آنلاین متعددی برای آماده شدن برای آزمون آیلتس وجود دارد. شاید تعدد منابع موجب سرگردانی شما شود اما این سردرگمی تنها باعث هدر رفتن زمان شما می‌شود. از استادان و مشاوران آیلتس کمک بگیرید و با توجه به سطحتتان در زبان انگلیسی و هدفتان، یک منبع را مشخص کنید.

اگر با منبع موردنظر ارتباط برقرار نکردید، بعدا آن را تغییر دهید. در هنگام انتخاب منبع توجه داشته باشید که شما باید هر ۴ مهارت خود را هم‌زمان تقویت کنید. بنابراین از انواع منابع مانند کتاب‌ها، پادکست‌ها، ویدئوها و … با هم استفاده کنید.

چگونه با موفقیت آزمون آیلتس را به اتمام برسانیم؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

یکی دیگر از شیوه‌های آمادگی آزمون آیلتس، شرکت در کلاس آیلتس است. کلاس آیلتس رقیب سایر منابع آموزشی نیست بلکه تمامی این منابع و شیوه‌های آموزشی مکمل هم هستند. بعضی افراد به علت این‌که در طول روز زمان کمی دارند، مایل به شرکت در کلاس آیلتس نیستند. برای این افراد نیز گزینه‌ کلاس آیلتس آنلاین وجود دارد.

یکی از بهترین موسساتی که کلاس آیلتس آنلاین برگزار می‌کند، دبستان ترجمیک است. در ادامه به ویژگی‌های این موسسه در برگزاری کلاس آیلتس آنلاین می‌پردازیم.

کلاس آیلتس آنلاین در موسسه دبستان ترجمیک

ترجمیک یک موسسه خدمات زبانی است که به ارائه خدمات زبانی مانند ترجمه، ویرایش و تولید محتوا و برگزاری دوره‌های آنلاین آیلتس و زبان‌های خارجی می‌پردازد. با توجه به شناخته‌‌ بودن ترجمیک در زمینه زبان، گواهی این موسسه نیز از اهمیت و اعتبار بالایی برخوردار است.

دوره‌های آنلاین دبستان ترجمیک در سطح‌های مختلفی مانند مقدماتی، متوسط و پیشرفته برگزار می‌شود. در سطح مقدماتی نمره شما از ۴ به ۵، در سطح متوسط نمره شما از ۵ به ۶.۵ و در سطح پیشرفته نمره شما از ۶ به ۷ افزایش می‌یابد.

هم‌چنین در این موسسه تعیین سطح هم انجام می‌شود. تعیین سطح دبستان ترجمیک به سه شیوه تلفنی، تستی آنلاین و حضوری انجام می‌شود. تعیین سطح این موسسه در اسرع وقت و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود بنابراین سریعا از سطح خود مطلع خواهید شد.

فیلم تمامی دوره‌ها ضبط می‌شوند و در پنل شما قرار می‌گیرند. هزینه کلاس آیلتس آنلاین در دبستان ترجمیک کاملا مناسب است.

همکاری با استادان مجرب و حرفه‌ای در زمینه تدریس آیلتس، کیفیت آموزش آیلتس را در ترجمیک تضمین می‌کنند. اگر هدف شما موفقیت در آزمون آیلتس است، کلاس آیلتس آنلاین ترجمیک را از دست ندهید! برای موفقیت در آزمون آیلتس به تلاش و مطالعه زیادی نیاز دارید بنابراین مسیر آموزش آیلتس را از همین حالا شروع کنید.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي