میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران سال 1401 اعلام شد

دسته بندي : ⭐ اخبار,اقتصاد
تاريخ : 10 مارس

بالاخره میزان افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱ با در افزایش خیلی خوبی تصویب گردید. در ادامه جزییات کامل میزان افزایش حقوق کارگران را می خوانید.

میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران سال 1401 اعلام شد, جدید 1401 -❤️ گهر

جزییات افزایش دستمزد کارگران سال ۱۴۰۱

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در گفت و گویی اعلام کرد: جلسه ۱۴ و نیم ساعت به طول انجامید که جامعه کارگری و کارفرمایی به جمع بندی رسیدند و یک خبر بسیار خوب برای جامعه کارگران داریم.
وی درباره میزان حداقل حقوق گفت: حداقل حقوق یک کارگر با دو فرزند ۶۷۲۵۰۰۰ (سال گذشته این رقم ۴۳۷۶۰۰۰ تومان بود) و حداقل حقوق یک کارگر با ۱ فرزند ۶۳۰۷۰۰۰ تعیین شد. (سال گذشته ۴۰۱۱۰۰۰ تومان بود)
همچنین کمک هزینه مسکن از ۴۵۰ به ۶۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد و بن کارگری از ۶۰۰ هزار تومان به ۸۵۰ هزارتومان افزایش پیدا کرد.

حجت الله عبدالملکی اعلام کرد: حداقل مزد ماهانه ۵۷.۴ افزایش پیدا کرد و با یک رشد خوبی را در دستمزد کارگران در سال آینده خواهیم داشیم.
وی با بیان اینکه قدرت خرید مطلق کارگران ۹ درصد افزایش بیش از تورم خواهد بود گفت:عمده افزایش بر روی حداقل مزد بر مبنای کسورات است و برای تقویت مستمری کارگران اتفاق خوبی افتاده است و با افزایش درآمد کارگران ۲ اتفاق بر روی تولید می افتد.

وی اضافه کرد: بهره وری تولید افزایش پیدا خواهد کرد و کارگران انگیزه بیشتری برای کار خواهند داشت و با افزایش قدرت تقاضای موثر در اقتصاد هم بیشتر خواهد شد که به رونق تولید کمک خواهد کرد.
وی تاکید کرد: امسال با دقت به جمع بندی رسیدند و پیش از پایان سال دستمزد اعلام شد.
مطابق ماده ۴١ قانون کار، دستمزد کارگران باید بر پایه نرخ تورم و سبد هزینه زندگی خانوار کارگری تعیین شود.

میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران سال 1401 اعلام شد, جدید 1401 -❤️ گهر

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي