ثبت نام بیمه تکمیلی تامین اجتماعی 1401

تاريخ : 18 فروردین

این مطلب به ثبت نام بیمه تکمیلی تامین اجتماعی ۱۴۰۱ اختصاص دارد که توسط سازمان تأمین اجتماعی ایران انجام می گیرد. در مورد این سازمان باید بدانید که یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی عمومی  محسوب می شود. از جمله وظایف این سازمان پوشش اجباری بیمهٔ کارگران، حقوق‌بگیران و پوشش اختیاری صاحبان حرف و مشاغل دولتی و آزاد است.

شرایط ثبت نام بیمه تکمیلی تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱

ثبت نام بیمه تکمیلی تامین اجتماعی 1401, پورتال خبری فرهنگی گهر


ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان 

اگر در مورد سایت بیمه تکمیلی تامین اجتماعی و یا چگونگی ثبت نام بیمه تکمیلی تامین اجتماعی ابهام دارید، در ادامه همراه ما باشید تا جزییات بیشتری از این خبر در سال ۱۴۰۱ را در دست بگیرید.

زمان ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

ثبت نام بیمه تکمیلی تامین اجتماعی 1401, پورتال خبری فرهنگی گهر

بازنشستگان و مستمری بگیرانی که قصد ثبت نام بیمه تکمیلی برای خود و افراد تحت تکفل را دارند لطفا به موارد زیر توجه داشته باشند.

توجه : این بیمه فقط شامل بازنشستگان و مستمری بگیران می باشد

۱-  آن دسته از بیمه شدگانی که در قرارداد قبل بیمه تکمیلی داشته‌اند و از حقوقشان بابت بیمه تکمیلی و عمر کسر می‌شود، نیازی به ثبت نام مجدد ندارند.

۲- ثبت نام صرفا از طریق سامانه (سایت) کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران بنشانی kabta.ir امکان‌پذیر می‌باشد و از مراجعه حضوری به کانون بازنشستگان خودداری نمایید.

۳- قرارداد بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر از تاریخ و۱۴۰۰/۰۹/۰۱ لغایت ۱۴۰۱/۰۸/۳۰به مدت یک سال می‌باشد و با وارد کردن اطلاعات در برگه ثبت نام موافقت شما جهت برقراری بیمه تکمیلی و بیمه عمر برای یک سال ایفاد می‌گردد.

 

۴- با توجه به ضوابط قرارداد بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر کسر از حقوق نامبرده و افراد تحت کفالت ایشان از آذرماه ۱۴۰۰ اعمال و بازنشسته مجاز به استفاده از بیمه تکمیلی از تاریخ شروع قرارداد می‌باشد.

۵- با توجه به ضوابط ثبت نام قرارداد بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر بازنشسته می‌بایست همسر خود را بیمه کند مگر در مواردی که همسر خود شاغل یا بازنشسته باشد در صورت تمایل برای ثبت نام افراد تحت کفالت بازنشسته می‌بایست کلیه افراد (فرزندان و والدین) که به تبع بیمه شده اصلی دارای دفترچه بیمه پایه می‌باشند را بیمه کند و امکان انتخاب گزینشی میان آن‌ها وجود ندارد. در صورت رعایت نکردن این بند مسئولیت‌ عدم سرویس‌دهی شرکت بیمه‌گر، به عهده شخص ثبت‌نام کننده می‌باشد.

۶- در صورت ثبت نام امکان تغییر و انصراف تا پایان قرارداد وجود ندارد مگر در موارد (ازدواج، فوت، طلاق، اشتغال به کار، خروج از کفالت و سربازی) که در این صورت باید فورا به کانون اطلاع داده شود و در صورت‌ عدم اطلاع کانون مسئولیتی در قبال وجوه کسر شده از شما نخواهد داشت.

۷- استفاده از خدمات بیمه تکمیلی و بیمه عمر منوط به کسر حق بیمه توسط شعبه مربوطه می‌باشد و دریافت معرفی نامه و تحویل فاکتور ظرف مدت ۴۵ روز بعد از کسر از حقوق امکان‌پذیر می‌باشد.

 

۸- در صورتیکه اشخاص پس از ثبت نام تصمیم به انتقال پرونده خود از شعب تامین اجتماعی تهران به دیگر استان‌های کشور بگیرند باید ابتدا به کانون مراجعه و باتسویه باقیمانده حق بیمه امکان انتقال را فراهم نمایند و در غیر اینصورت مسئولیت آن به عهده ایشان می‌باشد.

۹-  تکمیل فرم ثبت نام به مفهوم قرارگرفتن نام افراد در لیست بیمه تکمیلی و بیمه عمر نمی‌باشد و شخص باید با پیگیری خود از طریق دریافت فیش حقوقی از سایت www. tamin. ir و یا مراجعه به کانون از برقراری بیمه تکمیلی و بیمه عمر اطمینان حاصل نمایند و در صورت‌ عدم پیگیری مسئولیت آن به عهده ثبت‌نام کننده می‌باشد.

توجه: مسئولیت اطلاعات وارد شده در سامانه ثبت نام و انصراف به عهده شخص بیمه شده میباشد، و کانون بازنشستگان مسئولیتی در قبال ورود اطلاعات اشتباه ندارد. (دقت نمائید کد شعبه تامین اجتماعی خود را صحیح وارد کنید. کد شعبه منظور شعبه تامین اجتماعی که حقوق خود و همچنین فیش حقوقی و حکم حقوق را از ان دریافت می‌کنید، می‌باشد). (در صورت اشتباه در درج مندرجات فرم ثبت نام حداکثر تا ۵ روز پس از تاریخ ثبت نام جهت اصلاح به کانون بازنشستگان مراجعه نمائید.)

نکاتی مهم درباره ثبت نام بیمه تکمیلی

توجه: برای اضافه نمودن افراد تحت تکفل (همسر – فرزندان – پدر و مادر) وارد کردن اطلاعات کلیه نفرات تحت کفالت شخص اصلی الزامی‌ست.

توجه: تمامی کسورات بابت بیمه تکمیلی و بیمه عمر از آذر ۱۴۰۰ محاسبه می‌شود.

توجه: پس از ثبت نهایی دیگر نمی‌توانید دوباره ثبت نام کنید و یا اطلاعات خود را ویرایش کنید پس با دقت اطلاعات خود و افراد تحت تکفل خود را وارد نمایید.

توجه: حروف را به صورت فارسی و اعداد مثل کد ملی. شماره مستمری و… بصورت انگلیسی در سامانه وارد نمایید.

توجه: مهلت ثبت نام و انصراف از بیمه تکمیلی تا تاریخ ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ می‌باشد و قابل تمدید نمی‌باشد.

توجه: بیمه شدگانی که اقدام به ثبت نام کرده‌اند در صورت کسور نشدن حق بیمه حداکثر تا ۲ ماه بعد از تاریخ ثبت نام با گرفتن فیش حقوقی اخرین ماه حتما به کانون مراجعه کنند * در صورت‌ عدم پیگیری مسئولیت با شخص ثبت‌نام کننده می‌باشد *

توجه: با آغاز قرارداد به صورت رسمی نرخ قرارداد امسال و هچنین جدول تعهدات هم به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.


گفتنی است که سازمان تامین اجتماعی نخستین، قدیمی‌ترین و بزرگترین سازمان تأمین اجتماعی و درمانی در ایران به شمار می رود که متعلق به بیمه‌شدگان است و از خدمات آن با ثبت نام بیمه تکمیلی تامین اجتماعی می توان استفاده کرد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي