چطور به بهترین قیمت بلیط هواپیما بخریم؟

بهترین شرایط انجام سفر بستگی به عوامل مختلفی نظیر هدف سفر و علاقه به گذراندن زمان در مقصد مورد نظر یا لذت بردن از مسیر دارد. در سفرهای تفریحی برخی افراد از مدت‌ها قبل در نظر دارند که از مقصد گردشگری خاصی با فراغ بال بازدید کنند.

چطور به بهترین قیمت بلیط هواپیما بخریم؟

چطور به بهترین قیمت بلیط هواپیما بخریم؟

در این شرایط افراد ترجیح می‌دهند هر چه سریع‌تر به مقصد خود رسیده و شروع به گشت و گذار در آن مکان کنند. بنابراین هواپیما بهترین وسیله ‌نقلیه برای این نوع از سفرهای تفریحی و بیشتر سفرهای کاری، درمانی و درسی است.

با این‌حال به واسطه قیمت بالای پرواز برخی از مسافران حتی زحمت استعلام قیمت بلیط هواپیما را به خود نمی‌دهند. باتوجه به تنوعی که در آژانس‌ها و شرکت‌های هواپیمایی ارائه دهنده بلیط هواپیما وجود دارد، عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما هم به همین نسبت زیاد هستند. با شناخت عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما، می‌توان بهترین انتخاب را انجام داد.

یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت بلیط هواپیما نوع بلیط است. همانطور که می‌ دانید بلیط هواپیما به دو دسته بلیط سیستمی و بلیط چارتری تقسیم می‌شود.

بلیط سیستمی

نوعی از بلیط است که قیمت آن توسط شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌شود و در زمان‌های مختلف نوسان خاصی در قیمت آن‌ به چشم نمی‌خورد.

بلیط‌های چارتری

بلیط‌هایی هستند که قیمت آن توسط آژانس مسافرتی‌ای که بخشی یا تمام بلیط‌های یک پرواز را از قبل به طور یکجا خریده‌است تعیین می‌شود. عموما بلیط‌ چارتر هواپیما از بلیط سیستمی ارزان‌تر است با این حال اگر به زمان انجام سفر و سن همسفران خود توجه نکنید ممکن است خرید بلیط چارتر برای شما گرانتر از بلیط سیستمی تمام شود.

در فصولی که سفر زیاد نیست هر چه به زمان انجام پرواز نزدیک شویم بلیط چارتر هواپیما ارزان‌تر می‌شود. دلیل این موضوع این است که برای آژانس چارتر کننده بلیط هواپیما به صرفه‌تر است که بلیط خود را با قیمت کم بفروشد تا اینکه موفق به فروش بلیط نشود و صندلی‌هایش خالی بماند.

با این حال در زمانی که سفرها اوج می‌گیرند این امکان برای چارتر کننده بلیط هواپیما وجود دارد تا قیمت پرواز را گرانتر از بلیط‌های سیستمی تعیین کند. نکته دیگری که برای خرید بلیط هواپیما به بهترین قیمت باید به آن توجه کرد، سن همسفران است.

در بلیط ‌های سیستمی قیمت بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان پایین‌تر از قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسالان است. از این رو اگر در سفر خود چند کودک به همراه دارید برای شما خرید بلیط چارتر هواپیما به صرفه نخواهد بود.

از دیگر عوامل اصلی موثر در قیمت بلیط هواپیما می‌توان به کلاس پروازی صندلی‌ای که انتخاب می‌کنید اشاره کرد. در هواپیماها صندلی‌ها بر اساس جایگاه قرارگیری و امکانات و خدمات به سه دسته تقسیم می‌شوند.

طبیعتا با انتخاب کلاس پروازی درجه یک یا First Class امکانات و خدمات رفاهی بیشتری در اختیار دارید اما قیمت بلیط هواپیما هم نرخ بالاتری خواهد داشت.

در کلاس پروازی تجاری یا Business Class

قیمت بلیط هواپیما کمی از فرست کلاس پایینتر است و طبیعتا امکانات رفاهی‌ای که دریافت می‌کنید بسیار عالی است اما نه به اندازه امکانات صندلی‌های کلاس درجه یک.

در کلاس پروازی اقتصادی یا Economy Class

همانطور که از اسمش مشخص است اقتصادی ترین هزینه را برای خرید بلیط هواپیما خواهید پرداخت.

در اسنپ‌ تریپ برای جستجوی بهترین قیمت پرواز های داخلی و خارجی امکانات و اطلاعاتی نظیر تقویم قیمتی در اختیار کاربران قرار گرفته است. با استفاده از تقویم قیمتی اسنپ‌تریپ و رصد قیمت‌های بلیط هواپیما در تاریخ‌های مختلف در وبسایت اسنپ‌تریپ می‌توانید بهترین قیمت بلیط هواپیما را پیدا کنید و خرید به‌صرفه‌ای داشته باشید.

 

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه