ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ltms medu ir

تاريخ : 18 فروردین

در این مطلب که مربوط به ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان است باید گفت که آموزش ضمن خدمت فرهنگیان به آموزش هایی گفته می شود که در زمان خدمت و با هدف  ارتقا سطح دانش و مهارت معلمان و فرهنگیان برگزار می شوند.

جزییات ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان

ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ltms medu ir, پورتال خبری فرهنگی گهر


نحوه ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱

ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱ برای افرادی انجام می شود که دارای شرایط ثبت نام این دوره ها باشند. شرایط ثبت نام در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در سایت ثبت نامی این دوره ها به نشانی ltms.medu.ir ذکر شده است.در ادامه لیست شرایط دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در سال ۱۴۰۱ ارائه شده است.

۱- دارا بودن حداقل سابقه خدمت ۵ سال

۲- استخدام پیمانی، رسمی، آزمایشی و یا قطعی آموزش و پرورش

۳- ارتباط داشتن رشته تحصیلی با رشته درسی مورد تدریس

۴- دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مرتبط

در صورتی که داوطلبان دارای شرایط مذکور باشند، می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان، مراحل ثبت نام اولیه خود را برای شرکت در این دوره ها انجام دهند. متقاضیان توجه داشته باشند که آموزش و پرورش برای خدمت رسانی بهتر به معلمان سایت هایی مانند سایت اداره کل تعاونی و پشتیبانی، ضمن خدمت و … را راه اندازی کرده که شرایط استفاده از هر کدام متفاوت از دیگری است.

لازم به ذکر است که پس از ثبت نام در دوره از طریق سایت جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به نشانی ltms.medu.ir سیستم به طور خودکار امتیاز افراد را محاسبه کرده و در صورتی که افراد دارای حداقل امتیاز برای شرکت در دوره بودند، می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به مرکز آموزش های کوتاه مدت منطقه خود مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را به صورت قطعی انجام دهند.


ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

در خصوص آموزش ضمن خدمت فرهنگیان در کشور ما دانشگاه فرهنگیان وظیفه توانمندسازی و ارتقای شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش را بر عهده دارد که این مهم را از طریق آموزش‌های کوتاه‌مدت و تحصیلات تکمیلی به انجام می رساند.

دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱ 

دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در سال ۱۴۰۱ برای آموزش مهارت های جدید به معلمان برگزار می شود. ثبت نام در این دوره ها توسط سایت ضمن خدمت به نشانی ltms.medu.ir انجام شده و معلمان واجد شرایط، ضمن نام نویسی در آن می توانند با شرکت در آزمون های ضمن خدمت به دریافت گواهی های مختلف نیز بپردازند.
دوره های ضمن خدمت فرهنگیان با هدف ارتقای سطح دانش معلمان، معاونان مدارس، مدیران مدرسه و … برگزار می شود تا این افراد علاوه بر مدرک تحصیلی، در رابطه با مسائل روز و مورد نیاز جامعه نیز آموزش های لازم را ببیند. ضرورت حضور در کلاس های ضمن خدمت فرهنگیان، گسترش روزافزون اطلاعاتی است که یک معلم در هنگام تدریس می بایست از آن ها مطلع باشد.

دوره های ضمن خدمت در سایت ltms.medu.ir معروف به سایت ال تی ام اس اقدام به انتشار دوره ها کرده و معلمان با مشاهده هر یک از این دوره ها، بر اساس نیاز خود و ساعت برگزاری آن دوره اقدام به نام نویسی و شرکت در کلاس ها می کنند. برای آشنایی بیشتر با سایت ضمن خدمت فرهنگیان در این مقاله قصد داریم به بررسی ثبت نام دوره های ضمن خدمت معمان ۱۴۰۱ پرداخته و راهنمای ورود به سایت التیمس را توضیح دهیم.

زمان ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱

وزارتخانه آموزش و پرورش در جهت اعتلای سطح دانش معلمان و مسئولان مدارس، دوره هایی را با نام دوره ضمن خدمت ویژه فرهنگیان برگزار می کند. این دوره ها در بازه های زمانی مختلفی برگزار می شود و تمامی افراد واجد شرایط می توانند نسبت به ثبت نام در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان اقدام کنند.

با وجود اینکه دوره های ضمن خدمت برای افزایش سواد معلمان آموزش و پرورش برگزار می شود اما سایت ثبت نام آن سایت آموزش و پرورش نبوده و متقاضیان می بایست به سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به نشانی اینترنتی ltms.medu.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱ را از طریق سایت التیمس انجام دهند.
با توجه به اینکه دوره های مختلف ضمن خدمت فرهنگیان در هر شهر به صورت متفاوت و در زمان های مختلفی برگزار می شود، به طور دقیق نمی توان زمان ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱ در هر شهر را ذکر کرد. فرهنگیانی که قصد ثبت نام در این دوره ها را دارند، می توانند پس از اطلاع رسانی های استانی به سایت مذکور مراجعه کنند و در زمان ثبت نام دوره ضمن خدمت فرهنگیان استان محل سکونت و یا محل شغل خود، مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ltms medu ir, پورتال خبری فرهنگی گهر

 

لیست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱

فهرست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱ در سایت ltms.medu.ir منتشر می شود. معمولا این دروس در رابطه با مطالب آموزشی مختلف از جمله دروس آموزشی مدرسه، دروس مربوط به کامپیوتر و فناوری اطلاعات و دروس مرتبط با روانشناسی می باشد که افراد بسته به رشته تحصیلی خود می توانند یکی از دوره های موجود را انتخاب و در آن شرکت کنند.

فهرست دوره های ضمن خدمت آموزش و پرورش در سایت جامع یادگیری و آموزش فرهنگیان ذکر می شود که داوطلبان می توانند با کلیک کردن بر روی گزینه «فهرست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان» این دوره ها را مشاهده و جزئیات آن را نیز دریافت نمایند. هنوز لیست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱ منتشر نشده در ادامه فهرست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان سال گذشته قرار داده شده که به محض انتشار لیست جدید این فهرست بروز رسانی خواهد شد.

سامانه دیگری که فرهنگیان شاغل و بازنشسته لازم است در صوص آن اطلاعات کافی داشته باشند، سایت حکم کارگزینی است که در متن مقاله زیر اطلاعات کاملی در این خصوص ارائه شده است.

در بخش زیر برخی از مهم ترین دوره هایی که از سوی آموزش و پرورش برای معلمان و مسئولان اموزشی برگزار می شود ارائه شده است.

 • دوره تربیت ارزیابان حرفه ای برنامه سنجش صلاحیت توسعه شایستگی
 • دوره ارزیابی آموزش های الکترونیک
 • دوره زندگی عاقلانه و آگاهانه در دنیای رسانه ای
 • دوره آموزش مهارت های زبانی به كودكان
 • دوره مدیریت کلاس
 • دوره آموزش نرم افزار تخصصی شاد
 • دوره تلفیق حوزه های تربیت و یادگیری در دوره های تحصیلی با برنامه نویسی پایتون
 • دوره بررسی، تحلیل و روش تدریس كتاب تالیف جدید مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی دانش آموزان

مشاوره ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱

تمامی افرادی که علاقه مند به شغل معلمی هستند و از طریق قبولی در دانشگاه فرهنگیان یا استخدام آموزش و پرورش توانستند وارد شغل معلمی شوند، می توانند برای ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان به سایت ال تی ام اس مراجعه کرده و در کلاس های مختلف این سامانه شرکت نمایند. بنابراین، توصیه می کنیم که اگر دارای شرایط ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱ هستید، حتما در این دوره ها ثبت نام کنید.

برای شروع مراحل ثبت نام در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان، لازم است افراد دارای مدارک و امتیازهای لازم برای ثبت نام در این دوره ها باشند. از جمله اطلاعاتی که باید در مراحل ثبت نام در این سایت مذکور وارد شود، اطلاعات مربوط به امتیازات قابل دریافت می باشد که لازم است تمامی این اطلاعات به درستی وارد شوند.

معمولا روز انتهای ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱، جزو روزهای پر ترافیک سایت می باشد و ممکن است ثبت نام داوطلبان با اختلال مواجه شود. به همین خاطر توصیه می کنیم که حتما ثبت نام خود را در روزهای ابتدایی انجام دهید. در صورتی که در مهلت زمان تعیین شده موفق به ثبت نام در دوره مورد نظر خود نشدید، می توانید در صورت تعیین شدن زمان ثبت نام مجدد، در آن زمان ثبت نام خود را انجام دهید. همچنین با اطلاع از نحوه مشاهده نمرات آزمون ضمن خدمت فرهنگیان می توانید نمرات خود را گرفته و گواهی دوره خود را دریافت نمایید.

نحوه محاسبه ساعات ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱

هر ساله کل ساعات ضمن خدمتی که یک معلم در طول آن سال گذرانده از طریق سامانه ltms قابل دریافت و به صورت اتوماتیک در حکم کارگزینی اعمال می شود. به تازگی اعلام شده است که هر ساعت ضمن خدمت فرهنگیان ۰/۷۵ امتیاز دارد که بر اساس شرایط فرهنگیان به حقوق آن ها اضافه می شود. جزئیات نحوه محاسبه ساعات ضمن خدمت فرهنگیان به قرار زیر است:

 • هر ساعت ضمن خدمت ۰/۷۵ امتیاز دارد.
 • حداکثر ساعات ضمن خدمت قابل اعمال در حکم کارگزینی ١٠٠٠ ساعت یعنی ۷۵۰ امتیاز است.
 • حداکثر ساعات قابل اعمال در یک سال (از اول فروردین تا آخر اسفند) ٢٥٠ ساعت است.

ضمن خدمت ها به صورت سیستمی از سامانه ltms قابل دریافت و در حکم اعمال می شوند. بنابراین نیاز به ارائه مدارک ضمن خدمت به کارگزینی نیست.

کارشناسان سامانه مشاوره هیوا آماده اند تا اطلاعات لازم در خصوص ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ltms.medu.ir را در اختیار متقاضیان گذاشته و آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا راهنمایی نمایند. همچنین برای دریافت اخبار در اسرع وقت می توانید در کانال تلگرام و یا اینستاگرامی هیوا عضو شوید.

سوالات متداول

۱-  ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در چه تاریخی می باشد ؟
با توجه به اینکه دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در هر شهر متفاوت است، زمان ثبت نام و برگزاری آن ها نیز با هم فرق دارد که در متن مقاله به آن اشاره شده است.

۲-  سایت ثبت نام در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان چیست ؟
برای ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان باید به سایت ltms.medu.ir مراجعه کنید که لینک ورود مستقیم آن در متن مقاله موجود است.

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي