دانلود فیلم خارجی رایگان

مهمترین اصول سمپاشی که باید به عنوان یک باغدار از آن ها مطلع باشید

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 15 ژانویه

برای اینکه سمپاشی باغ با موفقیت انجام شود، نکات مهمی وجود دارند. رعایت کردن این نکات سبب می شود پروسه سمپاشی ایمن و کارآمد باشد. برخی نکات باید پیش از شروع سمپاشی مورد توجه قرار بگیرند. عمده توجه باید روی دستور العمل های هنگام فرایند باشد و در نهایت برخی از موارد مربوط به بعد از انواع سمپاشی  می شوند. هیچ نکته ای بر دیگری برتری ندارد. تمام نکات از اهمیت برخوردار هستند؛ به همین دلیل باید به عنوان یک باغدار از این نکات اطلاع داشته باشید.

مهمترین اصول سمپاشی که باید به عنوان یک باغدار از آن ها مطلع باشید, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

کشاورزان و باغداران موفق سراسر جهان به بسیاری از اصول مهم سمپاشی آشنایی داشته و آن ها را در هر دوره رعایت می کنند. بسیاری از این افراد دانش آکادمیک کشاورزی یا باغداری ندارند؛ ولی دانش خود در زمینه انواع سمپاشی را به روز نگه می دارند. بهترین روش برای تبدیل شدن به یک باغدار حرفه ای، درک محصولات و دنبال کردن دستور العمل ها است.

اصول سمپاشی قبل از شروع کار

در میان اصولی که برای سمپاشی کردن باغ باید رعایت شوند، برخی از آن ها مربوط به قبل از شروع کار می شوند. در مرحله قبل از آغاز سمپاشی، باید آفات مورد نظر را بشناسید. برای هر نوع آفت، سمی مخصوص وجود دارد. استفاده از سم نامناسب تنها سبب قوی تر شدن آفات، اتلاف وقت و اتلاف هزینه خواهد شد؛ همین طور می تواند به محصولات شما آسیب جدی وارد کند.

بعد از شناسایی آفات، زمان تهیه یا آماده سازی حداقل پیش نیازها فرا می رسد. باید سم مناسب را در اندازه کافی که متناسب با متراژ باغ باشد، خریداری کنید. آماده سازی لوازم سمپاشی و لوازم ایمنی، از دیگر مراحل قبل از شروع کار خواهد بود. بعد از آن باید دستور العمل های سم مخصوص را دنبال کنید. زمان مناسب سمپاشی را با توجه به نوع سم و آفات مشخص کرده و با ایمن کردن محیط مورد نظر و جلوگیری از ورود دیگر افراد به محیط، برای آفت کشی اقدام کنید. در ضمن قبل از شروع حتماً از تهویه مناسب فضا اطمینان حاصل کنید.

مهمترین اصول سمپاشی که باید به عنوان یک باغدار از آن ها مطلع باشید, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

اصول سمپاشی حین کار

مهم ترین زمان در چرخه سمپاشی، وقتی است که اقدام به استفاده از سم برای آفات خواهید کرد. در این زمان موارد بسیاری هستند که باید به آن ها توجه کنید. رعایت کردن نکات ایمنی و پیش رفتن بر طبق مشخصات هر سم به شما کمک می کند تا سمپاشی ایمن و کارآمدی را تجربه کنید. در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

·       از لباس محافظ، دستکش ایمنی، ماسک و عینک استفاده کنید

این تصور که سم برای آفات طراحی شده و نمی تواند به انسان آسیبی وارد کند، به طور کامل غلط و خطرناک است. امکان دارد که سم آفات نتواند باعث کشتن انسان شود؛ ولی ممکن است مشکلات زیادی مانند التهابات پوستی، سوزش یا خوردگی پوست، آسیب های چشمی، مشکلات تنفسی و بسیاری موارد دیگر را به دنبال داشته باشد؛ بنابراین رعایت اصول ایمنی اهمیت زیادی دارد.

·       منطقه را مشخص کرده و با توجه به دستور العمل سمپاشی کنید

برای اینکه گیاهان سالمی داشته باشید، نباید سمپاشی را بدون هدف انجام دهید. سمپاشی بی دلیل به گیاهان آسیب وارد می کند. برای اینکه دچار چنین مشکلی نشوید، باید تنها منطقه مورد هدف آفات را سمپاشی کنید. روی سم مشخصات و نحوه استفاده از آن وجود دارد؛ همین طور برخی سموم دارای دفترچه دستور العمل هستند و نحوه چگونگی کار در آن مشخص شده است. با توجه به دستورات آفت کش، سمپاشی آفات را انجام دهید.

·       سمپاشی را در زمان درست انجام دهید

برخی آفات در بازه زمانی روز و برخی دیگر در عصر هنگام یا شب هنگام فعالیت می کنند. سم بعد از مدتی با کاهش غلظت مواجه شده و اثر گذاری آن کاهش پیدا می کند؛ بنابراین اگر نمی خواهید در زمان فعالیت آفات سمپاشی را انجام دهید، نزدیک ترین بازه زمانی را انتخاب کنید؛ به همین دلیل است که باید پیش از سمپاشی اطلاعات لازم درباره آفت مورد نظر را کسب می کردید.

·       در استفاده از سم اغراق و زیاده روی نکنید

دستورات و توضیحات هر سم واضح و آشکار است. در دفترچه راهنما یا روی محصول میزان مناسب استفاده، درج شده و غلظت لازم تعیین می شود. گمان نکنید که با غلیظ تر بودن سم، زودتر به نتیجه خواهید رسید یا با رقیق تر بودن آن در مقدار سم صرفه جویی کرده و سمپاشی راحت تری خواهید داشت. سم در غلظت و مقدار تعیین شده اثر گذار بوده و خارج از آن ممکن است بی اثر شده یا اثر کمی داشته باشد.

مهمترین اصول سمپاشی که باید به عنوان یک باغدار از آن ها مطلع باشید, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

اصول سمپاشی بعد از کار

هر سم برای اثر کردن و از بین بردن آفات به بازه زمانی خاص و مشخصی نیاز دارد. در این بازه زمانی نباید شست و شوی باغ یا محصولات باغ اتفاق بیفتد. کودکان، حیوانات خانگی، دام یا احشام و سایر افرادی که در باغ فعالیت دارند یا در آن رفت و آمد می کنند، در بازه اثر گذاری سم باید از باغ دور باشند تا سلامت آن ها به خطر نیفتند. اگر در ویژگی های سم آورده شده که اثر گذاری آن به بیش از یک بار استفاده احتیاج دارد، سمپاشی مجدد را در بازه زمانی گفته شده انجام دهید. در هر بار سمپاشی همه اصول را رعایت کنید.

سخن پایانی

سمپاشی و استفاده از آفت کش ها آسان به نظر می رسد؛ ولی نیاز به تخصص و دقت بسیاری دارد. یک سمپاشی، زمانی موفق خواهد بود که تمامی اصول توسط سمپاش رعایت شده باشد. هر آفت کش دستور العمل خاص خود را دارد. موارد بسیاری وجود دارند که قبل، حین و بعد از سمپاشی باید رعایت شوند. برای افرادی که تجهیزات لازم را ندارند یا دانش کافی در این زمینه را کسب نکرده اند، بهترین راه کمک گرفتن از شرکت های سمپاشی است.

سمپاشی کاسپین یکی از شرکت های فعال در عرصه سمپاشی محسوب می شود که انواع سمپاشی منازل، شرکت ها، هتل ها، فروشگاه ها، اماکن مذهبی، کارخانه ها، باغ ها، سمپاشی سوسک، سمپاسی ساس و …. را انجام می دهد. بنابراین می توانید انواع سمپاشی را با خیال راحت به سمپاشی کاسپین بسپارید و با حشرات موذی خداحافظی کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي