زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

در این مطلب از سایت گهر قصد داریم اطلاعات مفیدی را در مورد زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ به همراه شرایط ارائه شده شرکت در این آزمون از سوی سازمان سنجش و مراحل مربوط به آن را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر شما قصد ثبت نام در آزمون استخدامی دبیری را دارید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

آموزش ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

آزمون استخدامی آموزش و پرورش در تاریخ 8 اردیبهشت 1402 برگزار خواهد شد.

برای مشاهده زمان ثبت نام و دانلود دفترچه استخدامی کلیک کنید

طبق صحبت های معاون وزارت آموزش و پرورش : موارد امتیاز آور به صورت شفاف در مصاحبه اعلام شده است همچنین طبق قانون حداقل سن 20 سال و حداکثر سن 40 سال می باشد . اما در آزمون پیش رو تفکیکی بین دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ایجاد نکردیم و افراد با هردو مدرک می توانند تا سقف 40 سال در آزمون شرکت کنند.

داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در آزمون استخدامی دبیری فرهنگیان 1402 باید از زمان و نحوه ثبت نام آزمون مورد نظر آگاهی داشته باشند تا دچار مشکل نشوند. زمان این آزمون باید توسط سازمان سنجش و آموزش کشور مشخص شود. نیاز هر استان به استخدام دبیران جدید متفاوت است، از این رو سازمان سنجش هر ساله برای هر استانی با توجه به نیازی که دارند سهمیه‌ای در نظر می‌گیرد و با برگزاری یک آزمون فراگیر از میان علاقه‌مندان، افراد مناسب را استخدام می‌کند.
سازمان سنجش در ابتدا اطلاعات مهمی در خصوص تاریخ و زمان ثبت نام، شرایط مهم ثبت نام، ضوابطی که داوطلبان باید رعایت کنند، منابع مورد نیاز و هزینه ثبت نام را به اطلاع داوطلبان می‌رساند. متقاضیان نیز باید در زمان مقرر شده، ثبت نام خود را انجام دهند و خود را برای آزمون آماده کنند.
۱- در ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش شوید و روی گزینه « دهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی » کلیک کنید. البته می‌توانید از منوی سمت راست سایت، روی گزینه استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی نیز کلیک کرده و وارد صفحه اصلی ثبت نام شوید.
 • زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲
۲-در مرحله بعد داوطلبان باید روی گزینه «خرید کارت اعتباری» کلیک کرده و هزینه ثبت نامی لازم را بپردازند تا بتوانند مراحل ثبت نام را تکمیل کنند.
 • زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲
۳-در مرحله سوم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ بعد از اینکه داوطلب، عملیات خرید کارت اعتباری را با موفقیت انجام داد باید برای بار دوم به قسمت ثبت نام در آزمون استخدامی برود و شماره سریال کارت اعتباری خود را وارد کند.
 • زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲
۴-وقتی که شماره سریال را وارد کردید می‌توانید به قسمت ثبت نامی و پر کردن اطلاعات شخصی و تحصیلی خود بروید. بعد از تکمیل اطلاعات، یک کد رهگیری به شما داده می‌شود که باید آن را تا پایان فرآیند استخدامی نزد خود نگه دارید.
 • زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

سازمان سنجش آموزش کشور هم‌زمان یا چند روز بعد از اینکه ثبت نام آزمون استخدامی دبیری فرهنگیان 1402 آغاز شد، دفترچه آزمون استخدامی را روی سایت قرار می‌دهد. در این دفترچه کلیه شرایط عمومی و تخصصی برای شرکت در این آزمون قرار داده شده است. داوطلبان باید برای ثبت نام و پذیرش در این آزمون، دفترچه راهنمای آن را به خوبی مطالعه کنند تا اگر شرایط لازم را داشتند در این آزمون شرکت کنند.

نکته مهمی که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند، رشته‌های مورد پذیرش در آزمون استخدامی آموزش و پرورش است. متقاضیان با مطالعه دفترچه آزمون استخدامی می‌توانند متوجه شوند که آیا با توجه به رشته تحصیلی‌شان مجاز به شرکت در این آزمون هستند یا باید از ثبت نام در این آزمون خودداری کنند.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

داوطلبانی که می‌خواهند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 1402 شرکت کنند باید شرایط لازم را داشته باشند تا به استخدام درآیند. در این آزمون استخدامی دو شرایط مهم عمومی و اختصاصی برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه هنوز دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ منتشر نشده است، مهم‌ترین اصول و ضوابط دفترچه سال قبل را با هم مرور می‌کنیم.

شرایط عمومی شرکت در آزمون

 • داوطلب باید تابعیت ایرانی داشته باشد.
 • به دین اسلام یا یکی از دین‌های شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی اعتقاد داشته باشد.
 • داوطلب باید به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پایبند باشد.
 • از ضوابط مهم استخدام آموزش و پرورش 1401 این است که داوطلب اعتیادی به هیچ نوع ماده مخدری نداشته باشد.
 • آقایان باید کارت پایان خدمت خود را داشته باشند.
 • نداشتن سوءسابقه از مهم‌ترین شرایط عمومی استخدامی به شمار می‌رود.
 • داوطلب باید از نظر روحی و جسمی از سلامتی کامل برخوردار باشد.
 • متقاضی نباید از نظر قانونی برای استخدام در دستگاه‌های دولتی ممنوعیتی داشته باشد.
 • داوطلب باید از شرایط سنی ذکر شده برخوردار باشد. سن 20 تا 25 سال برای داوطلبان با مدرک دیپلم، حداکثر 30 سال برای داوطلبان با مدرک فوق دیپلم، حداکثر 35 سال سن برای داوطلبان با مدرک لیسانس، 40 سال تمام برای داوطلبان با مدرک فوق لیسانس و دارا بودن حداکثر 45 سال برای داوطلبان با مدرک دکتری الزامی است.

شرایط خصوصی شرکت در آزمون

داوطلبانی که در آزمون پذیرفته می‌شوند باید دوره یک ساله مهارت آموزی را بگذرانند. اگر داوطلبی از شرکت در دوره‌های مورد نظر خودداری کند این مهم به منزله انصراف او تلقی می‌شود. داوطلبان انصرافی باید مبالغی را به عنوان خسارت پرداخت کنند.
آن دسته از داوطلبانی که جزو پذیرفته‌شدگان رشته‌های استادکاری هستند باید برای اطلاع از چگونگی ثبت نام و شرکت در دوره‌های آموزشی ویژه کسب مهارت به سایت دانشگاه تربیت شهید رجایی مراجعه کنند.
پذیرفته‌شدگانی که عناوین آموزگار، دبیر، مراقب سلامت، مشاور و مربی امور تربیتی را کسب کرده‌اند باید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه فرهنگیان مراجعه کنند.
کلیه داوطلبان در زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ باید مدرک روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم و گواهینامه بین‌المللی کار با کامپیوتر را اخذ کرده باشند. اگر این مدارک را نداشته باشند باید تعهد دهند که قبل از آزمون جامع دوره مهارت آموزی آن را اخذ می‌کنند.
داوطلبانی که می‌خواهند در عناوین شغلی استادکاری شرکت کنند باید مدرک تحصیلی کاردانی پیوسته را داشته باشند. آن دسته از داوطلبانی که مدرک آن‌ها کاردانی ناپیوسته است باید حتما دیپلم هنرستان را اخذ کرده باشند.
بعد از نهایی شدن استخدام و قبل از اشتغال به کار، داوطلب نمی‌تواند محل خدمت خود را تغییر دهد چون کلیه نقل و انتقالات بر اساس قوانین خاص آموزش و پرورش صورت می‌گیرد.قبل از اینکه داوطلب به عنوان معلم کار خود را آغاز کند باید سوگندنامه معلم را ادا کرده و آن را امضا کند.
کلیه فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، مراکز تربیت معلم و دانشگاه تربیت شهید رجایی به وزارت آموزش و پرورش تعهد دارند و نمی‌توانند در آزمون استخدامی سال آینده شرکت کنند.

کلام آخر

موفقیت در آزمون استخدامی دبیری فرهنگیان ۱۴۰۲ خواسته همه کسانی است که می‌خواهند به عنوان معلم در این کشور خدمت کنند و حاضر هستند به خاطر آن سختی‌های این مسیر را بپذیرند. از این رو لازم است که از همان ابتدای کار همه چیز را اصولی و در زمان تعیین شده انجام دهند. یعنی باید ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 را که شاید ساده‌ترین قسمت فرآیند استخدامی باشد با دقت انجام دهند و این توجه را تا پایان کار نیز دنبال کنند تا به موفقیت برسند. اگر تجربه شرکت در چنین آزمونی را داشتید و حالا یک معلم موفق هستید، حتما تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه