مطالب پيشنهادي

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

دسته بندي : رپورتاژ آگهی
تاريخ : 12 ژوئن
بازديد : 61

کنکور سراسری و زمان برگزاری آن، یکی از مهمترین نکات قابل توجه برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور است. هر ساله آزمون کنکور سراسری در پنج رشته ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان انجام می شود.

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟, جدید 1400 -گهر

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ نیز مشابه با سال های قبل در تابستان خواهد بود. در همین راستا، این آزمون طی ۴ روز در تیرماه برگزار خواهد شد. همچنین کلیه داوطلبینی که در کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کرده اند، می توانند در این آزمون شرکت نمایند.

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ مختص هر رشته

مطابق با اعلام سایت سازمان سنجش، کنکور ۱۴۰۰ در تاریخ های ۹ الی ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ برگزار می شود. در صورتی که ترتیب آزمون را مانند سال قبل درنظر بگیریم، نخستین آزمون، مربوط به رشته هنر خواهد بود.

این آزمون در صبح چهارشنبه ۹ تیر انجام خواهد داشت. داوطلبین رشته ریاضی نیز در صبح و داوطلبین رشته هنر در بعداز ظهر روز پنجشنبه ۱۰ تیرماه آزمون خواهند داشت. همچنین آزمون داوطلبین رشته های تجربی و زبان نیز به ترتیب در صبح روز جمعه ۱۱ تیر و صبح شنبه ۱۲ تیر برگزارخواهدشد.

همان گونه که اشاره شد، سازمان سنجش تاکنون تاریخ دقیق آزمون هریک از رشته ها را اعلام نکرده است. اما با توجه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سال گذشته، تاریخ برگزاری را می توان همانند سال پیش متصور شد.

اما نحوه چیدمان و تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۰ در هر یک از رشته ها می تواند دست خوش تغییرات شود. در صورت هرگونه تغییر در تاریخ برگزاری کنکور، اطلاع رسانی های لازم متعاقباً صورت خواهد گرفت.

کنکور ۱۴۰۰، نظام جدید یا نظام قدیم؟ مسئله این است!

یکی از عمده ترین تفاوت های کنکور ۱۴۰۰ با سال های پیش، در منابع آموزشی و امتحانی است. کنکور ۱۴۰۰ نخستین آزمونی است که با نظام آموزشی شش، سه ، سه یا همان نظام جدید انجام می شود.

در واقع کلیه داوطلبین باید منابع درسی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را مرجع کار خود قرار دهند. پیرو این موضوع، در سال ۹۸ داوطلبین جدید و قدیم به دفترچه سؤالات مختص به خود پاسخ می دادند.

همچنین در سال ۹۹ نیز امکان انتخاب سؤالات بر اساس نظام جدید و قدیم در اختیار داوطلبین قرار داشت. این کار در زمان ثبت نام توسط داوطلب صورت می گرفت. اما مطابق با آخرین مصوبات سازمان سنجش، همه داوطلبین در کنکور ۱۴۰۰ باید در نظام جدید شرکت نمایند. لذا توجه به این موضوع خصوصاً برای دانش آموزان نظام قدیم بسیار حائزاهمیت است.

نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۰

کنکور سراسری مسیری است که امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور را برای دانش آموزان فراهم می کند. این آزمون، سالی یک بار برگزار می شود.

هرچند زمزمه هایی مبنی بر برگزاری آن در دو نوبت در سال به گوش می رسد. داوطلبین تا زمان برگزاری آزمون که تیرماه ۱۴۰۰ می باشد، فرصت دارند به مطالعه منابع آموزشی نظام جدید بپردازند.

طبق روال سال های گذشته، یک هفته پیش از برگزاری کنکور، کارت ورود به جلسه در اختیار داوطلبین قرار می گیرد. در همین راستا، داوطلبین با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

پس از شرکت در آزمون و پایان ماراتن فشرده، داوطلبین بایستی منتظر اعلام نتایج از سوی سنجش باشند. در ادامه این روند نیز می توانند کد رشته محل های موردنظر خود را در فرم انتخاب رشته وارد نمایند. در ادامه و پس از بررسی های لازم، نتایج نهایی از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

آن چه که کنکور ۱۴۰۰ را متفاوت از سایر کنکورهای قبل می نماید، شرایط ویژه شیوع کروناست. میزان شیوع این بیماری می تواند زمان و نحوه برگزاری را تحت الشعاع قرار دهد.

عدم انطباق زمانی کنکور در رشته های مختلف و تعدد مراکز برگزاری آزمون از جمله اقدامات در این خصوص است. همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی همچون فاصله بین داوطلبین و شرایط تهویه هوا از دیگر اقدامات است. اقداماتی  که می تواند نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۰ را متفاوت از سال های قبل نماید.

هم چنین لازم به ذکر است پس از انتشار دفترچه سوالات توسط سازمان سنجش، از لینک کمکی زیر نیز می توانید سوالات کنکور هر رشته دریافت کنید :

کنکور ۱۴۰۰ تجربی

لینک دانلود سوالات کنکور تجربی

کنکور ۱۴۰۰ ریاضی

لینک دانلود سوالات کنکور ریاضی

کنکور ۱۴۰۰ انسانی

لینک دانلود سوالات کنکور انسانی

آخرین اخبار و نکات پیرامون برگزاری کنکور ۱۴۰۰

با توجه به شرایط ویژه ای که بوجود آمده، امکان تغییر در تاریخ و یا تعویق کنکور ۱۴۰۰ وجود دارد. میزان کنترل شیوع کرونا در کشور از جمله شرایطی است که می تواند کنکور ۱۴۰۰ را تحت تأثیر قرار دهد.

البته این امر به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا بستگی دارد. یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس نیز برگزاری کنکور را منوط به بررسی شرایط در آن زمان می داند.

نکته مهم آن است که طبق آخرین برنامه ریزی های صورت گرفته، کنکور ۱۴۰۰ در هفته دوم تیرماه برگزار خواهدشد. در صورت تعویق و یا عدم تعویق کنکور سراسری، کلیه اخبار به اطلاع شما داوطلبین گرامی خواهد رسید. شما عزیزان می توانید با مراجعه و پیگیری از طریق وبسایت و یا سایر راه های ارتباطی ما، از آخرین تغییرات مطلع شوید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي