مطالب پيشنهادي

دوست بی معرفت و بی وفا به چه کسی گفته می‌شود؟

دسته بندي : رپورتاژ آگهی
تاريخ : 10 اکتبر
بازديد : 90

دوست بی معرفت و بی وفا به چه کسی گفته می شود؟ بعضی اوقات با دوستان خود اختلاف نظر دارید و دچار چالش ها و مشکلاتی می شوید و ممکن است در روابط دوستانه شما مشکلاتی به وجود آید و از دوست خود ناراحت شوید و تصمیم بگیرید رابطه خود را با او کمتر کنید.

برای بی وفایی و بی معرفتی دلایل مختلفی وجود دارد و ممکن است به خاطر رفتار نامناسب دوستتان یا رفتار خودتان باشد پس شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید رابطه را ادامه دهید یا آن را قطع کنید.

پس عواقب تصمیم با خودتان خواهد بود .برای اینکه در این مورد دچار آسیب نشوید و مشکلات دیگری برای شما به وجود نیاید بهتر است از یک روانشناس کمک بگیرید. در ادامه این مسئله را مورد بررسی قرار می دهیم.

نشانه‌های دوست بی معرفت و بی وفا چیست؟

دوست بی معرفت و بی وفا به چه کسی گفته می‌شود؟, جدید 99 -گهر

هر فرد در زندگی با آدم های زیادی سروکار دارد و با بسیاری از آن ها روابط صمیمی تری دارد که به عنوان دوست می شناسد اما بعضی اوقات از دوستش بی وفایی و بی معرفتی می بیند که زیاد خوش آیند نیست.

از نظر روانشناسی به دوست بی معرفت و بی وفا سایه گفته می شود. جون در لحظات شادی و جشن در کنار فرد است و خوش گذرونی می کند اما در شرایط سخت زندگی و یا هنگامی طرف به مشکل یا مسئله ای برخورد کرد از او دوری می کند یا کلا در آن دوره زمانی ناپدید می شوند.

گاهی در رابطه خود با رفتارهایی رو به رو می شویم که آن رفتارها درست نمی باشد و بهتر است با آن فرد قطع رابطه کنیم. دوستان بی وفا و بی معرفت معمولا دروغگو هستند و در مورد مسائل زندگی خود با شما روراست نیستند و دروغ می گویند و به این افراد نمی شود اعتماد کرد.

در زیر با نشانه های دوست بی معرفت و بی وفا بیشتر آشنا شوید

۱ – دچار عشق یک طرفه نشوید.

۲ – با حرف هایش شما را آزار می دهد و به شما نیش و کنایه و طعنه می زند.

۳ – راز شما را فاش می کند و راز نگهدار نمی باشد.

۴ – با فرد مورد علاقه شما قرار ملاقات می گذارد.

۵- شما را مورد تمسخر، توهین و تحقیر قرار می دهد.

۶ – زمانی که با او هستید شاد و خوشحال نیستید و احساس ناراحتی و افسردگی می کنید.

۷ – حسود است و با حسادتش شما را اذیت می کند.

۸ – احساس می کنید که تغییراتی در او به وجود آمده و شخصیت سابقش را ندارد و با رفتارهایش شما را اذیت می کند. و رفتار نادرستی دارد.

۹ – هنگامی که به مشکلی برخورد می کنید و از او کمک می خواهید ناپدید می شود و از شما دوری میکند.

۱۰ – اندیشه و عقاید شما را قبول ندارد و آن ها را مورد قضاوت قرار می دهد.

۱۱ – ضعف های شما را می شناسد و آن ها پررنگ تر می کند و اشتباهات شما را بزرگ جلوه می دهد.

۱۲ – در برابر اتفاقات و مسائل پیش آمده هرگز از شما دفاع نمی کند و شما را مقصر می داند.

۱۳ – به قول هایش عمل نمی کند و با حرف هایش شما را آزار می دهد و زخم زبان می زند.

۱۴ – شخصیتی دروغگو دارد و درمورد مسائل زندگی اش به شما دروغ می گوید.

شما باید اطرافیان و دوستان خود را به خوبی بشناسید تابتوانید تشخیص دهید کدام رابطه درست است و باید ادامه پیدا کند و کدام رابطه باید تمام شود. چون انتخاب درست باعث می شود به آسیب کمتری دچار شوید.

چرا دوستم بعد از مدتی بی معرفت و بی وفا شده ‌است؟

دلایل زیادی برای بی معرفتی و بی وفایی دوستان شما وجود دارد و یکی از این دلایل رفتار نامناسب خود شما می باشد ممکن است توقع و انتظاری بیش از حد از دوستتان داشته باشید تا همیشه همراه شما باشد و به دستورات و فرمایشات شما توجه کند و موجب ناراحتی شما نشود.

رازهای زندگی خود را به دوستان خود نگویید چون ممکن است برداشت های متفاوتی داشته باشند و باعث سوتفاهم شود و بر ضد زندگی شما از آن استفاده کنند پس هر چند با دوستان خود رفیق هستید ولی کل مسائل زندگی خود را با آن ها در میان نگذارید.

دوست بی معرفت و بی وفا به چه کسی گفته می‌شود؟, جدید 99 -گهر

با دوست بی معرفت و بی وفای خود چگونه رفتار کنیم

باید این نکته را در نظر داشته باشید که افراد بی معرفت معمولا نیازهای خود را در اولویت قرار می دهند و به دیگران توجهی نمی کنند و بیشتر سعی دارند از شما سواستفاده کنند تا کارهای خود را پیش ببرند و وقتی شما با مشکلی رو به رو شدید خود را کنار می کشند و ناپدید می شوند.

وقتی شما با این افراد در ارتباط هستید بهتر است از آن ها فاصله بگیرید و مثل آن ها عمل نکنید زیرا در این صورت هیچ فرقی با آن ها نخواهید داشت. پس رفتارهای ناپسندشان را به آن ها یادآوری کنید و هنگامی که رفتار اشتباهی را انجام می دهند به آن ها بگویید و اگر متوجه شدید که او نمی خواهد رابطه اش را با شما قطع کند اما شما در اولین فرصت از او جدا شوید و به رابطه خود پایان دهید.

اگر با دوست خود حرف زدید و رفتارهای اشتباهاش را به او یادآوری کردید و او تغییر کرد باید توجه داشته باشید که ایا به خاطر احترام و ارزششی که برایتان قائل است این تغییر در رفتارش به وجود آمده یا رفتارش نمایشی است و قصد و هدف دیگری دارد که می خواهد با نشان دادن رفتار خوبش به آن هدف برسد.

باید بتوانید این مسائل را تشخیص دهید و اگر متوجه شدید که از روی صداقت با شما است و رفتارش به طور واقعی تغییر کرده می توانید او را به عنوان دوست قبول کنید و رابطه خود را با او ادامه دهید.

نکات مهم برای ازدواج موفق چیست؟

دوست بی معرفت و بی وفا به چه کسی گفته می‌شود؟, جدید 99 -گهر

چگونه باید با دوست بی معرفت و بی وفا خود قطع رابطه کنیم؟

بسیاری از افراد شاید برایشان سخت باشد که بتوانند با کسی قطع رابطه کنند هرچند آن طرف  رفتار ناشایستی داشته باشد چون ممکن است احساس کنند که مخاطبشان ناراحت می شود.

اما شما باید با روش هایی که بتوانید به درستی قطع رابطه کنید آشنا شوید و حتما نباید مستقیم به طرف بگویید که نمی خواهید با او در ارتباط باشید بلکه می توانید کم کم رابطه خود را با او کاهش دهید و هیچوقت به خاطر حسادت و وسوسه دیگران به رابطه خود پایان ندهید و مراقب باشید در تله دوستی‌های مشترک و دعواهای دیگران نیافتید و به خاطر وسوسه آن‌ها؛ دوستی خود را با دوست دیگران قطع نکنید. و باید مطمئن شوید که احساسی و از روی عصبانیت تصمیم نمی‌گیرید.

بلکه تصمیم منطقی بگیرید و به تصمیم خود پایبند باشید و بعد از اتمام رابطه احترام دوستتان را نگه دارید و رازها زندگی اش را بر ملا نکنید و درد دل هایی که با شما کرده را به دیگران نگویید و از حرف هایش سو استفاده نکنید.

باید این نکته را در نظر بگیرید و مراقب باشید پس از قطع رابطه، احساس کمبودها و تنهایی می‌تواند آزار دهنده باشد؛ بنابراین پیش از تحمل هرگونه کمبود فکر کنید و درست تصمیم بگیرد ، که هنگامی می خواهید با دوستتان قطع رابطه کنید دوباره نمی توانید به رابطه برگردد و دوستی خود را ادامه دهید چون در این صورت به تصمیم خود بی احترامی کرده اند و به دوست خود نشان می دهید که به حرف های شما اعتمادی نکند و ممکن است دوباره بی معرفتی خود را شروع کرده و رفتارهای ناپسندی را انجام دهد.

در دوستی‌های بعدی، در انتخاب و شروع دوستی بیشتر دقت کنید. برای این کار بهتر است ابتدا به یک خودشناسی برسید.

 

سوالات متداول

دوستی دارم که رفتارهای ضد و نقیضی همواره از خود نشان می‌دهد زمانی بسیار با معرفت و صمیمی و زمانی دیگر تبدیل به دوست بی معرفت و دو رویی می‌شود ؛ نمی‌دانم چکار کنم؟

این دوستان معمولا منفعت طلب هستند و اگر خواسته ای داشته باشند تا به کمک شما بخواهند انجام دهند بسیار مهربان و دوست داشتنی می شوند و اگر شما درخواستی از آن ها داشته باشید و ارزش و موقعیت خود را در خطر ببینند با شما بدرفتاری می کنند یا پنهان می شوند شما می توانید با کمک مشاور و روانشناس رفتار دوستانتان را ریشه یابی کنید و بهترین تصمیم را بگیرید.

منبع: سایت مرکز مشاوره ازدواج

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي