قرص اس دی اف ۱۰۰ + کاربرد، نحوه مصرف و عوارض

خوانندگان عزیز برای اطلاع از کاربرد، نحوه مصرف و عوارض قرص اس دی اف ۱۰۰ همراه این پست از گهر باشید. قرص Sdf 100 MG حاوی سیلدنافیل است. دقت نمایید که این قرص بیشتر به عنوان قرص آبی شناخته می شود. این یک داروی موثر برای درمان اختلال نعوظ (ED) در مردان است. اختلال نعوظ وضعیتی است که در آن مرد قادر به دستیابی یا حفظ نعوظ مناسب برای مقاربت جنسی نیست.

کاربرد، نحوه مصرف و عوارض قرص اس دی اف ۱۰۰

 

قرص اس دی اف (سیلدنافیل) برای بهبود و درمان نعوظ و برطرف نمودن مشکلات جنسی می‌باشد. درمان ناتوانی جنسی با سیلدنافیل یا قرص اس دی اف امکان پذیر بوده و این دارو با تحریک جریان خون در آلت تناسلی، نعوظ را راحت می‌کند.

اختلال نعوظ یک مشکل جنسی رایج در مردان است که شیوع آن با افزایش سن بیشتر می‌شود. تخمین زده می‌شود که نزدیک به ۳۰ میلیون مرد در آمریکا و بیش از ۱۰۰ میلیون مرد در سرتاسر جهان از اختلال نعوظ رنج می‌برند. یک تحقیق بسیار بزرگ در ایالات‌متحده بیان داشت که در حدود ۵۰ درصد از مردان ۴۰ تا ۷۰ ساله درجاتی از اختلال نعوظ را تجربه می‌کنند.

قرص اس دی اف چیست ؟

این محصول همان سیلدنافیل ۱۰۰ میلی‌گرم است و در بسته‌بندی آن ۸ عدد قرص موجود است که هرکدام از آن‌ها حاوی سیلدنافیل به‌صورت ملح سیترات هستند. این قرص اثر شل کنندگی عضلات کورپوس کارورنوسوس و تجمع خون در سینوزوئیدها را داشته و درنهایت erection یا همان نعوظ را در پی دارد.

سیلدنافیل اثر ریلکسیشن مستقیم روی کورپوس کاورنوزوم ندارد اما از طریق مهار فسفو دی استراز ۵ سبب افزایش اثرات نیتریک اکساید می‌شود. نیتریک اکساید سطوح cGMP را افزایش داده، عضلات صاف منبسط‌شده و میزان خون ورودی به کورپوس کاورنوزوم افزایش می‌یابد. تحریک جنسی منجر به ریلیز موضعی نیتریک اکساید خواهد شد. مهار فسفو دی استراز ۵ توسط سیلدنافیل سبب افزایش سطوح cGMP در کورپوس کاورنوزوم می‌شود.

قرص اس دی اف پس از مصرف خوراکی به‌سرعت جذب بدن شده و در مدت‌زمانی کوتاه نتایج رضایت‌بخش خود را نشان می‌دهد. متابولیزاسیون این دارو توسط سیستم P۴۵۰ کبدی به‌ویژه CYP3A4 و CYP2D6 صورت می‌گیرد و نیمه‌عمر آن حدود ۴ ساعت تخمین شده است. افزایش فشارخون شریانی ریوی، درمان اختلال نعوظ و تحریک جنسی از مزایای استفاده از این قرص به شمار می‌آید.

عوارض قرص اس دی اف

 • 1- سردرد و سرگیجه
 • 2- افزایش حساسیت به نور
 • 3- تاری دید
 • 4- گرگرفتگی
 • 5- ناراحتی معده

دقت داشته باشید که شما حتماً به دستور پزشک باید این دارو را مورد مصرف قرار دهید و در صورت برخورد با عوارض جانبی پیش از هر اقدام نیز وی را در جریان بگذارید. فعالیت جنسی فشار واردشده به قلب را زیاد می‌کند؛ از این‌رو اگر با ناراحتی‌های قلبی مواجه هستید، باید بااحتیاط به سراغ مصرف قرص سیلدنافیل بروید.

تداخل دارویی

قرص اس دی اف مرهم دارو هم‌زمان با دیگر داروهایی که روی نعوظ تأثیر دارند، نباید مورد مصرف قرار گیرد. همچنین پیش از استفاده از این دارو باید فهرستی از داروهای مورداستفاده خود را در اختیار پزشک قرار دهید تا ازلحاظ تداخل دارویی آن‌ها را موردبررسی قرار دهد. فراموش نکنید که گاه مصرف هم‌زمان برخی داروها در کنار یکدیگر می‌تواند احتمال بروز عوارض جانبی را چندین برابر بیشتر کند. بعضی از داروهایی که ممکن است با سیلدنافیل تداخل داشته باشند، به شرح زیرند:

 • 1- داروهای فشارخون
 • 2- داروهای ضد قارچ آزول
 • 3- مهارکننده‌های پروتئاز ویروس هپاتیت C
 • 4- برخی از آنتی‌بیوتیک‌ها
 • 5- داروهای مسدودکننده آلفا (مانند دوکسازوزین، تامسولوزین)
 • 6- مهارکننده‌های پروتئاز HIV
نحوه مصرف قرص اس دی اف برای مردان

بهترین زمان برای مصرف سیلدنافیل حدوداً ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از شروع رابطه‌ ی جنسی هست اگرچه یک ساعت زمان مناسب‌ تری است.

نکته مهمی که باید به آن توجه نمایید این‌که برخلاف تصور عموم مردم که فکر می‌کنند سیلدنافیل باعث افزایش فشارخون می‌شود بایستی گفت ازآنجایی‌ که سیلدنافیل باعث اتساع عروقی می‌شود لذا منجر به افت فشارخون می‌شود نه افزایش فشارخون.

اگر فردی به دنبال مصرف سیلدنافیل دچار افت فشارخون شد توصیه می‌شود دراز کشیده و پای خود را بالا بگیرد و اگر افت فشارخون شدید بود با مراجعه به پزشک سرم وریدی و داروهای بالابرنده فشارخون دریافت نماید.

قرص اس دی اف بر روی قلب و عروق بی‌خطر هست اگرچه باید توجه داشت که خود فعالیت جنسی می‌تواند با خطرات قلبی عروقی همراه باشد و از طرفی با توجه به تداخل این دارو با برخی داروهای دیگر توصیه می‌شود تا مردان قبل از شروع به مصرف این دارو توسط متخصص قلب و عروق ارزیابی شوند.

این دارو باعث افزایش سکته‌ی قلبی یا مرگ نمی‌شود. همچنین در افراد با بیماری عروق کرونری قلب یا نارسایی قلب، این دارو باعث بدتر شدت ایسکمی (کاهش خون‌رسانی به قلب)، انقباض عروق کرونری یا بدتر شدت وضعیت همودینامیک در تست ورزش یا کاتتریازسیون قلبی نمی‌شود.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه