قیمت روز میلگرد ، توری فنس و توری سرندی

میلگرد از جمله رایج‌ترین محصولات نهایی خط نورد گرم است که در ساختمان وظیفه مهمی را بر عهده دارد. ایمنی و استحکام سازه‌های بتنی بیش از همه به کاربرد انواع میلگرد در این حوزه مربوط می‌شود. چرا که مقاومت کششی پایین بتن بارها موجب فروپاشی ساختمان پس از وقوع حوادث مخربی چون زلزله شده است ، در ادامه با ما همراه باشید .

قیمت روز میلگرد ، توری فنس و توری سرندی

انواع میلگرد 

همان‌طور که پیش از این به آن اشاره شد، میلگرد توسط کارخانه‌های مختلف تولید می‌شود. این تنوع موجب کاربرد میلگرد در بخش‌های مختلف صنعت می‌گردد. به طور مثال در تولید انواع سیم خاردار می‌توان از این محصول استفاده کرد.

نواع میلگرد به دو گروه اصلی ساده و آجدار تقسیم می‌شود. میلگرد آجدار نیز بر اساس شکل آجی که بر روی بدنه حک می‌شود، انواع مختلفی دارد. به طور کلی میلگردها براساس استاندارد تولید به شرح زیر است:

  • میلگرد ساده یا A1
  • میلگرد آجدار مارپیچ یا A2
  • میلگرد آجدار جناغی یا A3
  • میلگرد آجدار مرکب یا A4

 

قیمت میلگرد 

قیمت میلگرد بر اساس کیفیت ، نوع ، ابعاد و قطر آن متفاوت است. در حال حاضر قیمت میلگرد به دلایل مختلفی از قبیل قیمت مواد و لوازم اولیه ، هزینه نقل و انتقال و نرخ ارز در حال نوسان است. به دلیل استفاده زیاد از این محصول در صنایع مختلف همچون ساختمان سازی ، نوسانات قیمتی آن تاثیر چشمگیری بر محاسبات مالی و بودجه مورد نیاز پروژه ها خواهد گذاشت. همانطور که پیش از این گفتیم, قیمت میلگرد یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت سازه ها به شمار می آید .

 

نگهداری از میلگرد

هنگامی که شرکت ساخت و ساز میلگردها را دریافت می‌کند باید آن ها را روی پالت های چوبی یا یک سطح بالا آمده غیر فلزی قرار داده شود. انبار کردن آن ها در این شرایط باعث جلوگیری از زنگ زدگی به مرور زمان توسط آب های زیرزمینی می‌شود.

هنگام انبار کردن میلگرد بر روی پالت های چوبی یا یک سطح بالا آمده غیرفلزی حتما آن ها را با یک روکش ضد آب بپوشانید.

بر گوشه های روکش بلوکه های سنگین قرار دهید تا به خوبی از میلگرد محافظت کند. قرار دادن طولانی مدت آنها در محیط باز می‌تواند باعث زنگ زدی شود و سطح بهره وری آن را پایین بیاورد.

قیمت روز میلگرد ، توری فنس و توری سرندی

خرید فنس

فنس توری یا فنس باغی که با عنوان توری حصاری یا فنس فلزی نیز شناخته می‌شود از بافتن سیم مفتول گالوانیزه یا سیاه ساخته می‌شود و از آن برای فنس‌کشی یا حصارکشی دور باغ و محوطه‌ها استفاده می‌شود .

فروش این محصول به مشتریان در سه قابل تعریف است، این تقسیم‌بندی تحت اثر عواملی همچون محل خرید و فروش (بزار داخلی یا خارجی) و حجم بار تعیین می‌شوند، در نهایت به صورت کیلویی، تناژ و یا متر مربعی به فروش می‌رسد، اگر فروش محصول در بازار داخلی و حجم بار کم باشد قیمت هر متر فنس محاسبه می‌شود، اگر بار صادراتی باشد خریدار از تخفیف ویژه بهره‌مند خواهد شد. نوع دیگر خرید و فروش به صورت قیمت هر کیلو فنس است که می‌بایست حجم بار بیش از یک تن باشد .

از مهمترین نکاتی که باید در زمان خرید در نظر داشته باشید، این است که تفاوت فنس گفته شده در طول عمر محصولات، مقاومت آنها در برابر خوردگی و اکسیداسیون و در نهایت کاربرد آن‌ها است. برای مثال فنس ساخته شده با مفتول سیاه، بخاطر پایین بودن قیمت مفتول آرماتور بندی و سیم قالب بندی، قیمت فنس پایینتر و کمترین مقاومت در برابر خوردگی را دارد. در نقطه مقابل آن توری حصاری گالوانیزه با روکش PVC است که از مقاوم ترین نوع می‌باشد .

 

توری سرندی چیست ؟

توری سرندی مانند یک ورق مشبک میباشد که از ترکیب مفتول ها ایجاد میشود، مفتول ها را در کنار هم میبافند و نهایتا توری سرندی تولید میشود. بعد از بافته شدن مفتول ها، فضاهای خالی ایجاد میشود که به این فضاهای خالی چشمه میگویند. وجود چشمه ها، باعث ایجاد انعطاف پذیری در توری میشود و میتوان به عنوان صافی و غربالگر از توری استفاده کرد. اگر مفتول های استفاده شده در توری، موج دار باشد، مقاومت توری و یکنواختی چشمه ها را افزاش میدهد .

قیمت روز میلگرد ، توری فنس و توری سرندی

قیمت توری سرندی 

توری سرندی یک محصول پر کاربرد و متنوع در صنایع مختلف است. این نوع توری در جنس ها و با سایز‌های چشمه مختلفی تولید میشود. برای مصارف مختلف از توری سرندی با چشمه های متفاوت استفاده میشود. به عنوان مثال برای غربال گری دانه های قهوه از توری سرندی با چشمه های مناسب دانه های قهوه استفاده میشود .

توری سرندی به طور عمده در صنایع به منظور سرند کردن خاک، شن، ماسه و انواع مصالح مورد استفاده قرار می گیرد که با مفتول هایی با ضخامت های مختلف و سایز چشمه های متفاوت تولید می شود. قیمت توری سرندی بر این اساس تعیین میشود توجه به آن برای خرید و فروش توری سرندی الزامی است.

 

خرید آنلاین آهن آلات از فولادین 

برای استعلام قیمت ، خرید و مشاوره می توانید با کارشناسان فروش فولادین به شماره 02171057155 تماس حاصل نمایید و یا اطلاعات تماس خود را در صفحه نخست وبسایت ثبت نمایید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی با شما تماس حاصل نمایند :

fuladin.com فولادین ، خرید اینترنتی آهن آلات 

02171057155

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه