دانلود فیلم خارجی رایگان

6 انیمیشن برتر ایرانی تا سال 1402

تاريخ : 27 آوریل

انیمیشن های ایرانی در سالیان جدید پیشرفت جدی ای کردند، طوری که توانسته اند در عرصه های بین المللی هم مطرح شوند. اتفاقاتی که امروز در سینمای انیمیشن و پویانمایی داخلی در حال رقم خوردن است تا به امروز بی سابقه بوده و روز به روز هم در حال گسترش است. در این مقاله به معرفی ۶ مورد از بهترین انیمیشن های ایرانی تا سال ۱۴۰۲ می پردازیم.

۱- انیمیشن بچه زرنگ

6 انیمیشن برتر ایرانی تا سال 1402, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

سال انتشار۲۰۲۳ (۰۲-۱۴۰۱)

نام انگلیسی: Nimble

کارگردان: هادی محمدیان، بهنود نکویی، محمدجواد جنتی

تهیه کننده: حامد جعفری

صدا پیشگان: هومن حاجی عبداللهی، جواد پزشکیان، هدایت هاشمی، میرطاهر مظلومی، ژرژ پطروسی، مینا قیاسپور

داستانانیمیشن بچه زرنگ داستان کودکی است که به دنبال قهرمان بودن است و قهرمان بازی‌اش باعث ایجاد دردسرهایی برای خود و دیگران می‌شود. این دردسرها این بار گریبان‌گیر گونه ای از حیوانات می‌شود که آخرین گونه از نوع خودشان و نسل منقرض شده‌شان هستند. محسن همان بچه زرنگ، پسری بازیگوش که می‌تواند با حیوانات صحبت کند و همین قدرت باعث شده تا به دنبال نجات جنگل و حیوانات از دست شکارچیان باشد.

۲- انیمیشن پسر دلفینی

6 انیمیشن برتر ایرانی تا سال 1402, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

سال انتشار۲۰۲۲ (۱۴۰۱)

نام انگلیسی: Dolphin Boy

کارگردان: محمد خیر اندیش

تهیه کننده: محمد امین همدانی

صدا پیشگان: ثریا قاسمی، نادر سلیمانی، ناهید امیریان

امیتاز در IMDb (نمره): ۶.۳

میزان فروش کل: ۱۸,۸۲۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

داستانهواپیمایی در دریا سقوط می‌کند. یک دلفین (سفید) به همراه مادرش (نانا) نوزاد انسانی (پسر دلفینی) را در دریا پیدا می‌کند و از او مراقبت می‌کنند. سر انجام پسر دلفینی بزرگ می‌شود و بعداز اینکه متوجه می‌شود که او یک انسان است به دنبال پیدا کردن مادرش از دریا خارج شده و راهی جزیره می‌شود. او توسط ناخدا مروارید نگهداری می‌شود. پسر دلفینی در مسابقه جمع‌آوری مروارید شرکت می‌کند. او توسط دزدان دریایی که برای بی‌بی زار کار می‌کنند، دزدیده می‌شود.

پسر دلفینی از معدود کاراکتر های سینمای کودک و نوجوان است که محصولات و کالاهای آن در ایران تولید شده است. محصولات پسر دلفینی شامل نوشت افزار، دفاتر، میز تحریر، لیوان و کتاب های رنگ آمیزی پسر دلفینی در فروشگاه ماروک موجود و برای خرید اینترنتی آماده هستند.

6 انیمیشن برتر ایرانی تا سال 1402, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

از جمله محصولات پسر دلفینی پر طرفدار و جدید، می توان به اکشن فیگور های پسر دلفینی آن اشاره کرد که توسط فروشگاه ماروک عرضه شده است.

۳- انیمیشن لوپتو

سال انتشار۲۰۲۲ (۱۴۰۱)

کارگردان: عباس عسکری

نویسنده: عباس عسکری، فرشاد امین زاده، محمد حسین صادقی

تهیه کننده: محمد حسین صادقی

خلاصه داستان: داستان انیمیشن لپتو داستانِ اسباب بازی‌هایی است که به دست بیماران یک آسایشگاه روانی ساخته می‌شوند.

داستان: انیمیشن لوپتو داستان زندگی آقای کمالی را روایت می‌کند که در دوران جوانی عاشق دختر جوانی بود که بعد از سختی بسیار موفق به ازدواج با او شد. سختی‌هایی که آقای کمالی برای رسیدن به همسرش پشت سر گذاشت به او ثابت می‌کند که مشکلات زندگی با صبر و امیدواری حل‌شدنی خواهند بود. آقای کمالی بعد از مدت‌ها همسرش را از دست می‌دهد اما یادگار همسرش که یک ایده‌ی جدید و انسانی بود در آسایشگاه روانی باقی می‌ماند. موضوع از این قرار است که آن‌ها تصمیم داشتند برای بهبود حال بیماران، به‌جای توسل به قرص و دارو آن‌ها را مشغول به کار کنند و از توانایی و استعدادهایشان برای خلق محصول استفاده کنند. درنتیجه آقای کمالی با همکاری بیماران شروع به ساخت اسباب‌بازی‌هایی به‌نام لوپتو می‌کند. این اسباب‌بازی‌ها مورد استقبال بسیار زیادی قرار می‌گیرند و دشمن‌های بسیاری در مسیر آن‌ها سبز می‌شوند. یک شخصیت شرور با حیله‌گری در قالب یک بیمار وارد آسایشگاه می‌شود و ابزار کار آن‌ها را دچار اختلال می‌کند و درنتیجه‌ی این عمل، لوپتو به محصولاتی خطرناک و بی‌کیفیت بدل می‌شود که صدای اعتراض پدر و مادرها را درمی‌آورد. این اتفاق منجر به پلمپ شرکت اسباب‌بازی و غم و اندوه بسیار برای آقای کمالی و بیماران آسایشگاه می‌شود.

۴- انیمیشن آخرین داستان

6 انیمیشن برتر ایرانی تا سال 1402, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 • سال ساخت۱۳۸۷-۱۳۹۶
 • نام انگلیسی: The Last Fiction
 • کارگردان: اشکان رهگذر
 • برمبنای: شاهنامه فردوسی
 • صدا پیشگان: پرویز پرستویی، لیلا حاتمی، حامد بهداد، باران کوثری، اشکان خطیبی
 • امیتاز در IMDb (نمره): ۶.۹
 • میزان فروش کل: ۴۸۸,۵۵۵,۰۰۰ تومان
 • خلاصه داستان: داستان انیمیشن آخرین داستان برداشت آزادی است از دوران فرمانرایی ضحاک به ایران.

داستان: در دورانی که سایه «اهریمن» بر سرزمین‌ها سیطره یافته، «جمشید شاه» با سپاهی متشکل از متحدانش و با تکیه بر فرّ ایزدی خود در مقابل سپاهیان اهریمن صف آرایی می‌کند، به خواست «یزدان» جمشید شاه بر اهریمنیان پیروز می شود. جمشید بر تخت شاهنشاهی تکیه زده و مغرور از پیروزی، خود را دارای فر ایزدی می‌داند. وی متحدان را برای اشغال سرزمین‌های دیگر و شکار اهریمن فرا می‌خواند اما یزدان از وی روی برگردانده و فرّ و فراست و تاج و تخت جمشید را از وی می‌ستاند.

جمشید تنها، گرفتار طمع و جنونی سیری ناپذیر می‌شود. وی دخترش «شهرزاد» را تنها می‌گذارد و به شورای وزراء وصیت می‌کند تا در زمان غیابش «مرداس» متحد و والی سرزمین‌های جنوبی بر تختش تکیه زند. جمشید شاه فردای همان روز با سپاهی از غیورترین سربازانش برای شکار اهریمن عازم سرزمین‌های شمالی می‌شود و دیگر هیچ‌گاه باز نمی‌گردد. مرداس مرده‌است و به دستور شورا تنها فرزند و جانشینش «ضحاک» به نیابت از پدر بر تخت جمشید تکیه می‌زند، اما صد افسوس که وجود ضحاک، آبستن پاره‌ای از تاریکیست. تاریکی وجود ضحاک بر شهر چیره می شود و جمکرد در تاریکی و ترس غوطه ور می‌شود. اما دگر بار چرخش ایام به گردش درمی آید و با رفتن جمشید کودکی در دل مردمان سرزمین «جمکرد» و در آغوش کشاورز زاده‌ای متولد می‌شود که نامش را «آفریدون» می‌گذارند…

۵- انیمیشن شاهزاده روم

6 انیمیشن برتر ایرانی تا سال 1402, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 • سال ساخت۱۳۹۴
 • نام انگلیسی: Princess of Rome
 • کارگردان: هادی محمدیان
 • برمبنای: شاهنامه فردوسی
 • صدا پیشگان: مریم شیرزاد، ناصر طهماسب، منوچهر والی زاده، اکبر منانی، حسین عرفانی
 • میزان فروش کل: ۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • خلاصه داستان: قصه ی عاشقی و دلدادگی بانویی پاک‌دامن و مسیحی از سلاله شمعون از حواریون مسیح است که با مردی از نوادگان پیامبر اسلام ازدواج میکند.

داستان: انیمیشن شاهزاده روم داستان عاشقی و دلدادگی شاهزاده ای پاکدامن مسیحی به نام ملیکا را روایت می‌کند که از تبار پدر از نوادگان یشوعا وصی عیسی و از تبار مادر نواده قیصر روم است. سرنوشت این بانو به گونه‌ای رقم می‌خورد که وی نهایتاً به بلاد اسلامی عزیمت می‌کند. این پرنسس مسیحی نهایتاً پس از آنکه به همسری امام یازدهم شیعیان در می‌آید، مادر منجی بشریت می‌گردد….

۶- انیمیشن ببعی و ببعو

سال ساخت۱۳۹۷

کارگردانعباس عسکری

نویسندهشیوا حاجیانی، مهدی مداحی گیوی

تهیه کننده: محمد مهدی مشکوری

کمپانی سازندهشبکه پویا

صداپیشگان: صدا پیشگان: مهوش افشاری، امیرحکیمی، مریم رادپور، زهره اسدی، شیلا آژیر، (استودیو آریان)

داستان:  این انیمیشن در فضای فانتزی برای مخاطب خردسال ساخته‌شده است. ببعی و ببعو دو خواهر گوسفند هستند که در کنار پدر و مادرشان مسائل مختلفی را یاد می‌گیرند. به‌عنوان‌مثال روزی ببعی مریض می‌شود و پدر و مادر با ترفندی به او یاد می‌دهند که باید داروهایش را سر موقع بخورد تا خوب شود. همچنین ببعی و ببعو یاد می‌گیرند که باید در دوران کرونا در صورت لزوم بیرون بروند و حتماً دوستانشان که شامل ماسک و دستکش و ژل هست را با خود به همراه ببرند. این انیمیشن در مورد بدغذایی و شیطنت و آداب معاشرت و… هم راه‌کارهای عملی هم به پدر و مادر وهم به بچه‌ها می‌دهد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي