روش دایورت خط همراه اول (آموزش سریع)

تاريخ : 29 آگوست

یکی از امکانات خطوط ارتباطی روش دایورت خط همراه اول و سایر اپراتورها است. (Divert) درواقع نوعی انتقال تماس است که می‌توان بروی خطوط دیگر آن را دایورت نمود. این قابلیت برای مواقع ضروری بسیار کاربرد دارد. هنگامی که شخصی در دسترس نیست و یا ممکن است خط وی اشغال باشد می‌تواند از قابلیت دایورت استفاده کند. در این قسمت از گهر به آموزش سریع نحوه دایورت خط همراه اول خواهیم پرداخت.

اموزش سریع نحوه دایورت خط همراه اول

روش دایورت خط همراه اول (آموزش سریع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

  • آموزش کد دایورت یک شماره خاص در همراه اول
  •  برای اینکه خطتان را دایورت کنید، کافی است کد #شماره مورد نظر *۲۱* را شماره گیری کنید. پس از اینکه این دستور را به طور کامل شماره گیری کردید، خط شما روی همان شماره ای که وارد کرده اید دایورت و یا انتقال داه می شود. همچنین از طریق تنظیمات گوشی نیز می توانید گزینه های divert و یا call forwarding را پیدا کرده و شماره ای که میخواهید تماس هایتان روی آن دایورت شود را وارد کنید البته این امکان بر روی تمامی موبایل ها وجود ندارد و بهترین راه برای دایورت کردن خطتان شماره گیری کد #شماره مورد نظر*۲۱* است.
  • کد انتقال تماس و یا دایورت همه حالات : #شماره مورد نظر *۲۱*
  • کد انتقال تماس در هنگام مشغول بودن خط : #شماره مورد نظر*۶۱*
  • کد انتقال تماس در هنگام خاموش بودن خط :‌ #شماره مورد نظر*۶۷*

کد دایورت مخصوص زمان مکالمه و مشغول بودن

اما اگر نمی خواهید به طور کلی همه تماس ها را دایورت کنید و فقط میخواهید در شرایط خاص چنین اتفاقی بیفتد چند گزینه پیش روی شماست، اول در هنگامی که خط شما مشغول است و در حال مکالمه هستید، می توانید با شماره گیری ۶۱ به جای ۲۱ در کد دستوری که بالاتر توضیح داده شد، خط خود را فقط در زمان هایی که در حال مکالمه هستید دایورت کنید. همچنین در منوی گوشی هم باید شرایط انتقال تماس را به صورت دستی تنظیم نمایید.

*کد انتقال تماس در هنگام مشغول بودن خط : #شماره مورد نظر*۶۱*


کد دایورت مخصوص زمان خاموشی خط

اگر در دسترس نبودید یا تلفن شما خاموش بود نیز می توانید به جای ۲۱ از شماره ۶۷ استفاده کنید، در چنین شرایطی اگر کسی تلاش برای برقرار تماس با شما داشته باشد و شما در دسترس نباشید شماره دایورت شده زنگ خواهد خورد. 

کد انتقال تماس در هنگام خاموش بودن خط :‌ #شماره مورد نظر*۶۷*


کد لغو دایورت و غیر فعال کردن انتقال تماس همراه اول

اگر از خط همراه اول استفاده می کنید و بخواهید دایورت های تنظیم شده را به صورت کامل لغو کنید، کافی است که #۲۱# را شماره گیری کنید، در این صورت همه شماره هایی که دایورت کرده اید به طور کامل حذف شده و خط شما به حالت طبیعی قبلی خود باز میگردد.


گاهی با شماره شما یک تماس گرفته می شود که اصلا علاقه ای به پاسخ دادن به آن ندارید و نمی خواهید جواب بدهید و یا حتی در جلسه مهمی هستید که نه می خواهید تلفن همراهتان را خاموش کرده یا از دسترس خارج کنید و نه تماس های دریافتی را بی پاسخ بگذارید یا حتی آنها را ریجکت کنید! در چنین مواقعی تنها راهکاری که شاید به ذهنتان برسد این است که خط خود را به یک خط دیگر دایورت کنید تا تمام خواسته هایتان مرتفع گردد! 

دایورت چیست و چه فایده ای دارد؟

به روش انتقال تماس‌ها و پیام‌ های ورودی از یک خط به یک خط دیگر، دایورت یا انتقال مکالمه می‌گویند. پیام‌ ها و تماس های دریافتی روی شبکه مخابراتی در صورتی که گیرنده در مقصد اولیه پیام قادر به دریافت آن نباشد، پیام یا تماس به خط دیگری که به عنوان مقصد دوم مشخص شده است منتقل می‌شود. در این مقاله با کلیه روش‌های موجود برای این انتقال آشنا می‌شوید.

ویدیو آموزش کد دایورت همراه اول و سایر خطوط

دانلود ویدیو آموزشی دایورت خط همراه اول و سایر اپراتورها 

هزینه دایورت همراه اول

به طور کلی دایورت کردن خط یا همان انتقال تماس در همه خطوط و اپراتور ها، هزینه ای به اندازه مکالمه خواهد داشت. یعنی هر چقدر شماره ای که دایورت کرده اید با تماس انتقالی شما مکالمه کند به همان میزان هزینه در پی دارد و هزینه دیگری مانند هزینه فعالسازی و… نخواهد داشت.

آیا پیامک همراه اول را هم می شود دایورت کرد؟

به طور کلی اپراتور ها چنین خدمتی را به مشترکین ارائه نمی دهند، یعنی امکان انتقال پیام کوتاه وجود ندارد اما به وسیله برخی نرم افزار ها و برنامه های جانبی می توان از دریافت پیامک ها از شماره های خاص جلوگیری و یا آن ها را دایورت نمود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي