آیا لیزر موهای زائد کارآیی دارد؟

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 2 دی

 لیزر موهای زائد کارآیی دارد و درمان با لیزر می‎تواند به شکل قابل توجهی رشد مو را کاهش دهد.

پس از درمان اول، بسیاری از مردم فقط چند ماهی از دست موهای زدوده شده خلاص می‎شوند. موها در نهایت دوباره برمی‎گردند، اگرچه اغلب کم‌پشت‎تر، و روشن‎تر شده و کمتر از قبل جلب توجه می‎کنند.

بسیاری از مردم برای رسیدن به نتایج قانع کننده در مورد موهای ناخواسته به چند جلسه درمان نیاز دارند. موها ممکن است پس از هر جلسه درمان بعدی به صورت نازک‎تر و روشن‎تر سر جای خود برگردند. پس از پشت سر گذاشتن جلسات مورد نیاز موی ناخواسته ممکن است دیگر رشد نکند.

موزدایی با لیزر در عین حال ممکن است در مورد موی تیره مؤثرتر باشد. مردم دارای موهاب طلایی، قرمز، یا خاکستری ممکن است متوجه تغییر زیادی نشوند، زیرا موهای تیره برای نور لیزر جذب کننده‎ترند و معمولاً استفاده از آن برای موی روشن موفقیت‎آمیز نیست.

آیا لیزر موهای زائد کارآیی دارد؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

قیمت لیزر موهای زائد در کلینیک پوست و مو خانه سفید با توجه به نوع دستگاه و وجود پزشک متخصص بسیار پایین تر از مراکز دیگر می باشد.

موزدایی با لیزر در طول بارداری

کارشناسان انجام لیزر موهای زائد را برای زنان در طول دورۀ بارداری توصیه نمی‎کنند. دلیلش این است که دانشمندان هیچ مطالعۀ انسانی را انجام نداده‎اند که اثبات‎گر ایمنی استفاده از موزدایی با لیزر در دورۀ بارداری باشد.

بارداری باعث ایجاد برخی تغییرات هورمونی در بدن زن می‌گردد. این تغییرات عموماً سبب ایجاد موی اضافی در جاهای ناخواسته در بدن می‎شود. اگرچه این رشد موی ناخواسته ممکن است ناخوشایند باشد، موهای مورد اشاره اغلب به خودی خود از بین می‎روند.

اگر موهای اضافی از بین نروند زنان می‎توانند استفاده از درمان با لیزر را پس از بارداری امتحان کنند. پزشک ممکن است از زنان بخواهد که برای انجام این درمان تا چند هفته پس از زایمان صبر کنند.

افسانه‌های مربوط به موزدایی با لیزر

چند حرف و حدیث بی‌بنیان در پیرامون موزدایی با لیزر وجود دارد.

موزدایی با لیزر باعث ایجاد سرطان میشود

اینکه موزدایی با لیزر باعث ایجاد سرطان می‎شود افسانه‎ای بی‎بنیان است. لیزرها به شکل تخصصی برای عبور از سلول‎های پوست و هدف گرفتن صرف فولیکول‎های مو در عمق پوست طراحی شده‎اند.

لیزر مورد استفاده در موزدایی با لیزر فقط مقدار اندکی اشعه تولید می‎کند. به هر حال گمان نمی‎رود که این مقدار اشعه مضر باشد و شواهدی در مورد سرطانزا بودن درمان موزدایی با لیزر وجود ندارد.

موزدایی با لیزر سبب ناباروری میشود

مجدداً هیچ شواهدی در این مورد که موزدایی با لیزر سبب ناباروری می‎شود وجود ندارد. لیزر صرفاً به درون پوست نفوذ می‎کند و به دیگر ارگان‎ها نرسیده و نیز باعث آسیب دیدن آنها نمی‎شود. موزدایی با لیزر معمولاً ایمن است حتی اگر در نواحی حساسی مثل کشاله ران مورد استفاده قرار گیرد.

کیتهای خانگی هماندازۀ کار درماتولژیست خوبند

کیت‎های موزدایی با لیزر برای مردمی که می‌خواهند بدون مراجعه به درماتولوژیست نسبت به زدودن موهای ناخواسته اقدام کنند در دسترس است.سیاری از مردم ممکن است با استفاده از این کیت‎ها به نتایجی حداقلی مثل روشن‎تر و نازک‎تر شدن موها دست پیدا کنند. به هر حال، کیت‎های خانگی به اندازۀ دستگاه‎های پزشکی مورد استفاده متخصصان قدرتمند نیستند.

چه هنگامی به دکتر مراجعه کنیم

هر فردی که دچار واکنش‌های جانبی نسبت به عمل موزدایی با لیزر شده باشد باید به دکتر مراجعه کند. مردم بیشتر اوقات می‌توانند علایمی مثل سرخی و ورم را در محیط خانه مدیریت کنند اما آنها همیشه باید بروز مواردی نظیر عفونت پوست را به پزشک یا متخصص پوست اطلاع دهند.

گزارش زود هنگام علایم امکان مداخله و درمان زودهنگام را برای پیشگیری از بروز تغییرات دایمی ایجاد می‎کند.

هر زنی که در صدد باردار شدن است باید پیش از اقدام به موزدایی با لیزر با پزشک مشورت کند. پزشک ممکن است گزینه‎های دیگری را توصیه نماید زیرا موزدایی با لیزر اغلب اوقات نیاز به برگزاری جلسات متعدد درمانی دارد و نباید در طول بارداری مورد استفاده قرار گیرد.

جهت انجام مشاوره لیزر موهای زائد با پزشک متخصص در بهترین کلینیک پوست و مو تهران با شماره های ۰۲۱۵۴۵۰۳ کلینیک خانه سفید تماس حاصل فرمایید.

دورنما

موزدایی با لیزر در صورت استفادۀ درست و انجام اصولی در مورد اکثر مردم عملی ایمن و مؤثر است. این روش ممکن است برای تأثیرگذاری قابل ملاحظه به برگزاری چند جلسه درمان نیاز داشته باشد و نیز موزدایی دایمی در این روش همیشه تضمین نمی‎شود.

برخی از مردم ممکن است پس از انجام این درمان دچار برخی عوارض جانبی خفیف مثل سرخی پوست، ورم، و تحریک پوست شوند که اغلب اوقات می‎توان آنها را در محیط خانه درمان کرد. هر کسی که پس از درمان موزدایی با لیزر متوجه وجود نشانه‎های عفونت شده باشد باید به پزشک مراجعه کند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

  1. آلما

    سلام. آیا دستگاه های خانگی هم در رفع موهای زائد به اندازه لیزر های کلینیکی تاثیر دارن؟

    1. baran

      خوب هستن ولی قطعا مثل لیزرهای پزشکی پیشرفته نیستن

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي