ترک اعتیاد را آسان انجام دهید

ترک اعتیاد توانسته به تنهایی مشکل خیلی از جوانان امروزی در دنیا باشد که هم خانواده ها و هم آشناهایشان را به فکر ترک مواد مخدر در یک محیط مناسب بندازد.در سال 1400 در کشور ایران برسی هایی جهت اعتیاد انجام شده است که متوجه شدند بیش از 5300 نفر جان خود را به خاطر اعتیاد به مواد مخدر از دست دادند.

این مشکلات فقط به خاطر سوء مصرف بیش از هد مواد مخدر نیست ! بلکه بیماران اعتیاد به دلیل مصرف زیاد ، بیشتر گیرنده های درد خود را در بدن از دست میدهند و فعالیت نمیکنند و به همین علت بدون احساس درد زخم معده و مجرای گوارشی از بین میروند.

ترک اعتیاد را آسان انجام دهید

اعتیاد چیست؟

اعتیاد یک نوع رفتار از یک بیماری می باشد ! رفتاری است که به دلایل مختلف روحی و روانی هنگام استفاده از مواد شیمیایی مانند شیشه، ترک و … در فرد بروز می کند. یا مواد طبیعی مانند تریاک، هروئین و ماری جوانا که باعث می شود فرد کنترل خود را از دست بدهد. در واقع معتادان همگی دچار توهم هستند. نه توهم این و آن! توهم لذت از اولین تجربه مصرف دارو دوام نمی آورد و برای احساس بیشتر دوز را افزایش می دهند. اما توهم نادرست است. یک روز به اعتیادی خواهند رسید  که پاک کردنش خیلی سخت بوده ولی ترک اعتیاد آن ممکن است !

ما در یک مقاله به صورت فوق کامل و دقیق به همراه پادکست و فیلم در وبسایت و کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه به معرفی کامل ترک اعتیاد پرداخته ایم که میتوانید آن را از قسمت ترک اعتیاد – سخت اما شدنی است برسی نمایید.

مقایسه مواد مخدر صنعتی و سنتی

مقایسه مواد مخدر صنعتی و سنتی، هر دو نوع مواد اعتیادآورند، یعنی داروهای سنتی و محرک های صنعتی و علل گرایش جوانان به مواد مخدر صنعتی و شیمیایی می باشد.

مواد مخدر سنتی مانند تریاک، هروئین و سایر فرآورده های طبیعی اغلب عوارض فیزیکی و جانبی اولیه و آشکاری دارند، مثلاً مصرف کننده به سرعت لاغر و لاغر می شود و لب های سیاه و رنگ پوست تیره، بدن و صورت کج می شود.

مصرف کنندگان مواد محرک مانند شیشه، به جز تغییر در اندازه و ابعاد مردمک، زخم های احتمالی در گوشه های جانبی زبان و کمی لاغری، علائم جسمانی خاصی، پرحرفی، بیش فعالی و یأس و افسردگی برخی را نشان نمی دهند. تغییر می کند. رفتار مصرف کنندگان مواد مخدر صنعتی نیز بروز توهمات و اختلالات شناختی است، بنابراین احتمال رفتار پرخطر یکی از عوارض قطعی درازمدت مصرف مواد محرک است.

یک درمانگر اعتیاد با بیان اینکه مواد مخدر سنتی بوی خاص و قابل تشخیصی دارد، افزود: محرک های صنعتی اغلب بو ندارند و اطرافیان آنها را نمی شناسند. بدترین و مهمترین چیز این است که داروهای سنتی علائم خماری دارند. یا محرومیت از آنها موادی هستند که باعث می شوند فرد معتاد علائم ناخوشایندی مانند پارگی و بینی، بی قراری، دردهای عضلانی، مشکلات گوارشی به صورت سردرد و اسهال را در فرد معتاد تجربه کند و در نهایت پس از یکی دو روز از آخرین مصرف، او را تجربه کند. تشنج داشته باشد .

در صورت مصرف محرک هایی مانند وازو، علائم ترک یا خماری معمولاً برای مدت طولانی حتی تا یک ماه پس از آخرین مصرف ظاهر می شود، به طوری که خانواده ها و افراد محیط به ندرت می توانند اعتیاد به مواد مخدر را تشخیص دهند. و در صورت شک ناشی از جهل به خماری، فرد مورد نظر را به دلیل نداشتن علائم خماری معتاد نمی دانند.

اهداف کمپ ترک اعتیاد

ترک اعتیاد را آسان انجام دهید

از مهم ترین اهداف کمپ ترک اعتیاد ، ساختن یک مکان و محیطی سرشار از آرامش و بدور از مواد مخدر می باشد که افراد بیمار به اعتیاد بتوانند احساس احترام و آرامش را حس بکنند تا بتوانند به راحتی در یک بستر آماده شروع به ترک اعتیاد به مواد مخدر بکنند. جایی که معتادان احساس توهین و بدی ندارند و مانند یک فرد عادی و یک بیمار نیازمند درمان با آنها رفتار می شود.

دومین مورد از اهداف کمپ ترک اعتیاد این است که در مکانی که بیمار بستری شده است ، دوستان و آشنایان آن بتوانند به راحتی برای ملاقات در آن مکان حضور یابند تا بتوانند به سرعت بهبودی فرد از بیماری اعتیاد سرعت ببخشند.

یکی دیگر از اهداف کمپ ترک اعتیاد آموزش مهارت های ارتباطی و صحبت در مورد مشکلات، احساسات خود و ملاقات با افراد مشابه خود و کمک به آنها برای گذراندن دوره درمان ترک اعتیاد است.

قیمت ترک اعتیاد

همانطور که در وبسایت کلینیک ترک اعتیاد احیاء تازه به آن برسی و پرسجو کردیم ، قیمت ترک اعتیاد به چندین علت بستگی دارد که از جمله آن ها میتوان به موارد زیر اشاره داشت :

  • مشاوره : یکی از مهم ترین بخش ها در کمپ ترک اعتیاد ، مشاورین و متخصصینی می باشند که شبانه روز در حال تلاش و مشاوره دادن به افراد می باشند .
  • هزینه های جاری مثل آب ، برق و … : این نوع هزینه ها معمولا برای همه مکان ها می باشد و وجود دارد ، این هزینه نیز از جمله مواردی هست که باید حساب شود .
  • هزینه دارو (در صورت نیاز ) : این مورد بستگی به بیمار دارد ، ممکن است یک بیمار نیازمند به مصرف دارو باشد برای ترک اعتیاد و از طرف دیگر یک فرد بدون نیاز به دارو ، اعتیاد خود را ترک نماید .
  • هزینه پرسنل : حقوق و مزایای دریافتی افرادی که به طور دائم در کمپ ترک اعتیاد حضور دارند مشغول خدمات رساندن به شما عزیزان هستند ، یکی دیگر از فاکتور های ثابت برای هزینه کمپ اعتیاد می باشد .

همانطور که در بالا اشاره شده است قیمت ترک اعتیاد میتواند به چندین نوع بستگی داشته باشد ولی کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه به دلیل این که نیمه دولتی بوده و زیر نظر سازمان بهزیستی کشور می باشد ، توانسته خیلی از هزینه ها را به حداقل برساند تا بیماران اعتیاد بتوانند با خیال راحت در یک محیط بدور از اعتیاد ، اقدام به ترک مواد مخدر و سم زدایی بدن بکنند.

معرفی بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران

ترک اعتیاد را آسان انجام دهید

کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه یکی از بهترین کمپ های حال حاضر در تهران و اطراف تهران مثل  (کهریزک ، رباط کریم ، پرند ، پیشوا ، جنوب تهران ،  ورامین ، پاکدشت ، شهرری ، قرچک) می باشد . شما دوستان عزیز میتوانید با رفتن به صفحه “ثبت نام در کمپ ترک اعتیاد” یک قدم بزرگ برای ترک اعتیاد به مواد مخدر در بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران بردارید .

ترک اعتیاد سخت است اما با برنامه درست زیر نظر پزشک و درمانگر اعتیاد و مشاورین با تجربه ، بسیار آسان می باشد.کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه اولین قدمی که برای شما عزیزان برمیدارد ،چیندن یک برنامه مناسب جهت ترک اعتیاد شما طبق آن مواد مخدر و خود شخص میچیند تا بتوانید بهترین و آسان ترین ترک اعتیاد را به خوبی تجربه بکنید.

این گذینه رو میتوانید با ورود به بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران در گذینه های بالای صفحه دستیابید و اقدام به ثبت نام آنلاین نمایید.

نقل قول : کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه